Skocz do zawartości

Skaczą nasi


Jurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Semi napisał:

Świetnie Piotrek dzisiaj skakał. Zasłużył na Mistrza Świata.:)

Zasłużył? Zasłużył to Granerud. Szczerze: z Żyły to taki miszczu jak ze mnie primabalerina. Już widzę w woalu tęsknoty, jak Żyła w kolejnych konkursach deklasuje przeciwników. ?

I jeszcze "cytyty" z Żyły staną się kanonem polskiego języka.

Żeby nie być jednostronnym - facet ma petardę w nogach, fakt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to Ciebie nie rozumiem. Oddał dwa najlepsze skoki w dzisiejszych mistrzostwach świata to i zasłużył. Tak jak by zasłużył każdy inny skoczek, gdyby dokonał tego co Piotrek. Granerud dał ciała w pierwszym skoku i dlaczego miałby zasłużyć? To jest sport, szanse dla wszystkich są takie same... no może w skokach wiaterek czasami pomaga lub przeszkadza.:grin-min:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku trener Naszych skoczków jest Czechem.

A co do Piotrka, to wczoraj w pelni zasłużył na to złoto. Oddał dwa fantastyczne skoki. Zawsze był gdzieś w cieniu chłopaków. Teraz i On jest Mistrzem. Wielkie gratulacje.
A Granulat trochę pokory załapie po tym konkursie.

PS Jak Pjoter skończy karierę, ja będę bardzo czekał na jakąś jego autobiografię, to będzie hit jak zbiorą jego najlepsze wypowiedzi i historie

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Linek727 napisał:

Zasłużył? Zasłużył to Granerud. Szczerze: z Żyły to taki miszczu jak ze mnie primabalerina.

Zrzędzisz @Linek727 To samo o Szczakielu można by napisać.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Semi napisał:

Ja to Ciebie nie rozumiem. Oddał dwa najlepsze skoki w dzisiejszych mistrzostwach świata to i zasłużył. Tak jak by zasłużył każdy inny skoczek, gdyby dokonał tego co Piotrek.

To może inaczej. MŚ w skokach to chyba najbardziej loteryjny turniej. Ma to swój urok, ale często nie odzwierciedla faktycznej klasy zawodników. I nie chodzi mi o warunki pogodowe. Zobacz na inne dyscypliny, drużynowe bądź indywidualne - tam z reguły jest turniejowa drabinka, gdzie najlepsi wyłaniani są poprzez utrzymanie na poszczególnych etapach mistrzowskiego poziomu.

W skokach czasami, na szczęście nie zawsze, decyduje dzień konia.

I patrząc na to z perspektywy takiego dnia, to Piotrek był bezapelacyjnie najlepszy. Ale patrząc z perspektywy całego sezonu, czy też dotychczasowych osiągnięć, to trudno mi nazwać Piotrka mistrzem świata. Małysz, Stoch, czy inni wybitni skoczkowie - to prawdziwi mistrzowie.

Nie jestem typem narzekacza, po prostu staram się realnie spojrzeć na pewne aspekty, nic więcej. A to, że nasz rodak zdobył tytuł, to piękna sprawa, z czego tak samo się cieszę jak wszyscy. Ale tak jakoś specjalnie to bym Piotrka nie gloryfikował. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej. MŚ w skokach to chyba najbardziej loteryjny turniej. Ma to swój urok, ale często nie odzwierciedla faktycznej klasy zawodników. I nie chodzi mi o warunki pogodowe. Zobacz na inne dyscypliny, drużynowe bądź indywidualne - tam z reguły jest turniejowa drabinka, gdzie najlepsi wyłaniani są poprzez utrzymanie na poszczególnych etapach mistrzowskiego poziomu.
W skokach czasami, na szczęście nie zawsze, decyduje dzień konia.
I patrząc na to z perspektywy takiego dnia, to Piotrek był bezapelacyjnie najlepszy. Ale patrząc z perspektywy całego sezonu, czy też dotychczasowych osiągnięć, to trudno mi nazwać Piotrka mistrzem świata. Małysz, Stoch, czy inni wybitni skoczkowie - to prawdziwi mistrzowie.
Nie jestem typem narzekacza, po prostu staram się realnie spojrzeć na pewne aspekty, nic więcej. A to, że nasz rodak zdobył tytuł, to piękna sprawa, z czego tak samo się cieszę jak wszyscy. Ale tak jakoś specjalnie to bym Piotrka nie gloryfikował. 
No to patrząc w ten sposób, Norweg też nie powinien być Mistrzem, bo co On wcześniej osiągnął? Jego wcześniejsze "osiągnięcie" to lot na waleta Dopiero w tym sezonie odpalił. A Żyła od lat może nie w ścisłej, ale jest w czołówce.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mav3rick napisał:

No to patrząc w ten sposób, Norweg też nie powinien być Mistrzem, bo co On wcześniej osiągnął? Jego wcześniejsze "osiągnięcie" to lot na waleta emoji6.png Dopiero w tym sezonie odpalił. A Żyła od lat może nie w ścisłej, ale jest w czołówce.

Napisałem choćby o perspektywie jednego sezonu. Rok temu Granerud był anonimowy. Ale w tym roku kosi jak kombajn i pewnie pokosi jeszcze. Przewrotnie spytam: czy Piotrek kiedykolwiek miał taki sezon? ?Uczciwie: czy sądzisz, że obecnie Piotrek jest lepszym skoczkiem? Wczoraj był, przez jeden dzień.

Ken Norton złamał szczękę Muhammadowi Aliemu. Miał dzień konia. Potem 2 razy przegrał. Kto był mistrzem? Dlatego pisałem o loteryjności takich konkursów. Drużynówka, choć też jednokonkursowa, jest bardziej miarodajna ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem choćby o perspektywie jednego sezonu. Rok temu Granerud był anonimowy. Ale w tym roku kosi jak kombajn i pewnie pokosi jeszcze. Przewrotnie spytam: czy Piotrek kiedykolwiek miał taki sezon? Uczciwie: czy sądzisz, że obecnie Piotrek jest lepszym skoczkiem? Wczoraj był, przez jeden dzień.
Ken Norton złamał szczękę Muhammadowi Aliemu. Miał dzień konia. Potem 2 razy przegrał. Kto był mistrzem? Dlatego pisałem o loteryjności takich konkursów. Drużynówka, choć też jednokonkursowa, jest bardziej miarodajna 
 
Piotrek od lat skacze, na równym poziomie, tak jak napisałem w czołówce. Teraz niech Granerud pokaże klasę nie tylko w jednym sezonie. Wczoraj warunki były równe dla wszystkich. Wugral ten, który był najlepszy. Nie dali mu tego medalu. Pierwszy skok mógł być zaskoczenie, można było uznać, że to przypadek. Ale w drugim skoku potwierdził swoją formę tego dnia. Może to ten punkt zwrotny i teraz Piotrek będzie liderem kadry?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...