Skocz do zawartości

Zbijanie wagi dla zdrowia i Ryb


Grzes77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, tobiasz napisał(a):


Niestety im się nie da przetłumaczyć, te zasady bardzo ogólnikowe, ogólnie można jeść wszystko tylko trzeba wiedzieć czego i ile, im więcej ograniczeń tym szybciej dany osobnik odpuści. Owoców latem sam jem 1,5kg dziennie wiec z tym cukrem to bez szaleństw - jeśli wiesz ile czego jesz?
Gerdziu jak przygotował swoje pierwsze chude mięsko na patelce z chyba litrem oleju to wiedziałem ze będą z niego ludzie emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png
Mamy zakład ze do maja zrobi 80, ja oczywiście stawiam ze polegnie. Ciężko pogadać z kimś na ten temat co ma swoje racje (oczywiście bez efektów)i nic do głowy nie dopuści bo wie najlepiej. Dorzucam moje 75kg cel półmaraton Poznań w kwietniu i waga na start jakieś 70kg
9ca73ffeb8f7a7e9f11c736468c2cde3.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Tak, pisałem ogólnikowo bo nie będę im wyliczał poszczególnych składników i ile muszą go zjeść. Najprostsza dieta to ŻP i się schudnie gdyż jemy to samo co lubimy ale właśnie jest deficyt kalorii. Przynajmniej powinien być :) 

 

Jedzenie słabej zupki z chlebem bo bez chleba się nie najesz! No i później się tyje nie z powodu zupy tylko z powodu chleba.
Cukry w tym cukier stołowy to lepsze rozwiązanie od picia aspartamu z napojów "bez cukru" ale też nie jest to dobre dla organizmu. 
Może sprecyzuję: cukry proste i to w dużej ilości. Cukier czy tłuszcz jest potrzebny, tylko jak ktoś nie rozumie, że maczek nie używa sztucznych konserwantów tylko właśnie cukru i soli jak konserwantów, zje pięć czisów i mówi, że jest nadal głodny popijając to duża kolką

 

Wg danych ze strony maczka dla jednego czisa przy założeniu zapotrzebowania dziennego na 2000 kcal:

Około 30% dziennego zapotrzebowania na sól, białko i tłuszczy nasyconych. W JEDNEJ bułce z kotletem i serem! 
Wezmą do tego kolkę, zwykła mała kolka ma 30% dziennego zapotrzebowania na cukry.

 

I teraz znajdziesz mi kogoś kto zje na jeden dzień 2 czisy i popije to zwykłą kolką? Ta osoba będzie stękała, że nic nie je i jest wiecznie głodna.

Tak wiem, brakuje reszty składników jak białka.

 

Tylko weź im to tłumacz! Lepiej jest powiedzieć żeby jedli to samo ale połowę porcji. Nie dość, że zaoszczędzą czasu na gotowanie, pieczenie to i ta sama porcja co kiedyś starczy im na 2 posiłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tak, pisałem ogólnikowo bo nie będę im wyliczał poszczególnych składników i ile muszą go zjeść. Najprostsza dieta to ŻP i się schudnie gdyż jemy to samo co lubimy ale właśnie jest deficyt kalorii. Przynajmniej powinien być  
 
Jedzenie słabej zupki z chlebem bo bez chleba się nie najesz! No i później się tyje nie z powodu zupy tylko z powodu chleba.
Cukry w tym cukier stołowy to lepsze rozwiązanie od picia aspartamu z napojów "bez cukru" ale też nie jest to dobre dla organizmu. 
Może sprecyzuję: cukry proste i to w dużej ilości. Cukier czy tłuszcz jest potrzebny, tylko jak ktoś nie rozumie, że maczek nie używa sztucznych konserwantów tylko właśnie cukru i soli jak konserwantów, zje pięć czisów i mówi, że jest nadal głodny popijając to duża kolką
 
Wg danych ze strony maczka dla jednego czisa przy założeniu zapotrzebowania dziennego na 2000 kcal:
Około 30% dziennego zapotrzebowania na sól, białko i tłuszczy nasyconych. W JEDNEJ bułce z kotletem i serem! 
Wezmą do tego kolkę, zwykła mała kolka ma 30% dziennego zapotrzebowania na cukry.
 
I teraz znajdziesz mi kogoś kto zje na jeden dzień 2 czisy i popije to zwykłą kolką? Ta osoba będzie stękała, że nic nie je i jest wiecznie głodna.
Tak wiem, brakuje reszty składników jak białka.
 
Tylko weź im to tłumacz! Lepiej jest powiedzieć żeby jedli to samo ale połowę porcji. Nie dość, że zaoszczędzą czasu na gotowanie, pieczenie to i ta sama porcja co kiedyś starczy im na 2 posiłki.

Nie wytłumaczysz, ale kłótnie o owocka, słodzik czy kurczaka ze jest nie zdrowy z ust osoby która z byciem zdrowym nie ma nic wspólnego jest bardzo zabawne ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, NPC napisał(a):

 

Jedzenie słabej zupki z chlebem bo bez chleba się nie najesz! No i później się tyje nie z powodu zupy tylko z powodu chleba.
Cukry w tym cukier stołowy to lepsze rozwiązanie od picia aspartamu z napojów "bez cukru" ale też nie jest to dobre dla organizmu. 

Wszystko zależy ile tego chleba zjemy i z jakiej jest on mąki. 

Co do cukrów to się nie mogę zgodzić. Jeśli można je wyeliminować lub zastąpić słodzikami to należy to zrobić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodziki, kurczaki, pizza i inne duperele ???

Nie potrzeba turnusów do nawiedzonych lasek ? żeby się dowiedzieć podstawowych rzeczy. Wiedza jest ogólnie dostępna i nie ma co odpowiadać bzdur, że każdy organizm jest inny tylko po to, żeby się usprawiedliwić, że się znów dowaliło 10 kg w 2 tygodnie na diecie pepsowo-zboczkowej ???

Pytanie tylko, kto i w jaki sposób z tej wiedzy korzysta... lub nie :)

Wiadomo, że jak to gada kumpel to się w ogóle nie liczy i trzeba wyje..ć kupę szmalu, usłyszeć to samo od laski w tipsach i wtedy jest dobrze ????

Nie ma się co podniecać. Każdy niech robi swoje.

Jednemu się uda, drugiemu nie i tyle.

@tobiasz chłopie ty tak nie chudnij, bo na wakacje będziesz ważył 40, a bez jaj 15 ???

W jaki czas celujesz na półmaratonie, bo rozumiem, że celem nie jest tylko przebiegnięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodziki, kurczaki, pizza i inne duperele
Nie potrzeba turnusów do nawiedzonych lasek żeby się dowiedzieć podstawowych rzeczy. Wiedza jest ogólnie dostępna i nie ma co odpowiadać bzdur, że każdy organizm jest inny tylko po to, żeby się usprawiedliwić, że się znów dowaliło 10 kg w 2 tygodnie na diecie pepsowo-zboczkowej
Pytanie tylko, kto i w jaki sposób z tej wiedzy korzysta... lub nie
Wiadomo, że jak to gada kumpel to się w ogóle nie liczy i trzeba wyje..ć kupę szmalu, usłyszeć to samo od laski w tipsach i wtedy jest dobrze
Nie ma się co podniecać. Każdy niech robi swoje.
Jednemu się uda, drugiemu nie i tyle.
[mention=2027]tobiasz[/mention] chłopie ty tak nie chudnij, bo na wakacje będziesz ważył 40, a bez jaj 15
W jaki czas celujesz na półmaratonie, bo rozumiem, że celem nie jest tylko przebiegnięcie.

Z moimi nogami to po części celem jest wytrwać, chciałbym 4:30 biec


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegałeś już taki dystans? Tym bardziej z 4:30???!!!
Może jednak 5:30?

Ponad 10 nie biegłem bo właśnie kolana siadały. Mysi być ambitnie 5km pocisnalem 4:11, trenowałem pod 4:00 ale kolka mnie załatwiła


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A Ci jak Baby tylko o odchudzaniu ???

Postanowienia noworoczne:

1. Jedna kawa latte z cukrem, potem jak muszę to tylko expresso.

IMG_20230102_094210.jpg.d93e1fb83fa620cb5d9aeac417c2f433.jpg

2. Zero cukru, czytaj słodycze i Pepsi.

3. Mniej żryć.

4. Więcej trenować i unikać kontuzji ???

IMG_20230101_193734.jpg.02765bb586f040f30343e67ce555fdaf.jpg

5. Alko tylko wtedy gdy spotkam osobiście @ArekH lub inne osoby na Zlocie, Rybomanii etc???

6. Top 15, ewentualnie top 10 Oborniki ????.

7. Eliminacje do GPPolski w spinnie i awans.

8. Post 16/8 i 80kg na koniec roku.

Screenshot_2023_0102_094759.jpg.09898f0ed49ecd0c267afc630476dc50.jpg

9. Próba zamiany wieprzowiny na dzikie mięso.

10. Białko z kury z marketu unikać, bo to sama chemia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...