Skocz do zawartości

Acolyte plus Feeder 10 Ft - Recenzja


MrProper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przedstawię swoją recenzję wędki
Acolyte plus feeder 10 Feet
5a4cf135286b4_AcolytePlus10Ft.JPEG.b726c8015ecba68557951efb91034c42.JPEG

1.

a)      długość 305 cm
b)      długość transportowa  157,5 cm (bez pokrowca)
c)      waga ok. 140 g
d)      c.w. 45 g
e)     akcja paraboliczna (jak dla mnie porównując do Feeder Method serii 7-  średnia)
f)      przelotki SIC 16 szt (wraz z przelotkami na topie ) bez topa-9 szt
g)     w zestawie 3 topy 2,5 2,0 oraz 1,5 oz. W plastikowej tubie. Dwie skarpety i szeroka opaska, pokrowiec jedno komorowy plus mała komora na tubę z topami, wykonany z cienkiego mat.
h)     uchwyt w pełnym korku z mocowaniem FUJI
i)      materiał z jakiego została wykonana to Carbon

2.
a)      długość dolnika 157,5 cm
b)      długość części szczyt. bez topa 95,5 cm
c)      długość części szczyt. z topem 155,5 cm
d)      śr. dolnika przy uchwycie 9,15 mm
5a4cf2357efbe_rednicadolnikaprzygripie.JPEG.4e399b9be2412eb4cd5bb52f52239b22.JPEG
e)      śr. części szczytowej w najgrubszym miejscu  7,85 mm
    ( Pomiary średnicy nie były dokonywane na oplotach )
5a4cf2b47b2c1_rednicaczsciszczytowej.JPEG.bb5725322795115667aefbaa21fd56c1.JPEG

f)      waga dolnika 123 g
g)      waga szczytówki wraz z topem 17 g
h)      śr. przelotki 1 dolnika =9 mm
i)      śr. przelotki 1 szczytówki = 5,8 mm
j)      śr. przelotki szczytowej = 2 mm

3.
a)      lekki ultra cienki  feeder picker przeznaczony do połowu takich ryb jak: Lin, F1, mniejszych karpi
        o zasięgu rzutu do 40 m

4.
a)      spasowanie elementów - precyzyjne bez jakichkolwiek luzów 
b)      lakier na oplotach idealnie położony, brak jakichkolwiek zacieków
c)      cały blank matowy jak dla mnie - jak by surowy carbon bez lakieru
d)      przelotki równo rozłożone ustawione wszystkie jednakowo, bez minimalnych odchyleń od lini  (jak i na dolniku tak i na szczytówce)

5.
a)      stylistyka nowoczesna ładny wygląd smukły blank lekka i pełna finezji
b)      pokrowiec standardowy z cienkiego materiału

6.
       Wyważenie do kołowrotka Schimano Aernos 4000 FB Jest prawie perfekcyjne i równolegle do powierzchni, zawieszona na uchwycie z przodu kołowrotka
5a4cf3fcd3bf8_Wywaenie.JPG.4788d88fe57a6d723c245d444f4209e1.JPG


5a4cf50b6688a_Wywaenie2.JPG.4ca5476c199020f94b66bb1293f0ef74.JPG

 

7.Ugięcie z podwieszonym ciężarkiem 500 gram
Początkowo bałem się podnieść - wiadomo :D
Z większym obciążeniem nie eksperymentowałem- czas pokaże
5a4cf54651b56_Ugicie3.JPEG.151ea07e79c989c0b572a8e0b42d04f4.JPEG

8. Ja zakupiłem wędkę za 230€ nową po małym rabacie
9. Podsumowanie Wędka bajka. Cienkie blanki, lekka, jakość wykonania nic dodać nic ująć klasa w samej sobie. Jak ją wziąłem do ręki aby obejrzeć - tak już jest moja nie oddałem ;) Więcej o tym jak się nią łowi napiszę po pobycie na łowisku
Dopatrzyłem się dwóch małych wad według mnie- ale mało znaczących
Pierwsza to skarpeta górnej części wędki- powinna być 3 cm dłuższa (głębsza)  wtedy by ją zapiął pod przelotką nie spadała by z wędki a tak jest dość luźna i może spaść samoistnie podczas transportu
5a4cf5dd934d9_Skarpetkagrna.JPG.f8eb07645c3e27d9d92164e66f0887bf.JPG

Druga to szeroka opaska - jest strasznie gruba jak na tak finezyjny kijek,trochę sztywna i źle się nią owija wędkę. Dodam że w wędkach serii 7 dodają te opaski o połowę cieńsze
Opaska.JPEG.22dfdc8734e54e396e6338f24df7d38d.JPEG

 

5a4cf654f17ac_Opaska2.JPG.8d52562e899a8280be1380c8f7702d91.JPG

To szczegóły który jednak wyłapałem i można by to było poprawić, wyeliminować
Mogę wszystkim z czystym sumieniem polecić ten kijek. Gdyż przetestowałem go nad wodą, gdzie na łowisku operuje się nim jak wykałaczką. Lekka, wygodna- pisać by dużo i w samych superlatywach jeśli chodzi o wygodę w użytkowaniu

Jak pod rybą - Nie nałowiłem tym kijkiem za wiele (gdyż moim priorytetem były większe odległości) ale coś się tam uwieszało. Karasie sr. około 30 cm leszcze około 40cm

Wędka poddaje się pod rybą, a zarazem zachowując pełną kontrole nad holem. Jest dość szybka jak na tak cienki blank

Właściwości rzutowe w skali 10 dał bym 7-8 Miałem wędki o lepszych tych właściwościach - Choćby Drennan Series7 puddle chucker method feeder. Od takie to przyzwyczajenie - ale to inna klasa wędek więc ciężko porównywać.

Polecam z czystym sumieniem dla pasjonatów finezji podczas wędkowania, Ale podkreślę że jest to odczucie subiektywne To tak dla miłośników innych priorytetów przy wyborze wędki :P 

 
 

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja mistrzowska jak i ten kijek. Mam tylko jedno pytanie.Czy szczytówki nie mają zbyt małej krzywej ugięcia jak na tak delikatny kijek ??.Do tego są to pewnie szczytówki węglowe ?? Czyli niezbyt delikatne.Dla porównania ja mam picera Flagman Sherman o podobnym cw : konkretnie 40 cw i tam są szczytówki : 0,75oz,0,50z i 0,25 oz.A tu najdelikatniejsza ma 1,5 oz.

Edytowane przez Sołtys stan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o materiał tych  szczytówek - Nie, to są szczytówki węglowe - cała seria Acolyte ma szczytówki już z Carbonu.

Odnośnie krzywej ugięcia, to jest możliwość dokupienia szczytówek 1 oz jak i 4 oz

A cytatu już nie znajdę :P 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=797]Sołtys stan[/mention]Jeśli chodzi o materiał tych  szczytówek - Nie to są szczytówki węglowe - Cała seria Acolyte ma szczytówki już z Carbonu.
 
 
 
 
 
Sorry, ale chciałem zacytować i niechcący edytowałem i wyciąłem część posta.
Uroki pisania z telefonu i bycia moderatorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nawet szczytówki ma super ta wedka.Nie wiem jak ja to przeżyję. :D  :D Na innym forum widziałem recenzje,chyba tego samego kija,tylko o długości 274 cm.Miałem przez parę dni ochotę posprzedawać wszystkie swoje feedery i kupić jeden taki.Boję się,że po Twojej pezentacji pomysł mi wróci :D

Edytowane przez Sołtys stan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, elvis napisał:

Sorry, ale chciałem zacytować i niechcący edytowałem i wyciąłem część posta.
Uroki pisania z telefonu i bycia moderatorem.

Poprawiłem :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...