Skocz do zawartości

No Kill - moje przemyślenia


Jurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam trochę prościej niż Wy, ponieważ mam własny staw na wsi i nie mam problemu z zagadnieniem , mam ochotę na rybę to idę łowię i jem, te złowione w rzece przeważnie wracają do wody, aczkolwiek nie zawsze. Mam kolegę który oprócz tego że jest lekarzem to i wędkarzem, kiedyś przy kieliszku rozmawialiśmy na temat jedzenia ryb, ma podobne podejście jak większość z nas-umiar w zabieraniu a jeść trzeba, sam przyznał że gdybyśmy wypieprzyli białe pieczywo i wieprzowinę z menu a w zamian za to zaczęli się odżywiać rybami, kaszami i warzywami, to zachorowalność na raka spadła by o 80%, kurde, na mnie to podziałało, dlatego nigdy nie zrezygnuję z ryb, oprócz tego że mam swoje to też często kupujemy ryby morskie i nie patrzcie że piszą że są niezdrowe, są zdrowsze(nie dotyczy łososia i pangi z hodowli) niż wieprzowina którą wpierdzielamy 10 razy więcej niż powinniśmy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czyli jak widać o zdroworozsądkowość chodzi i normalne etyczne podejście.

Widziałem zajawkę na fejsie i kolejny postulat do PZW sieci etc wiadomo gdzie, nie czytałem, bo nie miałem siły. Stąd nie wolno mi także skrytykować, czy wyrazić własnego zdania. Choć dość trafnie kolega @MacAir szachował chłopaków po kiju pytając grzecznie mniej więcej.

Jak to jest, że w czasach gdy było więcej rybaków, a mnie wędkarzy było więcej ryb, a teraz jest odwrotnie, mniej sieci, rybacy jakoś żyją ledwo z ryb, a wędkarzy dużo, dużo więcej i ryb nie ma? 

@MrProper film poruszył "nową" kwestie, której tutaj nie opisaliśmy w tym temacie, a więc robienie sesji zdjęć. 20/30 czy więcej... Każdy dopowie sobie sam, co przeżywa ryba gdy, jest wystawiona na sesje zdjęciową często nawet na kilkanaście minut.

Ja też nie znam i nie rozumiem worków karpiowych czarnych, trzymamy po 3/6 lub więcej godzin rybę aby fotkę zrobić właśnie. Jak chcemy wypuścić, to najlepiej buzi w wodzie i odpływaj:P 

@Jurek no wal w Nas tymi argumentami za i przeciw :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grendziu Jest więcej kwestii w tym filmie które dały mi do myślenia, nie tylko sesje zdjęciowe czy przetrzymywanie ryb w siatkach, tylko po to aby zważyć na koniec nasz całodobowy przyłów. W wielu przypadkach wiemy jak takie ważenie się odbywa. Wyciąganie pełnej siaty ryb z wody, w której jedna ryba przydusza drugą.

Kolejna sprawa to stosowanie coraz cieńszych zestawów, które to zwiększają szanse wędkarzowi, wydłużając hole zaciętych ryb. Co sprawia długotrwały- a na pewno dłuższy  stres takiej rybie, która często ponosi też większe obrażenia podczas takiego holu. obtarcia itp.

Kolejna sprawa -  to kolejny przeciw w stosowaniu cienkich zestawów. Częstotliwość zerwań jest dużo większa a niżeli na zestawie grubszym.

Co skutkuje często chorobą a niejednokrotnie śmiercią, w tym przypadku i jak w/w zagadnieniach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można, Można @Grendziu też się zastanowić - dlaczego wędkuję, dlaczego ja tym rybom robię krzywdę, i tak popadać w coraz większą skrajność.

Sorki nie odbierz tego źle, ale jakoś tak to widzę.

I żebyś dobrze zrozumiał, że jestem za zbiornikami  No Kill - Nie ma zabierania ryb i  ..uj :P  

No bo tak na chłopski (mój :P ) rozum co jeszcze można podciągnąć pod formulę NoKill  yyyymmmm nnnooo jak to powiedzieć inaczej, istnieje już formuła C&R

Może ja to źle jakoś interpretuję :( a jak tak jest to pierdo... mnie w łeb na opamiętanie :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
51 minut temu, MrProper napisał:

Oczywiście że można, Można @Grendziu też się zastanowić - dlaczego wędkuję, dlaczego ja tym rybom robię krzywdę, i tak popadać w coraz większą skrajność.

Sorki nie odbierz tego źle, ale jakoś tak to widzę.

I żebyś dobrze zrozumiał, że jestem za zbiornikami  No Kill - Nie ma zabierania ryb i  ..uj :P  

No bo tak na chłopski (mój :P ) rozum co jeszcze można podciągnąć pod formulę NoKill  yyyymmmm nnnooo jak to powiedzieć inaczej, istnieje już formuła C&R

Może ja to źle jakoś interpretuję :( a jak tak jest to pierdo... mnie w łeb na opamiętanie :P 

Ja odbieram świat podobnie ?, a nawet gdybym w 100% inaczej to po to jest dyskusja, aby wysłuchać innych, przemyśleć, może coś zapożyczyć i iść dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grendziu Ja w tej kwestii nie chcę się za wile wypowiadać. Ile stron tyle zdań, a Ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać na siłę. Każdy rozum swój ma :) i z nikim się kłócić. Napisałem tylko tak jak Ja to widzę. 

Oglądam filmy, słucham czytam, i wyciągam wnioski. Jak na razie - mi wychodzi formuła  CZW :):P  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2]Grendziu[/mention] Ja w tej kwestii nie chcę się za wile wypowiadać. Ile stron tyle zdań, a Ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać na siłę. Każdy rozum swój ma  i z nikim się kłócić. Napisałem tylko tak jak Ja to widzę. 

Oglądam filmy, słucham czytam, i wyciągam wnioski. Jak na razie - mi wychodzi formuła  CZW   

CZW- co złowię wpier...?

No to albo masz duży żołądek, albo bardzo mało łapiesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
9 minut temu, MrProper napisał:

Całkowity Zakaz Wędkowania :P 

 

Czyli co, spalić wszystkich wędkujących na stosie, czy jak :P A może spalimy sprzęt........ Aby za jakiś czas jednak kupić nowy i wrócić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...