Skocz do zawartości

Planowane zakupy na sezon 2019


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

No i znowu majątek trza wydać:champagne-2010:

Na początek wymienie wedziska:

1. Pod spomba - sztywna karpiówka - winny @ArekH bo wciąż mi o niej przypomina.

2. Feeder do dalekich dystansów - winny @jazzriba i @Kubik zawody etc.

3. Spinning okoniówka - winny @kleszcz, bo z nim połamałem ? 

4. Szpada na szczupaki do łódki do 30 g - winny @Marcel bo mu kupiłem świetny kij Shimano o bardzo szybkiej akcji i się zakochałem w nim.

5. Wędzisko castingowe do 70/80g - winny @RS bo On zawsze jest winny jeśli chodzi o spinna.

A jak u Was lista zakupów przed sezonem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar zakupić pickera 2,7m . Coś juz na oku mam. Tylko brak czasu żeby pochodzić po sklepach i pomacać.
A drugi zakup to coś do spomba i nie tylko. Myslalem o karpiówce lub surfcastingowej 3.9m cw.200g. I młynek do niej. Juz prawie kupiłem, aż tu nagle akumulator w Buni się skończył i zmieniły się priorytety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym zakupem jaki mam  planach w 2018r. to picker 2,70-3m. z bardzo czułymi szczytówkami :) Mam już coś na oku (najczulsza szczytówka 0,25oz)  Do wiosny jeszcze trochę i mam nadzieję, że uda mi się zrealizować cel :)  Przydałoby się jeszcze parę innych rzeczy, ale to wszystko zależy od stanu zasobności portfela ;)

Edytowane przez grych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowane zakupy :

1. Kołowrotek z wolnym biegiem do Tubertini Telica 3,3m.

Wędka przejdzie chrzest u mnie ( bo to używka) no i ma służyć mam nadzieję na ciut większego zwierza ( o ile do niego się dobiorę )

Kołowrotek ma za zapewnić mi spokój, o ile będę pamiętał o załączeniu wolnego biegu :D

2. Troszkę zanęt i pelletów pod methodę. Coś tam jeszcze się znajdzie w zapasie, ale przyda się więcej.

Winny - ja sam. Bo odstawiłem bata i spławik i zachciało mi się "methodycznie " ;) łowić ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowane zakupy :
1. Kołowrotek z wolnym biegiem do Tubertini Telica 3,3m.
Wędka przejdzie chrzest u mnie ( bo to używka) no i ma służyć mam nadzieję na ciut większego zwierza ( o ile do niego się dobiorę )
Kołowrotek ma za zapewnić mi spokój, o ile będę pamiętał o załączeniu wolnego biegu
2. Troszkę zanęt i pelletów pod methodę. Coś tam jeszcze się znajdzie w zapasie, ale przyda się więcej.
Winny - ja sam. Bo odstawiłem bata i spławik i zachciało mi się "methodycznie " łowić ryby.
Dwa razy podplątujesz efekty zapomnienia z wolnym biegiem i już pamięć co do tego wróci ;) znam to z własnego doświadczenia :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pamiętać o załączaniu wolnego biegu, by jakiś karpiszon mi wędki nie porwał.

Jego wyłączanie podczas podcięcia to już inna kwestia.

Będę musiał wyrobić sobie właściwe nawyki :D

Już łapałem się na tym, że odchodziłem od wędzisk  a mimo, że na jednej WB miałem to go nawet nie załączyłem.

A jak "wyrywne" potrafią być nawet małe kurduple to już się zorientowałem, łapiąc uciekającą wędkę z podpórek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Przed chwilą, Tench_fan napisał:

Mam pamiętać o załączaniu wolnego biegu, by jakiś karpiszon mi wędki nie porwał.

Jego wyłączanie podczas podcięcia to już inna kwestia.

Będę musiał wyrobić sobie właściwe nawyki :D

Już łapałem się na tym, że odchodziłem od wędzisk  a mimo, że na jednej WB miałem to go nawet nie załączyłem.

A jak "wyrywne" potrafią być nawet małe kurduple to już się zorientowałem, łapiąc uciekającą wędkę z podpórek.

A widzisz, stracisz z 10 żyłek to się nauczysz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pamiętać o załączaniu wolnego biegu, by jakiś karpiszon mi wędki nie porwał.
Jego wyłączanie podczas podcięcia to już inna kwestia.
Będę musiał wyrobić sobie właściwe nawyki
Już łapałem się na tym, że odchodziłem od wędzisk  a mimo, że na jednej WB miałem to go nawet nie załączyłem.
A jak "wyrywne" potrafią być nawet małe kurduple to już się zorientowałem, łapiąc uciekającą wędkę z podpórek.
Przepraszam :) wyszedł mój brak czytania ze zrozumieniem :) bo wychodzę z założenia, że włączyć to nie problem ;) Ale go wyłączyć w przypływie adrenaliny, związanej z tak długo oczekiwanym braniem to już może być różnie ;) następnym razem bardziej skupię się na czytaniu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...