Skocz do zawartości

Dociążanie podajników method feeder


NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szybki i tani przepis na tymczasową zmianę wagi podajnika jeżeli potrzebujemy cięższego podajnika. Plusem tego rozwiązania jest możliwość szybkiej zmiany wagi ale nie na stałe do tego można montować worki i siatki PVA.

Źródło: https://www.mrk.cz/clanek.php3?id=1441

03big.jpg

04big.jpg

05big.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie się  "kolebać"  na dnie ? :D Będzie ! Tylko czy to może mieć negatywny wpływ na prezentację przynęty ?:hmmm-min:

Edytowane przez Jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno ;) muł i inne takie sprawy ale jak ktoś ma pecha to i palca w nosie złamie :) 

Nie powinno się nic dziać ale dla pewności można rozpłaszczyć ciężarek lub użyć płaskich ciężarków. Prezentacja: przepłynie Ci obok podajnika jedna ryba, machnie płetwą i już nie ma przynęty w podajniku więc bać trzeba się tylko żony :P Ona jak nie ma powodu to wymyśli dziurę w całym :D 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
37 minut temu, Jurek napisał:

A nie będzie się  "kolebać"  na dnie ? :D Będzie ! Tylko czy to może mieć negatywny wpływ na prezentację przynęty ?:hmmm-min:

Jurek bardzo często przy method feeder nie wbijał haczyka z dumblem w koszyk modelowo za pomocą foremki i brania mam, przecież to tylko 10cm różnicy. Nie widzę różnicy w braniach :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NPC napisał:

:P Ona jak nie ma powodu to wymyśli dziurę w całym :D 

Raczej : - "zablokuje"  ! :grin-min:

 

@Grendziu Darku, ale mi też chodzi o możliwość takiego kolebania się podczas opadania podajnika na dno. Dalej pytam : czy jesteśmy w stanie przyczepić ciężarek o takim kształcie,  nie naruszając przy tym położenia środka ciężkości ?

Edytowane przez Jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Jurek napisał:

Raczej : - "zablokuje"  ! :grin-min:

 

@Grendziu Darku, ale mi też chodzi o możliwość takiego kolebania się podczas opadania podajnika na dno. Dalej pytam : czy jesteśmy w stanie przyczepić ciężarek o takim kształcie,  nie naruszając przy tym położenia środka ciężkości ?

Do pierwszej części się nie odniosę bo oberwę w ucho.

 

Trzeba też zwrócić uwagę na wysokość podajnika i całą resztę by dokładnie ustalić gdzie znajduje się środek ciężkości, dodając ciężarek środek ciężkości jest niżej więc podajnik tonie jak powinien chyba, że obawiasz się szczupaków w opadzie :grin-min:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, Jurek napisał:

Raczej : - "zablokuje"  ! :grin-min:

 

@Grendziu Darku, ale mi też chodzi o możliwość takiego kolebania się podczas opadania podajnika na dno. Dalej pytam : czy jesteśmy w stanie przyczepić ciężarek o takim kształcie,  nie naruszając przy tym położenia środka ciężkości ?

To chyba zależy od wielu zmiennych, ale jeśli patrzymy na jezioro lub rzekę, kanał, to może się delikatnie kolebać w zależności od intensywności wiatrów, prądów i struktury dna oraz samego upadku podajnika...
Może też się zaklinować. A co chcesz łowić sandacze na to :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, czy nie ma ryzyka na głębokim akwenie (bo w takim wypadku może być największa potrzeba takiej modyfikacji)  wywołania takiej wibracji, że poleci wszystko jak ze spomba, albo 

wręcz osiądzie na dnie bokiem, czy wręcz do. "góry kołami "?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NPC napisał:

Szybki i tani przepis na tymczasową zmianę wagi podajnika jeżeli potrzebujemy cięższego podajnika. Plusem tego rozwiązania jest możliwość szybkiej zmiany wagi ale nie na stałe do tego można montować worki i siatki PVA.

Źródło: https://www.mrk.cz/clanek.php3?id=1441

03big.jpg

04big.jpg

05big.jpg

Zacznę od tego że, jeśli nadal będę musiał pisać do Ciebie po Nick-u, znienawidzę Cię ;) Co do dociążenia. Ja, nie przywiązywał bym tu aż takiej wagi co do idealnego środka ciężkości. Na pewno będzie się kolebał przy opadaniu, myślę że kolebie się już nawet oryginalna konstrukcja, choć na pewno mniej. Ważne by nie lądował do góry kołami, przynajmniej do momentu uwolnienia przynęty, co do więzienia której mam coraz większe anse.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...