Jump to content

Genesis Carp Expert Double Tip - Recenzja


NPC
 Share

Recommended Posts

Dzisiaj recenzja która będzie ostrzeżeniem przed zakupem. Mowa jest o tytułowej wędce w wersji 360 cm, 3lbs w wersji 3 składowej. Dlaczego? Na ocenę głownie zasłużyły braki w wykończeniu czyli przelotki krzywe, braki w rączce, złe rozmieszczenie przelotek.

Wędka wygląda na ładną, przyjemną nie za ciężką wędkę do tego z możliwością zmiany górnej części na feedera, można powiedzieć wielofunkcyjna wędka przy użyciu której można połowić karpie klasycznie i feederem. Brzmi fajnie gorzej z wykonaniem choć została jeszcze nie przetestowana w boju ze względu na temperatury. Przelotki w wersji karpiowej są duże, pierwsze choć nie jest to 50 mm a 32 mm wygląda na dużą, godną zaufania. Gorzej z jej umiejscowieniem na samym dole w sekcji środkowej. Przelotka szczytowa wersji karp ma 8 mm, tak samo jak i druga przelotka. Przelotki wklejone prawidłowo, tylko jeden mały zaciek żywicy ale to tylko estetyka. Uchwyt przyjemnie się trzyma i pewnie, można powiedzieć, że tak powinni robić wędki.

Dlaczego odradzam? Na całą wędkę proste okazały się trzy przelotki w wersji karpiowej i cztery przelotki w wersji feeder nie licząc wymiennych szczytówek, obie wersje mają w sumie 7 przelotek. Dodajmy, że są to wady dostrzegalne bez problemu na oko a nie poziomicą. Braki w uchwycie na samym dole minimalne to dostrzegalne. OK można powiedzieć, że to jedna trefna wędka, można tylko wcześniej była przysłana wędka bez ceramiki w przelotce. Pierwsza przelotka licząc od dołu  umieszczona w najniższej części środkowego składu nie budzi zaufania przy dłuższym użytku lub większej rybie. Sprawia wrażenie, że przelotki są tak umieszczone jakby to była wersja dwu składowa.

Nie będę opisywał pełnej specyfikacji gdyż mija się to z celem, wędka na szczęście nie należy do mnie :) 

Obrazki żeby nie było:

1.thumb.JPG.452d2e19f4f3ce4a38e93f0192ce7589.JPG

2.thumb.JPG.2321beee838f54b06b5dfe27ef2824e7.JPG

Edited by NPC
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...