Skocz do zawartości

Fakty i mity z życia ryb


Jurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
1 godzinę temu, NPC napisał:

@Grendziu Przykład z życia: popatrz na skład koncentratu smakowego do wody firmy X (drogiej) i firmy Y (taniej). Niby nie ma różnicy składu a w smaku jest znaczna. Bo szczegóły się liczą. Zapach truskawki to nie truskawka.

A ten 'nowości' są starsze niż ja. Powiedzmy, że (badania) mogły by mieć już wnuki.

@Jurek Idąc na polowanie na dzika myśl jak dzik, idąc na ryby by złowić karpia myśl jak karp. Tylko nie próbuj oddychać wodą lub ryć w ziemi za pędrakami. Choć są pożywne i pewnie zdrowe :P 

Oki, oki to już pisałeś, czytałem. Ja uważam, że smak jak i kolor ma bardzo duże znaczenie wg mnie i tyle oraz praca zanęty :P O innym wypunktowałem na początku wątku, a nie mam jakoś weny aby dodać kolejne, bo to trza pół dnia aby wszystko dużo opisać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich 4-5 kg. i w górę, bardzo często, w żołądku można spotkać pozostałości po racicznicach i innych skorupiakach,a i zdarzają się małe rybki.Dlatego w miarę w czystych akwenach są stosunkowo łatwe do namierzenia po odchodach.Spożywanie skorupiaków i innych mięczaków, z automatu kwalifikuje karpia jako drapieżnika ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania były na stawie bez dodatkowego pokarmu, karpie mogły żywić się jedynie tym co znalazły lub wpadło do stawu czyli do pewnego okresu ochotka, może inne robaczki czy ślimaki.

Patrząc pod kątem, że zwierze je coś nie roślinnego to płotka czy ukleja to też drapieżnik :) O dziku nie wspominając :P

 

Ślimaki je wiele ryb, akwariowe też je zjedzą o ile dadzą radę. Białko jest białko a jak ryba głodna to zje wszystko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem do końca: każda z ryb "była" drapieżnikiem, była różnica wagi na korzyść karmionego (wiadomo :) ), ryby z brakiem pokarmu dojrzewały wcześniej i miały duże gonady. Dużo większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byście zobaczyli na jakiego woblera kolega złowił lina to byście padli, ja do tej pory uwierzyć nie mogę a to dwa lata temu było i stałem 5 m od niego, mało mi spinning z ręki nie wypadł jak zobaczyłem pięknego lina zapiętego wzorowo za dolną wargę na kotwicy pękatego woblera około 8cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

This is strange, as anyone with a basic knowledge of chemistry will tell you that oils are insoluble and in their pure state they cannot be detected by carp, yet this fact is blissfully ignored by the majority of carp anglers.

To dziwne, że każdy z podstawową wiedzą z chemii powie Ci, że oleje są nierozpuszczalne w wodzie i karp nie może ich wykryć ale ten fakt jest ignorowany przez większość karpiarzy.

Źródło: Haiths - Ci od Robin Red'a

http://www.haiths.com/haiths-baits/oils-and-their-uses-in-carp-bait/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...