Skocz do zawartości

Fakty i mity z życia ryb


Jurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 20.08.2019 o 11:17, booohal napisał:

To jeszcze poproszę substancje bardzo dobrze rozpuszczalne w wodzie, które wabią większość ryb karpiowatych i są powszechnie dostępne i tanie :D

Masz PW.

 

 

Dnia 20.08.2019 o 17:51, Linek727 napisał:

Spirytus ;)

Mowa o rybach a nie dwunożnych nie opierzonych istotach. Do tego spirytus się miesza a nie rozpuszcza ale prawdą jest, że działa cuda, porusza ściany, język rozplątuje i ściąga zbędne ubrania z niektórych osób :P Dobrze użyty działa CUDA, CUDA :D

 

Edycja:

 

Edycja 2:

termoklima

 

Edytowane przez NPC
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak ruszyć ten temat by był zjadliwy dla większości z Was. Pisze w skrótami więc o szczegóły proszę dopytywać :P

Czy ryby czują białko? Nie, czują aminokwasy. Coś jak: Widzisz las? Nie drzewa mi zasłaniają.

Tak wiem, że białko składa się z aminokwasów i wszystkie przynęty HNV z dużą ilością białka działają ale nie do końca tak jak myślicie. Przykład mączki rybnej: zobaczcie z czego się składa. Głównie z aspartic acid i glutamic acid.

http://www.fao.org/3/x5926e/x5926e01.htm

I dziwnym przypadkiem działa to na ryby :P

Nie trzeba mączki rybnej by ryby brały:

https://www.researchgate.net/figure/Amino-acid-composition-of-the-dried-brewing-yeast-used-in-the-diets-of-quails-mg-100-g_tbl2_221972880

 

Tylko mam jedną prośbę! Nie mieszajcie różnych aminokwasów że sobą! To ważne!

Tak Marcinie, wszystkiego Ci nie powiedziałem, to jeden z asów w moim rękawie. Życie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, NPC napisał:

Tylko mam jedną prośbę! Nie mieszajcie różnych aminokwasów że sobą! To ważne!

Nooo ale jak to się ma do linku powyżej?

Przecież to mieszanina aminokwasów.

Chyba, że chodzi Ci o przypadkowe mieszanie poszczególnych aminokwasów... Tak?

Tylko prostymi słowami poproszę. Ja po podstawówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, booohal napisał:

Nooo ale jak to się ma do linku powyżej?

Przecież to mieszanina aminokwasów.

Chyba, że chodzi Ci o przypadkowe mieszanie poszczególnych aminokwasów... Tak?

Tylko prostymi słowami poproszę. Ja po podstawówce.

Tam są nazwijmy to zamknięte amino, przy uwolnieniu aminokwasów one działają na ryby, ich skuteczność może być ograniczona przez nieodpowiednie mieszanie czyli dodanie jednego do drugiego w wersji wodnorozpuszczalnej.

Coś jak pijąc Pepsi czujesz, że jest słodka pomimo, że ma sporo kwasu.

Żeby amino działały muszą być rozpuszczalne. Tam są 'zamkniete' i po uwolnieniu ich przez bakterie działają :) Ot cała tajemnica skuteczności różnych przynęt na ryby bo mają różne składy.

Czyli w skrócie: TAK, dodawaj pojedyncze amino :)

Edytowane przez NPC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wstępne wyniki prób i błędów nowej substancji:

moje wyniki: brania są dużo szybciej, łowię więcej niż wędka kontrolna
zawodnicze wyniki: brały większe ryby, trzeba dawać więcej "papu" niż normalnie, łowił więcej i większe ryby niż pozostali przy czym dawał małą dawkę, dużo za małą ale  działała jak powinna

 

Dalej będą testy czy to przypadek czy reguła.

 

Edycja:

Środek działa, zawodnicy są zadowoleni z wyników, plusem jest to, że działa niezależnie od warunków, ryb czy sposobu podania.
Cytat z jednej z osób co to testuje: "Leszcz tak mi ob.... spodnie, że nie mogę ich doprać".
Czyli działa :D

 


Po 18 będę wiedział więcej.

 

Według zebranych danych od jednej osoby:

Na zawodach dawka 4x za czyli glina zanęty tyle by była, ochotka i pinka.

Czytaj gliny więcej niż wszystkiego pozostałego.

Brały z początku mała płoć, później leszcze i liny. Zanęta była robiona na leszcza, łowił na spławik. Jak weszły leszcze to łowił większe sztuki niż pozostali, linów nikt nie łowił. Miejsce średnie więc nie jest to sukces miejscówki.

Oczywiście wygrał zawody i jest zadowolony i chce więcej :D

Już zamawiam kilogram :P

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
41 minut temu, Grendziu napisał:

Sandacze przeważnie reagują lepiej na dropa niż na główkę jigową na Odrze. Dlaczego? 

Drop skacze i drży. Mądrze prowadzona głowka, robi podobnie. Zauważ różnice. Sandacz nie atakuje przynęt jednostajnie prowadzonych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...