Skocz do zawartości

Reklama marek i sprzętu wędkarskiego


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Jak już zdarzyło się zauważyć to jak już z czegoś się nabijamy to w formie żartu. @Jurek ja sprzętu wędkarskiego firmy Jaxon mam więcej niż Drennan, pewnie czysty przypadek, bo nie mieszkam w UK?.

Reklama jednej czy innej marki na forum nie jest zakazana. Jednego czy innego sklepu wędkarskiego także.

Moim marzeniem kiedyś było aby wszystkie firmy połączyć w taką organizacje jak Fundacja dla Ryb i dla nich organizować Eventy cz jak najwięcej wód w całej Polsce. A to że idziemy  inną ścieżką to już zweryfikowało życie?

Ja wychodzę z założenia, że należy promować to co jest ok, a nie ma sensu hejtować. Szkoda czasu na to i paluszków. Naprawdę można poszukać perełki w każdej firmie, jak np. Robinson Diplomat etc. 

Można negować to i owo, czemu nie, ale pod warunkiem, że jest to merytoryczne i prowadzimy fajną dyskusje.

Fundacja miała być organizacja ponad podziałami, dla wszystkich, a że wszystkich nie da się w życiu uszczęśliwić to już nic na to nie poradzę:icon_arrow1: I tak się cieszę z tego co mam.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grendziu - zapewne zdziwi Cię moje thanks ale jest to,  absolutnie, szczere i nie zabarwione żadną nutą jakiegokolwiek sarkazmu z mojej strony. Wiem, że po moich dotychczasowych tutaj wyczynach trudno jest Ci  sobie wyobrazić,  ale bardzo często potrafię być, tak na co dzień, poważnym gościem.

Przyjmuję skarcenie i wyciągam z niego wnioski na przyszłość. Przyznaję, że patrzyłem na sprawę z punktu widzenia czubka własnego nosa, a nie z Twojej perspektywy. I tak dziękuję Ci Darku za cierpliwość i takt.

Chciałbym tylko po trochu wytłumaczyć się z tego mojego nastawienia do całej sprawy. Podkreślam, że jest to moje wytłumaczenie się,  a nie   p o l e m i k a  z Tobą !

Otóż,  z innego portalu wyniosłem wrażenie, a wręcz przekonanie,  że kpiny z wiadomej firmy nie ograniczają się li tylko do jej produktów, ale szydzi się również przy tym z wędkarzy, którzy ośmielają się nie podzielać w tym względzie poglądów gadżeciarskiego lobby. Moje próby protestu, wywoływały typowy hejt, może nie w swej ortodoksyjnej formie, ale tak to odczuwałem.  Wiesz, to jest takie szydzenie, jak np. haniebne odnoszenie się z lekceważeniem do pracy, np. sprzątaczek, dozorców, śmieciarzy itp zawodów.

Oficjalnie, niby się podkreśla, jak ważne są to dla innych zajęcia, ale tak naprawdę to się gardzi  ludzmi wykonującymi takie prace. Stąd, będąc zaprawiony w boju, przeniosłem na tut. grunt moje zagrywki. No mam nadzieję, że tak samo będziesz konsekwentny w stosunku do osób przejawiających opisywane przeze mnie postawy. Piszesz,  cytuję :

 

"@Jurek ja sprzętu wędkarskiego firmy Jaxon mam więcej niż Drennan, pewnie czysty przypadek, bo nie mieszkam w UK?."

 

No, ja Darku nie mam żadnego innego sprzętu jak Jaxona. I wcale się tego nie wstydzę ! Może i chciałbym mieć lepszy, ale pozostaje to tylko w sferze moich przyjemnych wędkarskich marzeń. To mniej więcej tak, jakbym marzył aby być młodym, zdrowym, pięknym, a  przede wszystkim dobrym człowiekiem. A więc mój stosunek nie powoduje we mnie żadnej goryczy z powodu  jakości sprzętu, jaki  posiadam. Ogranicza się to do takich przyjemnych marzeń.

A ja chcę tutaj budować a nie burzyć, bo już Was polubiłem. A zwłaszcza jednego takiego co to ma problemy z drożnością tętniczek,  no wiesz -  z miasta G.:P

 

Jako wyraz skruchy i żalu za grzechy,zdobyłem się nawet na wykasowanie nazwy mojego ukochanego producenta z  ostatniego mojego wpisu .

Co ja tu jeszcze miałem ... :hmmm-min: Acha !  Tylko,  od razu nie oddychaj z ulgą i sobie nie myśl , że przestanę zachowywać czujność w temacie :P

Edytowane przez Jurek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jurek napisał:

z innego portalu wyniosłem wrażenie, a wręcz przekonanie,  że kpiny z wiadomej firmy nie ograniczają się li tylko do jej produktów, ale szydzi się również przy tym z wędkarzy, którzy ośmielają się nie podzielać w tym względzie poglądów gadżeciarskiego lobby:P

 

@Jurek  - dokładnie takie samo wrażenie odniosłem - więc nie jesteś odosobniony w tym spostrzeżeniu. Tu już nawet nie chodzi o samego Jaxona, bo o inne 'polskie' firmy też. Jakie było poruszenie, jak komuś poradziłem kołowrotki Robinson Quartz

Ja tam wychodzę z założenia, że nie sprzęt łowi tylko człowiek :P  Kiedyś łowiłem spinningiem polspin i służył mi do wszystkiego, tylko nie do spinningu, bo regulamin był tak skonstruowany, że że byłem jeszcze za młody na to. Potem przyszła 'ruska' wędka z bazaru i ta też służyła do wszystkiego. Dzisiaj jest to nie do pomyślenia żeby ze spinningiem iść na grunt, lub odwrotnie - z gruntówką spinningować :P Być może związane jest to z czasami, w jakich zaczynałem stawiać pierwsze kroki w wędkarstwie - rodziców na cokolwiek było ciężko namówić, więc trzeba było dawać sobie radę samemu i w ruch szła leszczyna tudzież inne materiały mniej lub bardziej przydatne. Dzięki temu nauczyłem się szacunku do wszystkiego co związane z tym pięknym hobby. Dzisiaj, kiedy wszystko dostępne jest dla wszystkich, większość patrzy iść z duchem mody i pokazać, że on nie jest gorszy od innych i sprzęt musi być z 'najgórniejszej' półki, taki, którego nie powstydziłby się zawodnik. Tak zaczyna się 'wyścig zbrojeń', a jeszcze jak się wejdzie między kruki, to w ogóle trzeba krakać jak one ;) Przyznaję, bo sam posiadam wędki D. i K. ale nie wstydzę pokazać się na rybach z Jaxonem, którego sprzęt też mam i wykorzystuję (no, nie mam kołowrotków, bo się naciąłem kilka razy)  

Ot, kilka takich małych przemyśleń mniej lub bardziej związanych z tematem  ;):D:P 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru godzinach snu coś widzę na oczy ale do rzeczy:

Właśnie też miałem się pytać o co wam chodzi z Jaxonem i Drennanem. Jeżeli ktoś uważa się za lepszego lub gorszego bo używa sprzętu firmy A czy firmy B to niech się uważa, chyba macie więcej jak 5 latek i nie musicie się przechwalać sprzętem? Chyba, że macie 5 latek to przepraszam :grin-min:

To czy ktoś używa sprzętu z Drennana OK a czy z Jaxona też OK, firma nie jest winna temu, że ma fanboya jak z Apple, Tesla i tak dalej. Dla firmy lepiej bo czego nie wypuści to kupią. Używam sprzętu Drennana akcesoria typu haczyki, pushstopy i są OK, z Jaxona już więcej ale też drobne rzeczy. Koledzy mają sprzęt Jaxona i innych firm ale nikt nie ma wędki Drennana bo zanim się pojawili na szeroką skalę znaleźli odpowiednie wędki z innych a nikt nie łowi na lekkie feederki bo nie ma potrzeby gdyż większość łowi z sygnalizatorem.

 

Ogólnie dobry sprzęt to dobry sprzęt a czy ma naklejkę A czy B to co za różnica? Chyba, że naklejka łowi to OK wiem gdzie jest błąd.

Większość sprzętu i tak robią w Azji więc różnica jest w naklejce i cenie za naklejkę. w tyle wizji
Kulki robią głownie w Hollandii w firmie KCB i ktoś płacze, że Warmuz, Sonubaits czy inni tam robią?

 

Jak coś jestem fanboyem Daiwy :P wiec Daiwa i tak najlepsza - w ostateczności przekonacie mnie Stellą lub Twin Powerem do kołowrotków Shimano :) 

Edytowane przez NPC
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Każdy łowi jak umie i na co go stać. Pasja ma łączyć nie dzielić.

Sam na hejt jestem wrażliwy.

Hejtowanie ma krótkie ręce i nogi. Dla mnie ważne jest to kto jest jakim człowiekiem i co sobą reprezentuje i tyle, a sprzątaczka jesli jest dobrym i uczciwym człowiekiem może mieć więcej godności niż nie jeden miliarder. Nigdy nie patrzę na portfel człowieka, tylko co sobą reprezentuje.

Jeśli firma York, Jaxon, Mikado, Shimano, Drennan czy inna będzie chciała być sponsorem fundacji i dokładać cegiełkę to super, nie zabronię. Ale jeśli coś ma być kosztem jednego to wtedy podziękuję. Udało nam się pozyskać dwóch stałych sponsrów z bliskiej branzy i o podobnym asortymencie. Jest to sklep wędkarski Trotka z Warszawy oraz E-amur.com - można? Oczywiście, że tak. Niby konkurencja na rynku on-line, ale i oni mają wzajemny szacunek wobec siebie i chwała im za to?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Grendziu napisał:

Hejtowanie ma krótkie ręce i nogi. Dla mnie ważne jest to kto jest jakim człowiekiem i co sobą reprezentuje i tyle, a sprzątaczka jesli jest dobrym i uczciwym człowiekiem może mieć więcej godności niż nie jeden miliarder. Nigdy nie patrzę na portfel człowieka, tylko co sobą reprezentuje.

Stara zasada której nauczyłem się na studiach: "Prędzej dzień dobry odpowie sprzątaczka niż profesor"
No ale ja dziwny jestem bo najeździł się człowiek po świecie, pracował fizycznie i umysłowo, naogladał się rzeczy których nie powinien. Nastawienie ludzi w Polsce jest dziwne: na całym świecie liczy się czy dobrze pracujesz a w Polsce liczy się tylko ile zarabiasz, taka mentalność ze wschodu gdzie pieniądz jest wyznacznikiem człowieczeństwa.

A jak ktoś ma majątek petryliard euro/funtów/dollarów i pracuje na budowie bo lubi taką pracę to gorszy człowiek bo robi na budowie?
Czy lepszy od drugiego z budowy co pracuje na utrzymanie rodziny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, NPC napisał:

Większość sprzętu i tak robią w Azji więc różnica jest w naklejce i cenie za naklejkę. w tyle wizji
 

 

Mały offtop i mam nadzieję, że mi nikt głowy za to nie urwie ;):P 

Odnośnie tego co napisałeś - że wszystko robione jest w Azji - zgoda (zresztą zgoda w prawie wszystkim co napisałeś) , ale piszesz, że jest tylko różnica w naklejce A czy B - a to nie jest tak do końca. Żeby nie było, bo uogólniam teraz (wcale nie piszę o sprzęcie wędkarskim, bo tu do końca nie wiem, jak to się odbywa) i podam Ci przykład z mojej branży:  mam żarówkę firmy A i żarówkę firmy B, wyglądają jednakowo i obie wyprodukowane są w Chinach (w tej samej fabryce), więc skąd różnica w cenie (powiedzmy nawet 50%)?? Ano stąd że firma A, której żarówki są droższe podpisuje umowę na produkcję takich żarówek w ten sposób, że ktoś stoi i powiedzmy co dziesiątą sprawdza czy wszystko jest z nią ok. Firma B, której źródła światła produkowane mogą być w tej samej chińskiej firmie, nie ma już takich funduszy i jej zamówienie traktowane jest inaczej, czyli wszystko co zejdzie z taśmy jest wysyłane, więc może się okazać, że już 30% dojedzie uszkodzonych - stąd ta różnica w cenie i wszystko :)   Więc nie zawsze płacisz za naklejkę :P 

Edytowane przez grych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Gdybym powiedział, że obserwuje Jaxon od początku działalności, to bym ściemnił, ale obserwuje jak się rozwijał, jak zaczął zdobywać rynek. Jak niemalże jedna osoba z Poznania zbudowała markę od zera.  Jest praktycznie wszędzie, jak i Traper, Mikado, Dragon. Jest cenowo dostępny na każdą  kieszeń i łowi. Jestem z Polski, mieszkam w Polsce lubię swój kraj. Lubię także naszych na obczyźnie. Np @MrProper, ......

ale już nigdy nie zrozumiem ludzi, którzy wyjechali gdzieś, bo coś tam ( nie wnikam, nie moja sprawa) i na każdym kroku próbują udowodnić, że wszystko co polskie, co w Polsce to zle,banalne, beznadziejnie. Lepiej, wiedzą wszystko, probuja nas pouczać jak i co mamy robić, niemalże tutaj nie żyjąc  i nie mieszkając.  Papier wszystko  przyjmie. 

Na szczęście to nie mój kompleks, nie moja sprawa. Dobrze mi tutaj gdzie jestem. Jak każdy mam problemy, ale po co o nich pisać? Wolę dzielić się tym co fajne i nas łączy:icon_arrow1:

Jak mam łowisko, gdzie ponoć gdzie nie ma ryb ( bujda na research, przykład chociaż po zatruciu ryb w Warcie - sam osobiście jeździłem po brzegach i nie wierzyłem jakie cuda padły,  a wszyscy z tym czasem i ja gadaliśmy łowiąc przed Panie tu nie ma ryb) to wtedy szukam innego. W czym problem? Do nas należy, na co, gdzie i jak.

Wiem, że powyższego nie powinienem napisać, no ale jak ktoś atakuje mi ludzi z Fundacji to staje murem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...