Skocz do zawartości

Miłego dnia !


Jurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, ArekH napisał:

Operat, raczej, chyba, nie narzuca ile tych ryb powinno być w sezonie odłowionych. Trzeba dopytać @Kotwic

@ArekH operat pewnie zakłada "jakieś" odłowy, które trzeb realizować. I one odbywają się wędką. Domyślam się, że przy obecnych operatach nie można wprowadzić NK na całym Obwodzie Rybackim. Ale częściowo lub okresowo (tak jak u Was? w portach) można.

To już tylko moje dywagacje. @Kotwic musi się wypowiedzieć tak jak to zauważyłeś, bo my możemy sobie dywagować.

Edytowane przez Splot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ArekH napisał:

Krzyś, to bardzo przykre. Może i jestem wąsatym dziadem. Ryby tłukłem, tłukę i tłukł będę, dokąd prawo mi na to zezwoli, ale już nasi przodkowie wiedzieli, ci nie pisaci i czytaci, że pewnych granic przekraczać nie wolno, to skąd, w ludziach wykształconych i świadomych, tak durne decyzje? Karwafa, konsumpcjonizm na maxa? :$

Podejrzewam, że jeżeli każdy  maksymalnie brałby tyle ile Ty (ile tego przez cały rok będzie? wiaderko? 20kg? 30?) i takich (nie walisz przecież szczupaków, sandaczy czy karpi po 80-100cm albo 3 kilowych linów tylko pewnie krąpie, leszcze jakieś płocie. tak?)  to w ogóle nie musielibyśmy psioczyć.

A w tej chwili ktoś zgodnie z prawem może wyjebać np. ponad 200 szt. metrowych szczupaków przez sezon.

Nie. Dobra. Kończę temat. Nie na moje nerwy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, booohal napisał:

(ile tego przez cały rok będzie? wiaderko? 20kg? 30?)

Sam w to nie wierzę, ale chyba w tym roku w domu, wylądowały 2 Leszcze i 4 jazie, obiecane sąsiadce za owoce. Anka pomstuje że nie jadła ryby w tym roku. Skazałem się niemal na jazdę na ręcznym. :$

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=30]ArekH[/mention] operat pewnie zakłada "jakieś" odłowy, które trzeb realizować. I one odbywają się wędką. Domyślam się, że przy obecnych operatach nie można wprowadzić NK na całym Obwodzie Rybackim. Ale częściowo lub okresowo (tak jak u Was? w portach) można.
To już tylko moje dywagacje. [mention=10]Kotwic[/mention] musi się wypowiedzieć tak jak to zauważyłeś, bo my możemy sobie dywagować.
Michał masz rację. Piotr to z pewnością potwierdzi. W operacie zawarte są szacunkowe ubytki i presja wędkarska.
Jest kilka sposobów by wypełnić założenia operatu nie likwidując jednocześnie łowiska no kill. Jedno nie przeszkadza drugiemu.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 minuty temu, Semi napisał:

Człowiek sobie myśli że pośpi w weekend, a tu i tak 06.30 się oczy otwierają jakiegoś czorta i koniec spania. Miłej soboty Wszystkim życzę.:D

Też tak mam, tylko dziś wyjątkowo zwloklem się o 9:00 i dopiero kawę piję. Gdyby mnie moje szczęście w nieszczęściu nie obudziło, to bym jeszcze spał. Miłegodnia życzę Wam, mój będzie miły, bo po 14:00 jak moja wróci z miasta to idę posiedzieć w warsztacie i pomacać moje dwie nowe maszyny :D (wczoraj przyszły i nie miałem czasu ich jeszcze rozpakować) :champagne-2010:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...