Skocz do zawartości

Duże płocie na spławik w jeziorze


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
Dnia 4.12.2015 o 22:52, Grendziu napisał:

Obawiam się, że 0,12mm może nie zawsze dać radę przy płotce +1kg :)

Przeglądałem dopiero dziś ten wątek. Ja batem zawsze łowię cienko ale to dlatego że nastawiam się na płocie.  Główna żyłka 0.12 przypon 0.08

Jeśli wiem że w łowisku są większe ryby to stawiam na matcha i łowie grubej. W zeszłym sezonie poszedłem z batem na plotki w łowisko gdzie jest dużo karpia.  Na sekundę odłożyłem bat i wciągnęło go do wody.  Więcej już nie ryzykuje.  

Ale i na przyponie 0.08 da się wyjąć większą rybkę,  np tutaj nieduży sandacz zaczepiony za brzuch.  

 

2015-05-02 11.54.22.jpg

2015-05-02 11.53.46.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Na matchôwce mam przeważnie 0,16mm jako głòwną. Ja po prostu nie lubię przegrywać z linami, łowiąc batem. Ile razy ojciec do mnie dzwonił w sezonie z innej wody i Pi...... Znowu zerwałem zestaw pi...... Jak biorę wędke z kołowrotkiem to mi nigdy nie biorą. Właśnie stwierdził, że chce wydać "grubą kasę" na bata 8m, byle byłby bardzo lekki, mocny i dobry na płocie i liny (budżet 500-1000) niestety nie potrafię mu pomóc, bo nie obserwuje ostatnio sztywnych kijów. Proszę o propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2016 o 22:42, jakub_wr napisał:

Przeglądałem dopiero dziś ten wątek. Ja batem zawsze łowię cienko ale to dlatego że nastawiam się na płocie.  Główna żyłka 0.12 przypon 0.08

Jeśli wiem że w łowisku są większe ryby to stawiam na matcha i łowie grubej. W zeszłym sezonie poszedłem z batem na plotki w łowisko gdzie jest dużo karpia.  Na sekundę odłożyłem bat i wciągnęło go do wody.  Więcej już nie ryzykuje.  

Ale i na przyponie 0.08 da się wyjąć większą rybkę,  np tutaj nieduży sandacz zaczepiony za brzuch.  

 

2015-05-02 11.54.22.jpg

2015-05-02 11.53.46.jpg

trochę duża ta Płoć:D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
8 godzin temu, Grendziu napisał:

@Kubik kiedy startujesz na płoteczki :P Ja czasami lubię te dwunożne :221_see_no_evil:

Pierwszy atak na płoć mam zaplanowany 26.03.2017 rzeka Wełna zawody Klubu Colmic Poznań. Mam nadzieje że bedzie sie czym chwalić. 19.03 chcę jechać na Czarne i zobaczyć co tam słychać:39icon:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, RS napisał:

Jakich przynęt używasz na płocie i jakiej zanęty? Jeśli to nie jest tajemnica :) Łowiłeś na Wełnie w okolicach odcinka Rogoźna??

W marcu oraz początek kwietnia bezkonkurencyjną zanętą na Wełnie jest Dragon:

1.Team Dragon Rzeka 500g

2. Team Dragon Super Lock 250g

Ziemie wymieszać musisz ze sobą jedna część do zanęty druga do robaków

3 kg Glina Argile

4 kg Ziemia torfowa

5.bentonit aby wszystko skleić to już nad wodą musisz ocenić przy obecnym stanie wody płynie tak na 4g-8g.

W tym okresie nie ma co szaleć z robactwem 0,2 l joka zupełnie wystarczy 

na hak pinka,ochotka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Kubik napisał:

3 kg Glina Argile

4 kg Ziemia torfowa

 

Dużo tej ziemi i gliny :P

 

Ale mi robicie ochotę, chyba już czas się wyrwać z domu, pogoda jaka by nie była... jadę w weekend za płociami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanęta w mieszance jest tylko po to by wabić ryby, a nie karmić. Utrzymać ryby przy kulach mają robaki. Szczególnie teraz w zimnej wodzie trzeba uważać właśnie z ilością zarówno zanęty jak i robaków. Z konopiami też bym uważał. Jeszcze nie czas.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...