Skocz do zawartości

Wędkarskim okiem z Holandii


MrProper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, ArekH napisał:

Ale patrząc po sprzęcie, patriotyzm lokalny uprawia. :icon_arrow1:

Holenderski Jaxon :);) :icon_arrow1:

 

Łukasz żeby nie było - sam mam firmowe produkty :P  ;) 

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArekH Pisząc "Holenderski Jaxon" miałem na myśli że to dystrybutor- to nie producent

Powiem tak SPRO sporo sprzętu ma budżetowego - jak dla mnie wątpliwej jakości, ALE! jak ( i żeby nie było, to realia) na zachód przystało rynek nieco bardziej wymagający, i maja w swojej ofercie i droższe produkty. Ale po raz kolejne ALE, i myślę że Łukasz @JahJah się zgodzi ze mną- że Holendrzy to mocno oszczędny naród i nie wyrzucają  pieniędzy na "logo" SPRO tak samo jak JAXON zna swój rodzimy rynek i wychodzi klientom na przeciw.

Wszystko rozbija się o fundusze.

 

SPRO postanowiło wyjść ze swoją ofertą też na inne rynki i stąd zachwyt w PL , Ale konkurować z topowymi markami - nie sądzę 

 

Dodam tylko Arku i w NL a dokładniej w Hadze( bo innych sklepów nie za wiele znam) Równie dobrze sprzedaje się Dragon czy Robinson. ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam parę rzeczy od nich przerobiłem - tanich. Nie powiem ze szajs czy coś, ale jednak mi nie pasowało. Kołowrotków nie miałem, choć mocno kiedyś sie zastanawiałem nad red arctic- chyba sie tak nazywał.

 

Wiesz jak to jest @ArekH rzecz gustu ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie. Przepraszam ,że dpiero teraz, ale praca i zajecia domowe ograniczają czas. Co do marki SPRO. Jest to grupa Gamakatsu. Z tego co kiedys wyczytalem, to firma Gamakatsu chcąc rozszerzyć asortyment i wejść na rynek europejski utworzyła centrum dystrybucji w Holandii i tak powstało SPRO. Bylo to ładnych parę lat temu i teraz jest to juz fitma która należy do grupy Gamakatsu.
Zgadzam sie z Mariuszem, że Holendrzy to naród oszczędny, ale lubią mieć dobry sprzęt i stac ich na to, dlatego moim zdaniem SPRO musi sie trochę bardziej postarać niż Jaxon w Polsce. Ja osobiście używam kołowrotków SPRO Passion XTR 840 i sa to moim zdaniem swietne maszynki. Nowe feedery SPRO to tez fajne kije. Czy można nazwać SPRO Holenderskim Jaxonem. Moim zdaniem raczej nie, nie ujmujac temu ostaniemu. Moim zdaniem stoją na trochę wyższym pozomie. Są inne firmy jak np. X2 , NGT czy Ultimate i te moglbym przyrównać do Jaxona, ale SPRO raczej nie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, JahJah napisał:

Cześć Panowie. Przepraszam ,że dpiero teraz, ale praca i zajecia domowe ograniczają czas. Co do marki SPRO. Jest to grupa Gamakatsu. Z tego co kiedys wyczytalem, to firma Gamakatsu chcąc rozszerzyć asortyment i wejść na rynek europejski utworzyła centrum dystrybucji w Holandii i tak powstało SPRO. Bylo to ładnych parę lat temu i teraz jest to juz fitma która należy do grupy Gamakatsu.
Zgadzam sie z Mariuszem, że Holendrzy to naród oszczędny, ale lubią mieć dobry sprzęt i stac ich na to, dlatego moim zdaniem SPRO musi sie trochę bardziej postarać niż Jaxon w Polsce. Ja osobiście używam kołowrotków SPRO Passion XTR 840 i sa to moim zdaniem swietne maszynki. Nowe feedery SPRO to tez fajne kije. Czy można nazwać SPRO Holenderskim Jaxonem. Moim zdaniem raczej nie, nie ujmujac temu ostaniemu. Moim zdaniem stoją na trochę wyższym pozomie. Są inne firmy jak np. X2 , NGT czy Ultimate i te moglbym przyrównać do Jaxona, ale SPRO raczej nie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Masz rację Łukasz że poziom SPRO jest wyższy od Jaxona

Ja tylko porównania użyłem aby podkreślić że jest to dystrybutor :)

Co do Holendrów oni kupują dobry ale "tani" relatywnie sprzęt, nie dbają o to aby na sprzęcie było logo topowych marek.

Dla przykładu w Hadze (tym się będę kierował )  Nie uświadczysz na pólkach Flagowych produktów dobrych marek, ewentualnie zamówienie. to świadczy o tym że nie ma zbytu na taki sprzęt.

Dominującymi Firmami na półkach to właśnie SPRO, Shimano, Rozemeijer, Arca itp. Preston to już sprzęt droższy i stanowi niejako takową ozdobę :P  O Drennanie zapomnij, raz ściągnął trzy kije chyba, z czego jeden kupiłem Ja

Holendrzy kupią to co dobre bez specjalnego nacisku na Logo. tak ja to widzę.

Ale dobra nie temat na rozpisywanie się :)

 

Ps Jak tam Okonie byłeś? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...