Skocz do zawartości

Wędkarskim okiem z Holandii


MrProper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzenie czasem mówi prawde
Wszedzie tam dobrze gdzie nas niema 
Oczywiscie zdążają sie takie etaty, ( jak wszędzie ) 
Ale większość Polskich emigrantów, a zwłaszcza okresowych i nie tylko, zapieprza pod dyktando "komputera" aby wyrobić normę która jest ustalona. A której niestety trzeba sie trzymać, w innym wypadku wiadomo jak sie to kończy.
Takie realia zagranicą faktycznie często bywają, ale myślę, że to w dużej mierze dotyczy osób bez języka. Na przykładzie Niemiec mogę stwierdzić, że oni od razu wykorzystują fakt, gdy ktoś nie potrafi się odezwać. Narzucają jak najwięcej roboty. Ale to samo Polacy robią z Ukraińcami. Dlatego dla mnie język to podstawa i nie można siedzieć pod przysłowiową miotłą. Niemcy to w czasach obecnych nie jest zły naród, im dłużej z nimi pracuję tym więcej zaczynam mieć do niech szacunku. Chociaż jak w każdym narodzie są "zakały rodziny".
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mav3rick napisał:
3 godziny temu, MrProper napisał:
Powiedzenie czasem mówi prawde
Wszedzie tam dobrze gdzie nas niema 
Oczywiscie zdążają sie takie etaty, ( jak wszędzie ) 
Ale większość Polskich emigrantów, a zwłaszcza okresowych i nie tylko, zapieprza pod dyktando "komputera" aby wyrobić normę która jest ustalona. A której niestety trzeba sie trzymać, w innym wypadku wiadomo jak sie to kończy. emoji36.png

Takie realia zagranicą faktycznie często bywają, ale myślę, że to w dużej mierze dotyczy osób bez języka. Na przykładzie Niemiec mogę stwierdzić, że oni od razu wykorzystują fakt, gdy ktoś nie potrafi się odezwać. Narzucają jak najwięcej roboty. Ale to samo Polacy robią z Ukraińcami. Dlatego dla mnie język to podstawa i nie można siedzieć pod przysłowiową miotłą. Niemcy to w czasach obecnych nie jest zły naród, im dłużej z nimi pracuję tym więcej zaczynam mieć do niech szacunku. Chociaż jak w każdym narodzie są "zakały rodziny".

Zgadzam się z tobą co do języka, to jest główny powód takiego traktowania

Tylko dochodzi jeszcze kwestia transportu do pracy. Są ludzie którzy nie mają jak się dostać niejednokrotnie do pracy, a biura takowy transport zapewniają 

Ale co do Niemców zgadza się.  Często w TV zeczywistosc jest zakłamywana używając "narzedzi" patriotycznych. Grając historią na ludzkich uczuciach. 

Ale myślę że nie będziemy się rozpisywać na ten temat. Oboje wiemy dokąd to zmierza ??

Edytowane przez MrProper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...