Skocz do zawartości

Komfort ryby


Jurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu. Osobiście jestem zadowolony że rośnie świadomość wędkarzy, że ryba, to też stworzenie, a nie przedmiot i trzeba o nią choć w minimalnym stopniu zadbać. Ja nie wyśmiewam, a wręcz szanuję posiadaczy mat. Mam pojęcie z jakimi kłopotami wiąże się dbanie o nią i przechowywanie. Ale myśl przewodnia "Nadwornego Wapniaka" daje na tyle do myślenia, że każdy zanim skrytykuje, powinien sobie zdać sprawę że to wędkarz, a nie akcesoria, decydują w jakim stanie nasza zdobycz wraca do wody. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej.

I mata nie pomorze, jak wcześniej ryba zaliczy 30 min. sesji " ważeniowo - zdjęciowej ".

Zdrowy rozsądek przede wszystkim.

Ja sam zaopatrzyłem się w matę, zdając sobie sprawę jak trudno jest utrzymać większą rybę w dłoniach.

A tak mogę wypiąć rybkę ( gdy zdarzają się jakieś bardziej problematyczne) i dajmy na to zrobić zdjęcie, zmniejszając ryzyko przypadkowej rybiej kontuzji.

Edytowane przez Tench_fan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grendziu napisał:

Ano był taki incydent nie jeden u nas nad wodą. Tylko spróbuj na wodzie NO KILL, bez pozwolenia mieć siatkę, oczywiście wyjątkiem będą zawody feederowe, a tak jest zakaz używania siatki :P

Darek, to inna bajka. Tu nie ma również mowy o beretowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, jestem tylko w pracy nie mam czasu .
Otóż sprawa jest bardzo prosta. Ryby można przechowywać za równo żywe jak i martwe. Jeśli zdecydujemy się na przetrzywanie ryb żywych do muszą być trzymane w odpowiedniej siatce czy worku. Jeśli zaś chodzi o uśmiercanie ryb to w przypadku jeśli zdecydujemy się zabrać rybę to jest to nawet wskazane. Należy pamiętać o tym aby, jak to jest zapisane w regulaminie, nie odciąć łba ani ogona.
Problem pojawia się gdy chcemy użyć rybę na trupka lub filet. Ale to inny i dość rozległy temat.
A odpowiadając na zadane przez Jurka pytanie, to jest to obłuda i hipokryzja.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A czy ryby do zabicia nie obejmuję także ustawa o ochronie zwierząt przeznaczonych do .... ? Nie chcę mieszać, ale gdzieś pamiętam, że w jakimś gospodarstwie rybackim był odnośnik do tej ustawy, że rybę po złowieniu należy od razu uśmiercić i można łowić tylko tyle ile chcę się kupić i zabrać, był zakaz wypuszczania. Dodam, że to były stawy hodowlane z własnym prawem własności, ale na takową ustawę się odwoływali :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam może nie znam,ale nie rozumiem po co przechowywać ryby w siatce tylko po to,zeby je później wypuścić.?? Dla zdjecia ze złowionymi rybami?? żeby się pochwalić przed innymi wędkarzami połowem ??Dla mnie to bez sensu. Rozumiem zawody albo sytuację,że ktoś zabiera ryby,wtedy przetrzymywanie ryb i ich dodatkowe męczenie i stresowanie w takiej siatce ma uzasadnienie.Ja rzadko zabieram siatkę na ryby,z tego powodu,że rzadko biore złowione ryby.Po żłowieniu zamiast do siatki wypuszczam ją od razu do wody. Co do maty to posiadam i bioręją tylko na zasiadki karpiowe. Najważniejszy jest zdrowy rozsadek. Można mieć matę i wymęczyć rybe bardziej niż jej nie mając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, Sołtys stan napisał:

Ja się tam może nie znam,ale nie rozumiem po co przechowywać ryby w siatce tylko po to,zeby je później wypuścić.?? Dla zdjecia ze złowionymi rybami?? żeby się pochwalić przed innymi wędkarzami połowem ??

Dokładnie tak czasami robię ( w tamtym roku raz) ale nie dlatego aby pokazać jaki jestem "debeściak" bo to oczywiste:221_see_no_evil: ale tylko dlatego, aby promować łowisko, portal i Fundację pokazując, że można nałowić się na maksa i że w naszych wodach jest sporo ryb :P Ryby są przechowywane w siatce zawodniczej JAXON i bardzo sobie ją chwalę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak były przetrzymywane w siatce Jaxona to miały w niej lepsze warunki niż na wolnosci więc jestes usprawiedliwiony :D Powiedz jeszcze tylko czy te ryby trafiły tam jeszcze przed zarybieniem lowiska czy już po ?? :D:P 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
10 minut temu, Sołtys stan napisał:

Nie no jak były przetrzymywane w siatce Jaxona to miały w niej lepsze warunki niż na wolnosci więc jestes usprawiedliwiony :D Powiedz jeszcze tylko czy te ryby trafiły tam jeszcze przed zarybieniem lowiska czy już po ?? :D:P 

Po zarybieniu to było, ale większość złowiona dzikusów, czyli powiedzmy nie naszych ryb, czyli przeważały karasie,  liny, jest gdzieś fotka z tego, ale nie mogę tego za bardzo poszukać, do czego zmierzam. Gdy się pochwaliłem fotką z maty typu kołyska na jednej z grup FB, że złowiłem gdzieś tam 30/40kg ryb i one były w kołysce dostałem opr... Jak to tak można, dlaczego, w Polsce nie ma ryb itd. itp. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Grendziu napisał:

Ryby są przechowywane w siatce zawodniczej JAXON i bardzo sobie ją chwalę :P

 

19 minut temu, Sołtys stan napisał:

Nie no jak były przetrzymywane w siatce Jaxona to miały w niej lepsze warunki niż na wolnosci więc jestes usprawiedliwiony :D:P 

Zwracam uwagę, że nareszcie realnie oceniamy tą firmę I radzę się powoli przyzwyczajać, bo śniło mi się porządne wsparcie od nich! :Forever_Alone-min:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...