Skocz do zawartości

Debata otwarta nad regulaminem w Nienawiszczu


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@suwiProblem zakwitu wody to jedno, a problem jak kontrolować wędkarzy to drugie. Ja uważam, że warto się zastanowić nad możliwością takiej kontroli. Mechanizm kontroli powinien działać przede wszystkim prewencyjnie, tzn. nieuchronność poniesienia surowych konsekwencji, na wypadek złamania zasad powinna być wystarczającym hamulcem dla większości chętnych do łamania regulaminu połowów. Niestety w 100% nigdy nie uda się wyeliminować takiego zjawiska, ale można je znacznie ograniczyć, np. poprzez nagłaśnianie i napiętnowywanie takich postaw. To powinno wystarczyć do zminimalizowania skutków presji wędkarskiej na ekosystem.

Przecież można na tematy podyskutować otwarcie, bez krytykowania czyichś zapatrywań, bo co to wnosi do tematu ? Nic.! :D Ja, wójt Wam to mówię ! :icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Jurek napisał:

Trzeba wspólnie i kompromisem ustalić dopuszczalną dawkę zanęty stosowanej przej jednego wędkarza dziennie.
Trzeba też jednocześnie precyzyjnie i prosto ustalić jaką zanętę wolno stosować

Doczytałem Jurku. Ale taki punkt jest w reg. Do 5 kg. na dobę. Na takie łowisko to nie jest mało a wręcz wystarczająco. Dyskusja powstała po tym, jak Radek stwierdził ze 0,5 kg zanęty sypkiej dopuszczonej w limicie to zbyt mało. W życiu by Mi nie przyszło do głowy pozwalać na wolną amerykankę nęcenia. Ale takie głosy jak Radka powinny być przemyślane, bo ja mu racji nie odbieram. Jeśli ktoś wykupi dobę wędkowania i łowi dajmy na to tylko jedynie na Method Feeder, to jest w kropce.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ArekH napisał:

Ale takie głosy jak Radka powinny być przemyślane, bo ja mu racji nie odbieram. Jeśli ktoś wykupi dobę wędkowania i łowi dajmy na to tylko jedynie na Method Feeder, to jest w kropce.  

No właśnie, też jestem za tym. A może , np.  możliwość całodobowego łowienia, a zwłaszcza w porze nocnej...uzależnić od nienagannego zachowania pod tym względem na 2-3 tylko dniówkowych wcześniejszych sesjach i każdego,  kto je bez zarzutu zaliczy uhonorowywać tytułem "przyjaciel łowiska " nadrukowanym na wykupionym zezwoleniu ? I do tego zniżką 5% w opłacie ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinator dwa, trzy wypady nad wodę z zaciśniętymi zębami przemęczy aby tylko naklejkę przyjaciela łowiska zdobyć :P

Po pół roku wszyscy użytkownicy mają te przywilej i 5% w kasie mniej, a tylko "dwóch" faktycznych zapaleńców się znajdzie któremu taka nalepka przysługuje 

 

Reszta hulaj dusza, mi już tak na ręce patrzeć nie będą, wszak ja zasłużony dla łowiska B|

 

edit:

Nie dość że 5% mniej to dodatkowe koszta trzeba ponieść na zatrudnienie strażników, aby każdemu patrzeć na ręce czy  mu się nalepka należy lub też nie .

 

Z tego co widziałem to nie jest basen olimpijski aby z wieżyczki wszystkich mieć na oku  

 

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na razie nie ma co myśleć o ulgach. Łowisko jest na dorobku i każdy grosz się liczy. Doprecyzować regulamin na początek musimy.  I proszę Panowie, luzik, nie czepiać się słówek. Mariuszowi nie można odmówić choć ciut racji. Darek już kiedyś zorganizował zawody i to niby wśród przyjaciół i nie obyło się bez niemiłych spraw. Przywileje to  raczej melodia na przyszłość. No, chyba że prezes wyśni jakiś extra pomysł w ciągu nocy.;) On tak ma. :P 

 

3 godziny temu, Jurek napisał:

tytułem "przyjaciel łowiska " nadrukowanym na wykupionym zezwoleniu

Pomysł jest dobry, ale Ja bym to bardziej usankcjonował. Np. ktoś, już  2 raz wykupuje zezwolenie roczne, do tego uczestniczy w życiu łowiska z własnej woli i chęci. Wpadnie na jakieś sprzątanko, czy koszenie trawy w czynie społecznym, bez przymusu z raz, dwa w sezonie. Pomoże przy organizacji imprezy(fizycznie) itp. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mnie omineło wszystko co najlepsze na tym forum :D Mój głos merytoryczny w dyskusji. Panowie na ryby idzcie sobie a zarządzanie  łowiskiem zostawcie dziewczynom zwiazanym z Fundacją. Wrócicie z wedkowania i już wszystko będzie zaplanowane,wymyślone i ustalone. :D Nie ma za co :D 

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sołtys stan napisał:

zarządzanie  łowiskiem zostawcie dziewczynom zwiazanym z Fundacją. 

 :D Nie ma za co :D 

I wszystkim tym którzy znają to łowisko ?

 

Ależ proszę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Sołtys stan napisał:

Znowu mnie omineło wszystko co najlepsze na tym forum :D Mój głos merytoryczny w dyskusji. Panowie na ryby idzcie sobie a zarządzanie  łowiskiem zostawcie dziewczynom zwiazanym z Fundacją. Wrócicie z wedkowania i już wszystko będzie zaplanowane,wymyślone i ustalone. :D Nie ma za co :D 

To po co,  Twoim zdaniem,  zatytułowano wątek w taki sposób, a ? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...