Skocz do zawartości

Debata otwarta nad regulaminem w Nienawiszczu


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Grendziu tutaj jest nieścisłość:

Regulamin łowiska Fundacji "dla Ryb" w  NIENAWISZCZU

1. Łowisko Fundacji "dla Ryb" Nienawiszcz (zwane dalej Łowiskiem) jest wodą, na którym obowiązuje bezwzględny zakaz zabierania złowionych ryb, stosujemy zasadę -  No Kill. Dotyczy to wszystkich znajdujących się zbiorników - głównego oraz edukacyjnego

A tutaj:

5. Wykupione zezwolenie...

Wędkarz zobowiązany jest do:

i) niezwłocznego i delikatnego wypuszczenia ryb niewymiarowych lub złowionych w okresie ochronnym

Łowisko NK niema wymiarów i okresów ponieważ wszystko wypuszczamy.

Może zmienić na :

i) niezwłocznego i delikatnego wypuszczenia ryb

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, Splot napisał:

@Grendziu tutaj jest nieścisłość:

Regulamin łowiska Fundacji "dla Ryb" w  NIENAWISZCZU

1. Łowisko Fundacji "dla Ryb" Nienawiszcz (zwane dalej Łowiskiem) jest wodą, na którym obowiązuje bezwzględny zakaz zabierania złowionych ryb, stosujemy zasadę -  No Kill. Dotyczy to wszystkich znajdujących się zbiorników - głównego oraz edukacyjnego

A tutaj:

5. Wykupione zezwolenie...

Wędkarz zobowiązany jest do:

i) niezwłocznego i delikatnego wypuszczenia ryb niewymiarowych lub złowionych w okresie ochronnym

Łowisko NK niema wymiarów i okresów ponieważ wszystko wypuszczamy.

Może zmienić na :

i) niezwłocznego i delikatnego wypuszczenia ryb

No właśnie szukałem tego zapisu o okresie ochronnym :P Dzięki, poprawie. O takie wstawki i cytaty właśnie chodziło :champagne-2010: Okresu ochronnego na stawie w zasadzie wg prawa nie ma, chyba, że sami go założymy wg regulaminu. 
Z tego co pamiętam ten zapis miał na celu uniknięcie i strzelanie fotografii, gdy ryba jest na tarle u nas. Chodziło o staranne i szybkie wypuszczanie bez zbędnych ceregieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie:

Polecam opisać co rozumiecie pod pojęciem mata.... ( dla ludzi często mata to kawałek folii , brezent - ogólnie mają różne pomysły)

Zakaz przetrzymywania ryb ( w workach , siatkach ) celem zrobienia zdjęcia - to bardzo wrażliwa - i nerwowa kwestia na wielu łowiskach.

Zakaz używania głośnej muzyki ( podczas libacji alkoholowych ) - lub najbezpieczniej zakaz spożywania alkoholu , właściciel po stwierdzeniu że osoba jest pijana wzywa policję - i wyrzuca delikwenta z łowiska!!!

To sprawa dla was ważna bo jak się komuś coś stanie - to właściciela wody ciągają po sądach za niedopilnowanie...

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Grendziu napisał:

No własnie szukałem tego zapisu o okresie ochronnym :P Dzięki, poprawie. O takie wstawki i cytaty właśnie chodziło :champagne-2010: Okresu ochronnego na stawie w zasadzie wg prawa nie ma, chyba, że sami go założymy wg regulaminu. 
Z tego co pamiętam ten zapis miał na celu uniknięcie i strzelanie fotografii, gdy ryba jest na trale u nas. Chodziło o staranne i szybkie wypuszczanie bez zbędnych ceregieli :)

@Grendziu domyślam się że w tym rzecz. To może ustalić okresy w których należy ryby niezwłocznie wypuścić z powodu tarła, a w pozostałych dać chwilę na zdjęcie. Wiem ciężko oprawić to w ramy czasowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MjMaciek napisał:

Uzupełnienie:

Polecam opisać co rozumiecie pod pojęciem mata.... ( dla ludzi często mata to kawałek folii , brezent - ogólnie mają różne pomysły)

Zakaz przetrzymywania ryb ( w workach , siatkach ) celem zrobienia zdjęcia - to bardzo wrażliwa - i nerwowa kwestia na wielu łowiskach.

Zakaz używania głośnej muzyki ( podczas libacji alkoholowych ) - lub najbezpieczniej zakaz spożywania alkoholu , właściciel po stwierdzeniu że ososba jest pijana wzywa policję - i wyzuca delikwenta z łowiska!!!

To sprawa dla was ważna bo jak sie komuś coś stanie - to właściciela wody ciągają po sądach za niedopilnowanie...

Definicja maty nie jest potrzebna ( to moja opinia ) ponieważ ona jej posiadanie nie jest obligatoryjne. Chyba na żadnym łowisku ( przynajmniej ja nie widziałem takiego reg.) nie ma jej opisu.

Nawet jeśli ktoś położy rybę na kawałek folii to i tak lepiej niż by miała ocierać się o piach czy gołą ziemię.

Zakaz przetrzymywania ryb jest bardzo dobry. Jeśli ktoś chce zrobić zdjęcie to zrobi w każdych warunkach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
12 minut temu, Splot napisał:

Definicja maty nie jest potrzebna ( to moja opinia ) ponieważ ona jej posiadanie nie jest obligatoryjne. Chyba na żadnym łowisku ( przynajmniej ja nie widziałem takiego reg.) nie ma jej opisu.

Nawet jeśli ktoś położy rybę na kawałek folii to i tak lepiej niż by miała ocierać się o piach czy gołą ziemię.

Zakaz przetrzymywania ryb jest bardzo dobry. Jeśli ktoś chce zrobić zdjęcie to zrobi w każdych warunkach.

Zgadzam się plus z tym co napisał @MjMaciek z muzyką - faktycznie raz przyjechałem a tam impreza, dwóch młodych na rybach, dwie dziewczyny i dylu dylu z wędką, maskara jak dla mnie, cały czar miejsca wtedy dla mnie prysł :P 

Z drugiej strony nie ograniczamy gościom do zwiedzania obiektu, bo jesteśmy Fundacją, każdy może przyjść zrobić sobie w miejscu np na ognisku jakąś biesiadę. Takie sytuacje miały miejsce i były bardzo pozytywnie odbierane mimo wszystko :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MjMaciek napisał:

Regulamin - szykowny.

Pytanko w temacie kar... jak chcecie egzekwować nałożone kary.... ( bardzo mnie to ciekawi...?)

Bardzo prosto, @Grendziu wie co ma robić, nie będziemy tu pisać, by uniknąć osób, które chciałby poznać co i jak i robić sobie "ścieżkę obrony" :champagne-2010:

@Grendziu mam nadzieję, że skontaktowałeś się z Biegłym Sądowym, którego Ci podałem, on jest mistrzem tego typu kwestii :champagne-2010: 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kar... właśnie od dwóch lat moi koledzy ze straży SSR mają problem...

I jako oficjalny organ prawnie działający - nie mogą wyjść z tematów sądowych - a niby prawo jest po ich stronie...

Zacznę tylko iż właściciel w "PL" nie może nic - i dużo się mu wydaje .... - w zderzeniu z polskim prawem , z pokrzywdzonego staje się agresorem, który w świetle prawa musi udowadniać swą niewinność...

Wedle polskiego prawa od nakładania kar są sądy - i tego nikt nie zmieni...

Polecam prosty łańcuszek - jak kogoś złapiecie - wezwać policję - potem założyć mu sprawę sądową - i dopiero sobie karanie...

Wszelkiego typu samo ustalenia - w zderzeniu z rzeczywistością skończą się powódzctwem sądowym w którym poszkodowany ( patrz kłusownik - będzie ofiarą bez prawnego obłożenia go karą...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co @MjMaciek pisze. Kary finansowe są praktycznie nie do ściągnięcia. Teraz straże rybackie kierują wnioski do sądu z żądaniem odszkodowania za straty. Dodatkowo jest sprawa karna. 

Mandaty, to wypisują jedynie za wjazd do lasu. Nic wiecej. 

Nawet gospodarstwa rybackie w mojej okolicy zamiast mandatu żądają wykupienia zezwolenia na miejscu, u straznika. Oczywiscie troszke drożej, jak w sklepie przed rozpoczęciem wedkowania :)

Edytowane przez Dominik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2018 o 20:54, cygan786 napisał:

Jeśli pisze w regulaminie o wymiarach i okresie ochronnnym to powinny być szczegółowo napisane. Regulamin powinien rozwiewać wszelkie wątpliwości i nie rodzić pytań.

Punkt dla mnie zbędny.

To łowisko no-kill - gdzie tam miejsce na wymiary i okresy ochronne, skro wszystkie rybki należy wypuszczać ( poza - czubaczkiem, tołpygą itd. )

 

Ps. Przepraszam już się tym zajęliście :D:beer1:

Edytowane przez Tench_fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...