Skocz do zawartości

Populacja i żywotność ryb


Dariusz Grenda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kolega w pracy czytał ile i jak długo żyję karp (45 lat) sum (60lat)  źródło chyba Onet?

 

@MacAir wychodził na targach teorią, że przeżywalność lina to 95%, a mnie by interesowało ile i faktycznie jakie ryby są wstanie dożyć chociażby do wieku rozrodczego. Wiem, że każda wodą inna i warunki w niej panujące. Ale pewnie gdzieś są jakieś źrodłą, gdzie co i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dariusz Grenda napisał:

Dziś kolega w pracy czytał ile i jak długo żyję karp (45 lat) sum (60lat)  źródło chyba Onet?

 

@MacAir wychodził na targach teorią, że przeżywalność lina to 95%, a mnie by interesowało ile i faktycznie jakie ryby są wstanie dożyć chociażby do wieku rozrodczego. Wiem, że każda wodą inna i warunki w niej panujące. Ale pewnie gdzieś są jakieś źrodłą, gdzie co i jak?

http://rtw.org.pl/atlas/

Moze tu coś znajdziesz - bynajmniej szczątkowe informacje które cię interesują 

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.national-geographic.pl/blogi/archiwum/najstarsze-zyjace-zwierzeta-swiata

Jeżeli chodzi o suma to parę lat temu padł sum w Niemczech co miał udokumentowane ponad 100 lat życia. Mieszkał w jakiejś sadzawce przy zamku i padł bo próbował połknąć piłkę i się udusił. Nie był to jakiś gigant bo miał ok. 1.5 m długości.

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Chodzi mi nie o maks, a średnią długość życia poszczególnych gatunków ryb w środowiskach jak najbardziej naturalnych, gdzie ryby same żyją, bez ingerencji człowieka. Ile narybku jest wstanie przeżyć itd itp. Dzięki za linki w wolnej chwili zerknę :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Administrator

O, rano budzę się o 4:40 i zastanawiam się ile w wodzie żyje szczupak, a ile lin. Co za pozytywne koszmary :) Ja mam chyba rybę zamiast mózgu w głowie :icon_arrow1:
Jadąc do pracy planuję założyć odpowiedni wątek, a on już jednak jest. Zamiast hejtować inne forum proponuję, dyskusję, zabawę, edukację w to jak, gdzie, kiedy i dlaczego. Wiedza o życiu ryb jest fascynująca.

Znając @NPC zaraz nas zalinkuje, z góry dziękuje.  Mam nadzieję, że do zabawy przyłączy się @Kotwic choć wiem, że jest mega zarobiony jak i inni forumowicze. Taki zbiór od uklejki, po lina i drapieżniki, wiadomo wujek google może i Ci prawdę powie, ale można się pobawić tutaj, zapraszam do zabawy i wzajemnej edukacji :icon_arrow1:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Grendziu napisał:

O, rano budzę się o 4:40 i zastanawiam się ile w wodzie żyje szczupak, a ile lin. Co za pozytywne koszmary :) Ja mam chyba rybę zamiast mózgu w głowie :icon_arrow1:
Jadąc do pracy planuję założyć odpowiedni wątek, a on już jednak jest. Zamiast hejtować inne forum proponuję, dyskusję, zabawę, edukację w to jak, gdzie, kiedy i dlaczego. Wiedza o życiu ryb jest fascynująca.

Znając @NPC zaraz nas zalinkuje, z góry dziękuje.  Mam nadzieję, że do zabawy przyłączy się @Kotwic choć wiem, że jest mega zarobiony jak i inni forumowicze. Taki zbiór od uklejki, po lina i drapieżniki, wiadomo wujek google może i Ci prawdę powie, ale można się pobawić tutaj, zapraszam do zabawy i wzajemnej edukacji :icon_arrow1:

Właśnie znalazłem chwilę czasu to wywołali wilka z lasu, za karę czytajcie:

 

Ile żyje ryba? Zależy ile ma pożywienia i drapieżników oraz tlenu/wody :P

ako_dlho_rastie_kapor.jpg

320?cb=20151101063908&path-prefix=uk

 

http://www.seti.art.pl/artykuly/szczupak.htm

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Administrator
14 minut temu, waggler napisał:

https://drive.google.com/file/d/1wWYdHC4Zp33PTBwX0CVbyGVNOAZeBDxC/view

 

Proszę korzystać. Od 134 strony opis poszczególnych gatunków i podane jak rosną nasze rybki :D

No to chyba wiem jaka książkę przeczytam, jeśli dam radę. Dziękuję :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...