Skocz do zawartości

Moczenie pelletu - czy jest złoty sposób ?


Łukasz Mikulski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Eh dramat pisanie z tel ... Czyli wszystko zależne od pelletu ... Myślałem że jest jakijs określony sposób :-) zrozumiałem że nei ma sensu kupować tych tanich pelletu na wagę bo można się przejechać niesamowicie . :-( Ew jako dodatek do necenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Łukasz Mikulski napisał:

Eh dramat pisanie z tel ... Czyli wszystko zależne od pelletu ... Myślałem że jest jakijs określony sposób :-) zrozumiałem że nei ma sensu kupować tych tanich pelletu na wagę bo można się przejechać niesamowicie . :-( Ew jako dodatek do necenia. 

 

I tak już wiele się dowiedziałeś :D

Zaoszczędzisz sobie przynajmniej rozczarowań nad wodą. Ja staram się przygotowywać zanętę w domu. Więc gdy się tu  pomylę,  to zawsze mam czas na korektę. Oczywiście, mam na myśli method feeder.

Co do najtańszych pelletów, to nie zawsze tak jest, że są najgorsze. Dla mnie aller aqua to najlepszy pellet do federka. Moje personal best karpia 12, 5 kg na komercji i 10 kg na dzikiej wodzie to koszyczek z aa i kuku z biedry na haku. Oczywiście,  kuku przechowywane w rozrobionym aa.Na wszystkie sensowne katpiowate, a bywało, że i na drapieżniki.:D

Niestety, przy methodzie łatwo nim przekatmić himeryczne rybki i jest bardzo niewdzięcznym uzupełnieniem miksu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh dramat pisanie z tel ... Czyli wszystko zależne od pelletu ... Myślałem że jest jakijs określony sposób :-) zrozumiałem że nei ma sensu kupować tych tanich pelletu na wagę bo można się przejechać niesamowicie . :-( Ew jako dodatek do necenia. 
 
No właśnie nie do końca, bo tani na wagę jest Skreting, Coppens i Aller Aqua.
Pierwsze dwa są po około 10.5 /kg i są dostępne np. w Drapieżniku.
Są o zapachu ryby i jak to kiedyś Maciej ujął to pellety gąbki, bo świetnie chłoną aromaty i kolory. Można w ten sposób za pomocą dipów, liquidów i innych boosterów dowolnie je aromatyzować i barwić.
Jeśli chodzi o pozostałe pellety na wagę to przy odrobinie wysiłku też dają radę, ale ja ich używam głównie jako dodatek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo nie dodam do podpowiedzi poprzedników. Na methode łowię kilka razy w roku, więc dużego doświadczenia nie mam. Ale pellet zazwyczaj wychodzi mi dobrze, bądź jest delikatnie niedomoczony.
Najważniejsze to jakość pelletu. Miałem Skretting, Bait Techa, Coopens oraz Lorpio. Nie używam innych do methody, za rzadko łowię i szkoda marnować czas i pieniądze na coś co będzie kiepskie. Te każdy poleca.

Namaczam je identycznie. Zalewam wodą tak żeby przykryć. Czekam 30 sekund, mieszam i kolejne 30 sekund. Odsączam. Rozkladam sprzęt, przygotowuję zanęty i co kilkanaście minut domaczam atomizerem.

Aller używam do koszyka i czasem nawet nie namaczam. Daję zanętę do koszyka sypie aller i zaklejam zanętą.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Splot napisał:

Aller używam do koszyka i czasem nawet nie namaczam. Daję zanętę do koszyka sypie aller i zaklejam zanętą.

:champagne-2010: Postępuję identycznie na małych uciągach. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam dziś testowanie pelletów Feeder Baits 2mm. Moczony minute i półtorej minuty. 1 minuta wydaje się być idealna, półtorej trochę za długo, bo przy mocniejszym docisku robi się jak plastelina i długo się rozpuszcza, około 5 minut 

DSC_0593.thumb.JPG.d04057b888ee824546deffc9d13aeb91.JPG

DSC_0592.thumb.JPG.2ca321000f6e9e0df3c5d58dcb393e94.JPG

DSC_0591.thumb.JPG.c2762f43e55be6a333b1d053b0829571.JPG

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...