Skocz do zawartości

Czesław Czech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zimowy okres to dla mnie czas przygotowań do nowego sezonu, zawodów. Jak co roku, pierwsze idą na ogień zestawy do tyczki.

IMG_20180219_095209.thumb.jpg.f428caabb7edcfe46daf1b01d651100e.jpg

Powyżej mała kolekcja z jednego wieczoru

IMG_20180219_095216.thumb.jpg.0b7d2c8d68ec448699358c7437080d44.jpg

Zestawy na wodę stojącą jakich używam. Posiadam dwa rodzaje spławików, od lewej są to spławiki z szklaną antenką oraz stalowym dolnikiem, zastosowanie ich to woda stojąca i lekko płynąca do głębokości 3 m. Od prawej mam już zestawy na głębsze łowiska lub do połowu leszcza, różnią się antenka plastikową, dolnikiem węglowym. Zestawy staram się zawsze dublować 

IMG_20180219_095221.thumb.jpg.0068cddd2db8ddc7001a08de6f874b3b.jpg  

Bombki rzeczne lub jak kto woli spławiki na wodę bieżącą, jak na zdjęciu powyżej: widać są to spławiki o kształcie  kulistym, antenka plastikowa, dolnik metalowy do szybkiej stabilizacji spławika. W przyszłości planuje zakupić spławiki z antenkami szklanymi.

IMG_20180219_113503.jpg.de0d8c9e2858433d643954f3ad5c3e25.jpg

Zestawy do stojącej buduję na śrucinach do 1 g, powyżej używam już oliwek, jak w zestawach rzecznych. Budowę zastawu zaczynam zawsze od 3 śrucin sygnalizacyjnych, a potem główne obciążenie. 

IMG_20180219_113617.jpg.ba0e393e101bcf8c6447d3f4d69cd26f.jpg

Zestaw powyżej 1 g buduję tak, że główne obciążenie to oliwka.

 

Jeśli są pytania lub jakieś sugestie zapraszam do dyskusji pod postem 

Pozdrawiam fanatyk spławika :)

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jeszcze trochę zestawów nieużywanych do bata i bolonki zostało z ubieglego roku.Nie chce mi się robic nowych.Zrobię jak będę musiał. :D Co do budowania zestawów to staram się używać jak najmniej śrucin zaciskowych,nie tylko dlatego,ze łowię głownie na rzece. Zastępuję je śrucinami przelotowymi blokowanymi stoperami.Jako obciązenie sygnalizujące służy mi łącznik do szybkiej wymiany przyponów i góra jedna śrócina zaciskowa ponad nim.Reszta obciązenia to oliwka jako głowne blokowana od dołu stoperem i gora 2-3 przelotowe sróciny blokowane stoperami. Ma to tą zaletę,że śruciny nie uszkadzają żyłki,nie odpadają po paru przesunięciach albo po walce z zaczepem.Latwo je przesuwać bezpiecznie po żylce dzieki stoperkom. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sołtys stan napisał:

Mi jeszcze trochę zestawów nieużywanych do bata i bolonki zostało z ubieglego roku.Nie chce mi się robic nowych.Zrobię jak będę musiał. :D Co do budowania zestawów to staram się używać jak najmniej śrucin zaciskowych,nie tylko dlatego,ze łowię głownie na rzece. Zastępuję je śrucinami przelotowymi blokowanymi stoperami.Jako obciązenie sygnalizujące służy mi łącznik do szybkiej wymiany przyponów i góra jedna śrócina zaciskowa ponad nim.Reszta obciązenia to oliwka jako głowne blokowana od dołu stoperem i gora 2-3 przelotowe sróciny blokowane stoperami. Ma to tą zaletę,że śruciny nie uszkadzają żyłki,nie odpadają po paru przesunięciach albo po walce z zaczepem.Latwo je przesuwać bezpiecznie po żylce dzieki stoperkom. 

ja staram się budować zestawy bardzo uniwersale dla tego stosuje 3 śruciny sygnalizacyjne, są one na tyle ruchome ze mogę  dostosować zestaw do potrzep na łowisku . Jak przynęta ma fruwać to zostawiam tylko jedna przy przyponie a gdy potrzebuje przycisnąć do dna to przesuwam wszystkie 3 szt do przyponu.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też przyświeca taki cel w tworzeniu zestawów.Uniwersalność,niezawodnosć i maksymalna prostota.Dzięki stoperom tez mogę przestawiać obciażenie wedle uznania bez ryzyka poluzowania się sruciny czy uszkodzenia przez nią żyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sołtys stan napisał:

Mi też przyświeca taki cel w tworzeniu zestawów.Uniwersalność,niezawodnosć i maksymalna prostota.Dzięki stoperom tez mogę przestawiać obciażenie wedle uznania bez ryzyka poluzowania się sruciny czy uszkodzenia przez nią żyłki.

a mógł byś kolego zrobić zdjęcie swojego jednego zestawu :)  może coś podglądnę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...