Skocz do zawartości

Ekolog 'znawca'


NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Państwa! Proszę nie mieszać w ekologię polityki, religii i wrzucać wszystkich do jednego worka np. leśników czy myśliwych.

Owszem są myśliwi co strzelają do 'wszystkiego' co się rusza, podobnie jak są wędkarze co biorą wszystko na 'kotlety'. Myśliwi sprzątają lasy po innych a wędkarze brzegi po 'turystach' a pijących znajdziemy wszędzie. Nie powinno się brać marginesu i stawiać taką osobę jako 'uśrednioną' z danej grupy.

Cytat

Odszkodowania z budżetu państwa dla rolników za ewentualne szkody spowodowane przez zwierzynę to kilkanaście milionów rocznie,czyli jakieś 20-30 % tego ile dostał łapówek z naszych podatków do tej pory pan Rydzyk

Z tego co wiem Państwo płaci za szkody spowodowane przez zwierzynę TYLKO pod ochroną czyli np. wilki, bobry, żubry.
Dziki są największymi szkodnikami a za te szkody płacą koła łowieckie każde na swoim terenie. Nie mieszajmy pojęć bo nie płaci się za 'ewentualne' szkody tylko za realne szkody.

 

Puszcza i 'kryzys' tam spowodowany jest przez parę składników lecz głównym jest za duże zagęszczenie jednego gatunku drzewa na danym terenie a to sprzyja szkodnikom. Drzewa nie rosną 20 lat a trochę dłużej więc tamte mają po minimum 50-70 lat i więcej lat (mogę się mylić).

"Puszcza" co to jest dokładnie? Las gospodarczy, park i rezerwat. Taki miszmasz ale nie ma tam "puszczy' jak myśli większość osób.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Puszcza

 

Taka 'dzika' puszcza:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Gospodarka_leśna_w_Puszczy_Białowieskiej

 

 

Kiedyś rozmawiałem z osobami które zupełnie nie pracują w zawodzie leśnika (pomimo wykształcenia) i na temat kornika powiedziały: trzeba ciąć bo kornik zniszczy "wszystko". Jakby tam była dzika przyroda to można by było się bawić w pełną ekologię ale tak nie jest. Dlatego trzeba ciąć i pomagać.

Nie wiem czy przy okazji cięć 'sanitarnych' są lub nie są robione "wały". Zapewne są ale o tym 'ekolodzy' nie mówią. Podobnie jak nie mówią co się stało jak na 'zachodzie' Europy zaatakował kornik i zostawili las. Co było na końcu? Las był do wycięcia a drewno nie nadawało się do niczego poza opałem.

 

Aha i jeszcze raz proszę nie mieszać w ekologii z religią czy polityką. Polityka to gra pozorów a religia na przykładzie Biblii: czasem jedna strona przeczy kolejnej.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Złota_reguła_etyczna - to w sprawie 'niecnych' czynów czy traktowania innych.

Edytowane przez NPC
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napisze Panstwo nie daje ani grosza rolnikom za szkody , ktore wyrzadzila zwierzyna lowna 100 % pokrywaja Kola Lowieckie a co do komuny pudlo kolego populacja dzika byla bardzo mala ... Ja tych czasow nie pamietam , ale moj Dziadek lesniczy nie raz mi opowiadal jak ilosc dzikow wzrosla  ... Zaczyna pachnac polityka ... Kazdy ma swoje zdanie I je szanuje tylko ,zeby dyskusja sie w cos innego nie przerodzila :beer1:.

Edytowane przez KaZuYa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, NPC napisał:

..... a religia na przykładzie Biblii: czasem jedna strona przeczy kolejnej.

h

Odnosi się takie wrażenie tylko wtedy,  gdy rozpatruje się poszczególne wersety wyrywając je z  kontekstu. :D

Edytowane przez Jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Tak apropo tych dzików i rekompensat. Co roku mamy kawałek ziemniaków, tyle żeby starczyło na 5 rodzin, jakieś 20-30 arów. Co roku nam się dziki ładują i suma sumarum dokupujemy na zimę bo braknie, jeszcze nigdy nie atakowaliśmy nikogo żeby nam za to płacili. A co myśliwy winien że wolny dzik pojeść sobie przyszedł.:D W tym roku nam chyba nie wyjedzą, bo ASF je mocno przetrzebił na wschodzie. Już w tamtym roku dużo mniej ich widziałem na nadbużańskich łąkach wieczorami.

Edytowane przez Semi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NPC . Napisałem ewentualne straty wyrządzone przez dzikie zwierzęta w kontekscie takim,żeby państwo przejeło na siebie pokrywanie tych strat,zamiast zezwalać na bezmyślne mordowanie zwierząt tylko dlatego,że wchodzą w szkodę rolnikom...Myślę,że to byłaby mądrzejsza i bardziej humanitarna polityka niż sztuczne regulowanie populacji zwierząt za pomocą prewencyjnych odstrzałów...Zbyt duża ingerencja człowieka w faunę i florę zawsze  jest szkodliwa...Wybijemy  zwierzęta,które najczęściej wchodzą ludziom w szkodę,to zaraz potem trzeba będzie odstrzelić większośc wilków,bo nie będą miały na co polować i będą podchodzić do osiedli ludzkich i polować  na nasze psy,żeby przeżyć ...Wybijemy wilki,znowu rozrośnie się po latach populacja ich potencjalnych ofiar,bo nie będą miały naturalnego wroga...wtedy znowu będą wchodzić  często rolnikom w paradę.I tak koło się zamyka...Po drugie tak,Puszcza Białowieska to kompleks w skład którego wchodzi kilka rodzajów lasu.Komisja Europejska prowadzi wobec nas postępowanie bo wycinano nielegalnie drzewa ze strzeżonej części Puszczy pod pretekstem walki z kornikiem,który zaatakował drzewa w przemysłowej części Puszczy,czyli tam gdzie jest najwiecej swierka i sosny.Kornik Drukarz nie atakuje drzew liściastych,a przeciez z Puszczy wywożono ogromne ilości dorodnych dębów i buków...Więc dlaczego je wycięto..?? To proste- dla kasy.W żadnym normalnym kraju nie wycina się dorodnych drzew,tylko się je chroni.Dlatego takie drzewo to gratka na rynku,łatwo je sprzedać za duże pieniądze,np dla przemysłu meblarskiego.Tak polityka jest tu niepotrzebna,ale pisząc o skrajnie szkodliwych działaniach w Puszczy,trudno o nią nie zahaczyć,bo to stricte polityczne decyzje doprowadziły do bezmyślnego karczowania Białowieży a nie decyzje merytoryczne...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sołtys stan niestety Twoja wiedza o puszczy jest niewielka. Głównie podsycona polityką.

Proszę zdać sobie sprawę, ze Puszcza Białowieska to las uprawny. To nie jest las pierwotny. 

Proszę zdać sobie sprawę, że tu chodzi o kasę. O niemiecką kase. W latach 70-tych Niemcy mieli problemy z kornikiem. Musieli ciąć. Teraz po tych 30-40 latach mają lasy i dużo zdrowego drewna, które chcą sprzedać. Niestety jest konkurencja w postaci Lasów Państwowych, które sa wiodącym producentem drewna w Europie. Stąd właśnie takie działania. Swego czasu po internecie krążył nawet oficjalny cennik ile organizacje zachodnie płaciły za protesty w puszczy. 

To nie sciema. To fakty. 

Znam ludzi, którzy nie są zwolennikami obecnej władzy, ale siedzą w biznesie drzewnym i wszyscy, bez wzgledu na opcję polityczną mówią jasno: chore drzewa tniemy do pnia.

Proponuję Ci mój drogi @Sołtys stan byś swoją energię spozytkowal na poznanie faktów, a nie na obrażanie polityków, czy duchownych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny Dominik,że po tym co napisałeś to ja powinienem się do edukować z tematu Puszczy Białowieskiej.?? No jeśli ktoś tu pisze głupoty na temat struktury tego Dziedzictwa Narodowego,to raczej nie ja..nawet Twoje rewelacje nie wytrzymują konfrontacji z ogolnie znaną wiedzą na poziomie Wikipedii,a co dopiero bardziej fachowej wiedzy ...Nie wiem jakich Ty tam leśników znasz,którzy popierają farmazony,które piszesz,może to ci sami,którzy za gigantyczne pensje od Szyszki uwiarygodniali bzdury i kłamstwa,które on opowiadał na temat wycinki w Puszczy, ale dobrze Ci radzę ,zmień autorytety w tej dziedzinie.Nie trzeba wielkiego wysiłku,żeby znależć w internecie wypowiedzi polskich naukowców i znawców tematu nie zostawiających suchej nitki na działaniach obecnej władzy w Białowieży. Można oczywiście tworzyć teorie spiskowe o wrogich działaniach ekologow oplacanych przez złego Niemca ,ale trudno uwierzyć w to,że ten oplaca też większość polskich naukowców i leśników i do tego jeszcze Komisję Europejską,żeby ci krytykowali bezpodstawnie karczowanie PB na obszarze ściśle chronionym...Przecież na takie oskarżenia trzeba przedstawić dowody,i KE je przedstawiła.Jej przedstawiciele wielokrotnie na terenie Puszczy przecież byli.Co do obrażania polityków to moje słowa skierowane głownie do tego szkodnika Szyszki i jego promotorów były bardzo łagodne w porównaniu do szkód i zniszczeń do jakich doprowadził w naszej dumie jaką do niedawna była PB.Zresztą nie tylkotam,ale na terenie całego kraju cięto najcenniejszy drzewostan na potęgę. Księży nie obrażałem choć nie mam o nich najlepszego zdania,odnosiłem się tylko do argumentu o tym,że co Bógdał to człowiek może sobie podporządkowac...A tu trochę prawdziwej wiedzy na temat Białowieży a nie wyssanej z jakiś prawicowych gadzinówek popierajacych obecną władzę.Bo jeśli w dyskusji powolujesz się na info z takich źrodeł to chyba Ty upolityczniasz tą polemikę a nie ja...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Puszcza_Białowieska

Edytowane przez Sołtys stan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Panowie przypominam o żelaznej zasadzie forum. Bez polityki. To samo winno się tyczyć religi. Mam zamknąć temat, czy dacie radę:champagne-2010:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...