Skocz do zawartości

RYBOMANIA SOSNOWIEC 2018 - akwarium z rybami


suwi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Są dwa filmy: jeden jak pakują ryby do worków i drugi jak 'próbują' wypatroszyć karpia, w tle pokazują wypatroszone pstrągi.

Jest też reakcja ze strony medialnej, niektórzy piszą, że będą te 'sprawy' zgłaszać jako znęcanie się nad zwierzętami.

http://swiatkarpia.com/news/pismo-do-dyrektora-rybomanii-w-sprawie-zabitych-ryb/2708

Edytowane przez NPC
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
31 minut temu, NPC napisał:

Są dwa filmy: jeden jak pakują ryby do worków i drugi jak 'próbują' wypatroszyć karpia, w tle pokazują wypatroszone pstrągi.

Jest też reakcja ze strony medialnej, niektórzy piszą, że będą te 'sprawy' zgłaszać jako znęcanie się nad zwierzętami.

http://swiatkarpia.com/news/pismo-do-dyrektora-rybomanii-w-sprawie-zabitych-ryb/2708

 

1 godzinę temu, suwi napisał:

Witajcie słyszeliście juz o rzeźi ryb na Rybomani w Sosnowcu nie umie wstawić strony bo jest cały artykuł @Grendziu wrzucę na fb 

Teraz to pojedziecie po mnie pewnie. Ale zawsze szczery do bólu :P

Tak na chłopski rozum, co mieli z tymi rybami zrobić? Przebywały w akwarium przez jakiś czas, czyli wyszły z naturalnego jakby środowiska do nich stworzonego? 
Nie czytałem artykułu na FB, ale zwracać rybą wolność po akwarium? Do tego jeśli wpuszczono ryby do rzek, jezior, zbiorników rentencyjnych (wykluczając stawy) to złamano by przepisy obowiązujące w RP. (ogólnie)

Jeśli ryby uśmiercono od razu w należyty sposób po "AKWARIUM" - to zrobiono to jak najbardziej prawidłowo.

Pamiętajcie też ( nie znam sytuacji) jeśli ryby pochodziły z różnych wód - to jaki weterynarz legalnie by się podpisał pod tym, a z tego co pamiętam jak transportowałem z @Kubik ryby w tamtym roku to świadectwo wymagaliśmy. Różni dostawcy ryb do AKWARIUM = jeśli byli, to możliwość wystąpienia różnych niesklasyfikowanych chorób.

Mimo, że jest sporo przepisów w Polsce jeśli chodzi o wody i gospodarkę rybacką z którymi się nie zgadzam, uważam, że postępiano w tym przypadku słusznie. Co innego zasadność, czy te AKWARIUM na targach było potrzebne????

Panowie to tylko ryby, także element pożywienia, nie dajmy się zwariować.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to pojedziecie po mnie pewnie. Ale zawsze szczery do bólu

Tak na chłopski rozum, co mieli z tymi rybami zrobić? Przebywały w akwarium przez jakiś czas, czyli wyszły z naturalnego jakby środowiska do nich stworzonego? 
Nie czytałem artykułu na FB, ale zwracać rybą wolność po akwarium? Do tego jeśli wpuszczono ryby do rzek, jezior, zbiorników rentencyjnych (wykluczając stawy) to złamano by przepisy obowiązujące w RP. (ogólnie)

Jeśli ryby uśmiercono od razu w należyty sposób po "AKWARIUM" - to zrobiono to jak najbardziej prawidłowo.

Pamiętajcie też ( nie znam sytuacji) jeśli ryby pochodziły z różnych wód - to jaki weterynarz legalnie by się podpisał pod tym, a z tego co pamiętam jak transportowałem z [mention=362]Kubik[/mention] ryby w tamtym roku to świadectwo wymagaliśmy. Różni dostawcy ryb do AKWARIUM = jeśli byli, to możliwość wystąpienia różnych niesklasyfikowanych chorób.

Mimo, że jest sporo przepisów w Polsce jeśli chodzi o wody i gospodarkę rybacką z którymi się nie zgadzam, uważam, że postępiano w tym przypadku słusznie. Co innego zasadność, czy te AKWARIUM na targach było potrzebne????

Panowie to tylko ryby, także element pożywienia, nie dajmy się zwariować.
Nic mądrego nie dodam. Popieram to co napisałeś. Jeśli ryb nikt nie męczył i zrobił to gdzieś w ustronnym miejscu, tak aby Ci którzy nie chcą wiedzieć nie widzieli, to ok.
Uważam że pomysł samego akwarium jest błędny. Po co męczyć ryby.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku byłem w Lublinie pytał co z rybami z akwarium i miały mieć zwrócona wolność w wodach komercyjnych okolicy Lublina aby ich nie męczyć dodatkowo podróżą.  W Sosnowcu patroszyli ryby bez ogłaszania Jeśli już musieli to zrobić mogli im ulżyć w cierpieniu 

PAMIETAJMY ZE RYBA TO NASZ KUMPEL DBAJMY O NIEGO 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Grendziu napisał:

@Kubik
Panowie to tylko ryby, także element pożywienia, nie dajmy się zwariować.

Oczywiście ! Nie zwalnia to jednak od zabijania w sposób możliwie jak najszybszy. / tylko nie - "humanitarny" ! , bo jako taki, wymagałby zatrudnienia anestezjologa !/

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
12 minut temu, suwi napisał:

W zeszłym roku byłem w Lublinie pytał co z rybami z akwarium i miały mieć zwrócona wolność w wodach komercyjnych okolicy Lublina aby ich nie męczyć dodatkowo podróżą.  W Sosnowcu patroszyli ryby bez ogłaszania Jeśli już musieli to zrobić mogli im ulżyć w cierpieniu 

PAMIETAJMY ZE RYBA TO NASZ KUMPEL DBAJMY O NIEGO 

Nie komentuję w jaki sposób je zabijano,bo nie wiem, nie widziałem.

Ja ryby złowione na wędkę wypuszczam i dbam o nie najbardziej starannie jak umiem ?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Grendziu napisał:

 

Teraz to pojedziecie po mnie pewnie. Ale zawsze szczery do bólu :P

Tak na chłopski rozum, co mieli z tymi rybami zrobić? Przebywały w akwarium przez jakiś czas, czyli wyszły z naturalnego jakby środowiska do nich stworzonego? 
Nie czytałem artykułu na FB, ale zwracać rybą wolność po akwarium? Do tego jeśli wpuszczono ryby do rzek, jezior, zbiorników rentencyjnych (wykluczając stawy) to złamano by przepisy obowiązujące w RP. (ogólnie)

Jeśli ryby uśmiercono od razu w należyty sposób po "AKWARIUM" - to zrobiono to jak najbardziej prawidłowo.

No to zaczynamy jechać brum brum :D

 

Mogli wypuścić, mogli rozdać... wersji jest wiele a podobno jesiotry i duże karpie wracały całe i zdrowe do łowisk. No dobra ale tam były (na filmiku) pstrągi i karpie do 2 kg.

No OK nie mam problemu, że zabili ryby tylko patroszenie na żywca tępym nożem nie jest już OK żeby nie wiem jaki mięsożerca mi tłumaczył coś o naturze, drapieżnikach itd. to wezmę łyżeczkę i .... mu wytłumaczę na przykładzie :P

Wszyscy śmieją się z rolników ale oni szanują świnię na rzeź i ją ogłuszają przed zabiciem, tu tego nie było po prostu patroszenie na żywca!

 

 

Edytowane przez NPC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
11 minut temu, NPC napisał:

No OK nie mam problemu, że zabili ryby tylko patroszenie na żywca tępym nożem nie jest już OK żeby nie wiem jaki mięsożerca mi tłumaczył coś o naturze, drapieżnikach itd. to wezmę łyżeczkę i .... mu wytłumaczę na przykładzie :P

Wszyscy śmieją się z rolników ale oni szanują świnię na rzeź i ją ogłuszają przed zabiciem, tu tego nie było po prostu patroszenie na żywca!

Jestem takiego samego zdania. Najpierw ogłuszyć i zabić potem patroszyć.

Z rolnikami pracuję, współpracuję od 2004r w różny sposób i nigdy z nich się nie śmiałem :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...