Skocz do zawartości

Jacica


Jurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Choć nie należę do klubu fanatycznych zwolenników talentów młodego kolegi Rafała, to jednak od czasu do czasu oglądam jego produkcje, ze względu na tą jego młodzieńczą naturalność. Właśnie dziś zaintrygowany tytułem / nazwałem nim wątek/ obejrzałem 10 min filmik. Przyznam, że nigdy nie miałem do czynienia z jacicą. A może ktoś z Was zechce podzielić

się swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie ? Moim zdaniem jest to ciekawa i obiecująca przynęta, chyba łatwiejsza w "obsłudze" jak larwa ochotki, bo wydaje się trwalsza.

 

Edytowane przez Jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, NPC napisał:

Poprawa: (poprawcie Moderatorzy lub Ty Jurku a ten post nich zniknie)

 

Dzięki Jarku za czujność.:1310_thumbsup_tone1:

Niech tak już zostanie !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy,znamy.Jacica to świetna przynęta nie tylko w postaci larwy ale i motyla.Motyle żyją tylko jeden dzień,po to,żeby złożyć jaja.Do tego trudno je złapać.Czytałem ,że gdzieś tam nad Niemnem rybacy je pozyskują w ogromnych ilościach,suszą ,a potem wykorzystują jako przynętę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Sołtys stan napisał:

Znamy,znamy.Jacica to świetna przynęta nie tylko w postaci larwy ale i motyla.Motyle żyją tylko jeden dzień,po to,żeby złożyć jaja.Do tego trudno je złapać.Czytałem ,że gdzieś tam nad Niemnem rybacy je pozyskują w ogromnych ilościach,suszą ,a potem wykorzystują jako przynętę 

Ale co ? Larwy czy motyle ? :o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często je widzę jak pijawek szukam, ale się przyznam ze wstydem wędkarskim, że zawsze wzbudzały u mnie niechęć i obrzydzenie i nigdy na nie nie łowiłem.:$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Larwe to kazdy może sobie złapać. Do łowienia motyli trzeba umiejętności i zgrania.Łapie się je w nocy,wabiąc motyle do siatek światłem pochodni. Jest tylko jedna noc w roku kiedy można to robić,bo motyl jętki żyje tylko jedną dobę.Żyje tylko po to,żeby zlożyć jaja.Potem umiera.Czasem w lipcu można na wodzie zobaczyć mnóstwo martwych jasnych motyli.To właśnie Jacica po spelnieniu swojego ostatniego obowiązku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi którzy specjalizują się w zbieraniu jętki podczas wylotu i robią z nich kule na które w Narwi i Bugu łowią piękne sumy.

 

Edytowane przez Semi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można je też łapać w dzień na ląkach w pobliżu rzek.Super przynęta na klenie ,wzdregi.płocie.Zakladasz taką na zestaw bez obciązenia,ze splaikiem z kawałka suchej galązki i puszczas z prądem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...