Skocz do zawartości

Ali express


Jurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczcie co wpadło mi dzisiaj  w sieci,  na stronie www.money.pl :

 

Olbrzymia inwestycja Chińczyków w Polsce. Właściciel AliExpress stawia centrum logistyczne

 

Prezes AliExpress Jack Ma to dziś najbogatszy Chińczyk

Chiński gigant sprzedaży wysyłkowej chce stworzyć w Polsce centrum logistyczne, które obsłuży m.in. Niemców i Czechów. Jacky Lim, prezes Worldwide Logistics, które ma wziąć udział w projekcie, nazywa planowany obiekt "olbrzymim".

Choć na polskim rynku wśród portali aukcyjnych prym wiedzie Allegro, to coraz mocniej naciska konkurencja z Chin. Spółka Alibaba, właściciel portalu AliExpress, chwaliła się, że według badań przeprowadzonych na zlecenie PayU w październiku 2017 r., 62 proc. polskich e-konsumentów zapytanych o znajomość wybranych sklepów i serwisów internetowych, deklaruje, że zna chińską platformę.

Teraz Chińczycy chcą jeszcze mocniej zaznaczyć swoją obecność w Polsce. W czwartek okazało się, że wspólnie z Worldwide Logistics i ATC Cargo zamierzają zbudować nad Wisłą centrum logistyczne. Po tej informacji akcje ATC Cargo - spółki notowanej na giełdzie NewConnect - wystrzeliły w górę. Zakończyła dzień z blisko 38-procentowym wzrostem.

 

Jakie jest Wasze zdanie ?

 

 

Edytowane przez Jurek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwota. Jakiś czas temu czytałem, że Ali chce mocno wejść do Europy i to może być dla nich duża szansa na rozwój. Polska może na tym jedynie skorzystać - tak uważam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 godziny temu, grych napisał:

Nie dziwota. Jakiś czas temu czytałem, że Ali chce mocno wejść do Europy i to może być dla nich duża szansa na rozwój. Polska może na tym jedynie skorzystać - tak uważam

Ta ekspanja juz trwa od lat. Jestem za.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amazon ma w Polsce dwa wielkie centra logistyczne, a zakupy z dostawą do nas  robimy przed stronę niemiecką, bo polskiej nie ma.

Bodajże Savage Gear ma w Polsce wielkie centrum na cały świat. Na pewno Europę. I co z tego, skoro ceny mamy większe, jak w USA. Z polskiego magazynu płynie za ocean, by tam być tańsze :)

Nie sądzę, by tu miałoby być inaczej. 

11 godzin temu, Jurek napisał:

Blady strach chyba pada na rodzimych, pazernych dystrybutorów !

 

Ale w czym są pazerni? Jaxon, Mistrall, Mikado, Konger, czy inni producenci np. zanęt oprócz bardzo szerokiej, dostosowanej do naszych realiów oferty sponsorują również wiele imprez. Wasze zloty i zawody również. Aliexpress będzie miał to w dupie. Tak, jak w dupie ma Amazon i inni, światowi giganci. Wtedy Jurku zobaczysz na czym polega pazerność i bezduszność obcego kapitału.

Jak chiński pellet z Aliexpress wyprze takiego Mckarpa na przykład, to kto Wam nagrody ufunduje?

Tak to niestety wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dominik Dominiku ! Masz wiele racji; ja jednak nie miałem na myśli większości tylko tą rzeczywiście pazerną mniejszość. Bo przyznasz, że ceny nie zawsze mają swoje uzasadnienie. Na szczęście większość jest mniej pazerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na handlu. 

Kiedyś, na jakimś forum przeczytałem rozmowę, że Drennan miał taki sam model kołowrotka, co Jaxon. Z tej samej, chińskiej fabryki. Różnica w cenie ogromna. Tak, wiem, że Drennan ma super kontrolę jakości i to robi koszty. Jaxon bierze jak leci. Nie zmienia to faktu, że dają możliwość. Nie jestem tak obeznany w sprzęcie, jak Wy, ale kupuję głównie polskie marki w polskich sklepach (no, feedery mam czeskie :) ). Jak wczoraj byłem w delegacji w Elblągu, to zaszedłem do polskiego sklepu kupić polskie produkty (produkowane w Chinach :) ). Sprzedawca dorzucił mi jeszcze rabat w formie foremki. Bo fajna gadka była i w ogóle (polecem sklep Shark, są na m.in. allegro, ceny mocno konkurencyjne :) )

Fotel kupiłem Cuzo, to już zupełnie polska produkcja.

Kiedyś popełniłem wpis na blogu o spławikach. Jak to pokazałem producentowi tych spławików, to sami, z własnej inicjatywy wysłali mi pełną siatę nowych. Mają potrzebę promocji poprzez dobry kontakt ze środowiskiem wędkarskim. Np. taki Drapieżnik sponsoruje mnóstwo eventów, bo chce, by ludzie ten sklep lubili nie tylko za ceny.

I nie, nie mam obsesji, że muszę koniecznie kupić polskie. Kupuję to, co uważam za dostosowane do mnie i do moich preferencji wędkarskich. A, że polskie firmy najlepiej wiedzą co potrzebuje polski wędkarz, to już inna sprawa :) 

Dla mnie aliexpress, to dziwny serwis. Kupowałem tam tylko rzeczy do rowerów i zauważyłem, że nie ma tam żadnej znanej marki. Trek, Specialized i inni wolą budować markę na kontakcie osobistym z klientem współpracując nierzadko z lokalnymi, osiedlowymi wręcz sklepami, a nie na bezdusznym pakowaniu sprzętu w kontener. Tak, czasami warto tam coś kupić, ale nie sądzę, by miało to większe znaczenie dla naszych rodzimych producentów. 

Spławików na Ali nie kupię na pewno. Miałbym dziwne poczucie, że dla globalnego kapitału zdradziłem firmę, która doceniła dobry kontakt ze mną, jako rodzimym wędkarzem :)

22 minuty temu, Jurek napisał:

@Dominik Dominiku ! Masz wiele racji; ja jednak nie miałem na myśli większości tylko tą rzeczywiście pazerną mniejszość. Bo przyznasz, że ceny nie zawsze mają swoje uzasadnienie. Na szczęście większość jest mniej pazerna.

Mógłbyś podać Jurku przykład? Wtedy może będzie łatwiej się odnieść.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...