Skocz do zawartości

Własne robaczki


Dominik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Kotwic napisał:

Gorzej, z moją systematycznością w pilnowaniu hodowli, bo w każdej wolnej chwili próbuję wyjść na ryby. :P

Jak sprzęt masz w piwnicy to po problemie!

 

28 minut temu, ArekH napisał:

Długo gadamy w temacie. Ilu zdążyło zauważyć że gnojak własny, bije na łeb kupnego. Nie wierzę że tego nie widzicie nad wodą. 

Tak Arku, święte słowa ale nie zawsze się "da" nakopać czy nazbierać lepszych robaków.

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mam nieudaną próbę własnej hodowli. Ale chyba czas sie przymierzyć. 

@Semi jak wyślesz  i przeżyją to z chęcią kupie kilka tyś sztuk:221_see_no_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, NPC napisał:

Tak Arku, święte słowa ale nie zawsze się "da" nakopać czy nazbierać lepszych robaków

Domyślam się. U nas w sezonie Centrum Wędkarskie ma w ofercie i Dendrobenę i gnojaki. Te drugie są droższe a ludziska i tak biorą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grendziu napisał:

Mam nieudaną próbę własnej hodowli. Ale chyba czas sie przymierzyć. 

@Semi jak wyślesz  i przeżyją to z chęcią kupie kilka tyś sztuk:221_see_no_evil:

Zobaczymy co w kompostowniku na wiosnę będzie się działo, w tamtym roku założyłem u rodziców drugi kompostownik i zapuściłem około 1000 sztuk, ale o tej porze roku, ciężko większą ilość pozyskać, poszły w głąb. Zresztą dzisiaj jadę na wieś, właśnie się zbieram, z zamiarem powędkowania w Bugu, to na pewno sprawdzę bo potrzebuję kilkanaście sztuk do wędkowania, zima nie jest mroźna to jest szansa że coś się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dnia 7.02.2019 o 09:34, Semi napisał:

Zobaczymy co w kompostowniku na wiosnę będzie się działo, w tamtym roku założyłem u rodziców drugi kompostownik i zapuściłem około 1000 sztuk, ale o tej porze roku, ciężko większą ilość pozyskać, poszły w głąb. Zresztą dzisiaj jadę na wieś, właśnie się zbieram, z zamiarem powędkowania w Bugu, to na pewno sprawdzę bo potrzebuję kilkanaście sztuk do wędkowania, zima nie jest mroźna to jest szansa że coś się znajdzie.

Nie, no spoko. Dzieki. Jakos ogarnę temat w WLKP.  Juz mam pomysł jak zmodernizować moj nieudany pomysł na hodowlę.  Jedyna obawa to krety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci @Grendziu, że pomimo zimy nie miałem problemu żeby pozyskać z kompostownika kilkadziesiąt sztuk, jedyny problem to taki że potrzebowałem mniejszych osobników a są same wielkie jak dendrobena nr 3-4. Nawet do Warszawy z butwiejącymi liśćmi w pojemniku przywiozłem sobie około 100 sztuk.

Edytowane przez Semi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 minuty temu, Grendziu napisał:

Zastanawiam się jak zrobić kompostownik. Bo już raz robale utopiłem :221_see_no_evil:

Ale taki ogrodowy czy w jakimś pojemniku? Jak ogrodowy to tylko siatka metalowa od kreta na spód, jak w pojemniku to małe dziurki w dnie odprowadzające nadmiar wilgoci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Grendziu napisał:

Zastanawiam się jak zrobić kompostownik.

Wiemy Grendziu, że kupowanie idzie Ci lepiej, jak rzeźbienie w materiale. Tak więc kup zwykły, plastikowy kompostownik. Postaw na siatce, jak radzi @Semi i po temacie.

Mój ojciec taki kompostownik ma i mi u niego hodowla wyszła. Potem tatuś zrobił mi na złość i było po robalach, ale to już inna historia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...