Skocz do zawartości

FEEDER Cup - Spinning Cup - zlot nr lll - 2018 r z Fundacją dla Ryb


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież logiczne i proste feeder to tylko ds, a grunt to ds, sygnalizatory, bombki itd. Najgorzej to doszukiwać się drugiego dna.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem pokrótce ze jeśli powiesz w sklepie ze chcesz wędkę do feedera to dostaniesz wędka do metody drgającej szczytówki, nie karpiowkę.

 

Oba sposoby połowu to metoda gruntowa.

Z tym ze feeder ( drgająca szczytówka) zdobył tak duża popularność ze doczekał sie odrębnej nazwy jak i odrębnych zawodów feederowych, mimo że to metoda gruntowa, podobnie jak karpiarstwo, które tez ma swoją nazwę a połowu dokonuje sie metoda gruntową. ( nie koniecznie zawsze) 

Od cała różnica w nazewnictwie - feeder cup to feeeder cup nie zawody gruntowe. Nie ma nad czym sie rozwodzić, czy szukać drugiego dna jak kolega Michał wcześniej napisał.

 

To tak samo jak metoda spławikowa, ale jednak przeplywanka ??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
15 godzin temu, Skaut78 napisał:

Witam zainteresowałem się waszymi zawodami będąc na targach ale po za datami nic więcej nie wiem - jeżeli jest już jakiś regulamin to poproszę o link.

Poproszę o takie informację jak - ile wpisowe , ile pozwolenie na łowienie na czas zawodów (jestem z okręgu Gorzowskiego) , jakie ryby łowimy i na jakich zasadach ( mam nadzieje że po złapaniu od razu są mierzone ważone i wypuszczane),jaki jest czas łapania ,czy są ograniczenia wiekowe , czy tylko drużyny jeśli tak to ile minimum osób w drużynie,  jakie są nagrody , i inne przydatne wiadomości.

Co do Zlotu również poproszę o więcej informacji. 

Pozdrawiam Robert.

 

15 godzin temu, Skaut78 napisał:

Hej i jeszcze jedno czym u was różni się feder od metody gruntowej ? bo zdania na ten temat są różne .
To co u nas figuruje pod nazwą feeder na całym świecie znane jest jako "quiver tip", co w znaczeniu dosłownym oznacza drgająca/trzęsąca się szczytówka. Tymczasem feeder to nic innego jak "podkarmiaczka", "podajnik", "paśnik" i np "method feeder" (u nas zwane "metodą", wędkujemy przy użyciu "koszyczka do metody") to połów gruntowy z koszyczkiem "method feeder", a sygnalizatorem brań może być swinger, hanger (bombka) itp.

Niestety, w Polsce utarło się, że feeder to wędka z drgającą szczytówką.
Na świecie feeder oznacza zestaw z koszyczkiem zanętowym/sprężyną czy innym urządzeniem podającym zanętę.

Feeder Cup to Feeder Cup - tutaj będzie rządzić drgająca szczytówka. Pierwsza edycja była w tamtym sezonie, szczegóły na głównej stronie, w związku z tym, że w tamtym roku było małe zapotrzebowanie w zachodniopomorskim dopuściliśmy do połowu zawodników także pozostałą metodą gruntową.

Jesteśmy w trakcie ustalania szczegółów, będą to mistrzostwa typowo feederowe. Wszystko zależeć będzie od zainteresowania. Wpisowe mniej więcej na poziomie 70zł 1 tura, z dwóch tur brane najlepsze wyniki jak w tamtym roku. Ilość zawodników 30/50 - przy 50 - to bardzo trudne wyzwanie logistyczne, bo będziemy łowić z 3 cypli. Jeśli 30 to na jednym cyplu. Obowiązywać będą siatki zawodnicze, w trakcie zawodów najprawdopodobniej będą ważenia. Gdy ktoś złowi jesiotra zostanie on zważony jak najszybciej i wypuszczony od razu.

Jak wyobrażasz sobie od razy wypuścić rybę? Jeśli ryby będą pobierać to sędziów musiałby być tylu ilu zawodników? To trochę się nie trzyma kupy. Na zawodach spinningowych nam to wyszło, bo była miara i wszyscy się znali, a i tak jakieś mini żale były - dla mnie to bez sensu, bo imprezy mają charakter także towarzyski.

Dajcie nam czas. Nie samymi rybami człowiek żyje. Najważniejsza zasada, to bez spinki i na luzie przy dobrej atmosferze - taka reguła będzie zawsze na zawodach dopóki ja je będę organizował i tyle.

Zlot identycznie jak w tamtym roku. Wpisowe 100zł w tym zezwolenie na 3 dni łowienia i caternig, jest to impreza integracyjna - kobiety i dzieci wstęp gratis.

Zawody gruntowe o Puchar Prezesa - najprawdopodobniej formuła OPEN - czyli dopuszczalne będą zarówno sygnalizatory, łowienie karpiówkami, feederami etc. 

Duże ryby powyżej xyz kg od razu będziemy starać się wypuszczać przy ka zdych zawodach.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory jeśli tworzę tu jakąś napinkę po prostu chcę wiedzieć  co i jak żeby później nie było że przejade ponad 200 km i nie będę mógł startować bo dla mnie feeder to koszyk zanętowy czyli łapanie zwykłym spiningiem z gruntu z użyciem koszyczka na przykład . A gruntowe łowienie to może być np. bez koszyczka tylko sam ołów. Nie jestem w tym temacie specjalistą  .

CO do wypuszczania po zważeniu zmierzeniu w trakcie zawodów - miałem na myśli zasadę podobną jak np. na zawodach o puchar zegrza po złapaniu ryby wywiesza się chorągiewkę na łódce sędzia podpływa mierzy i ryba wraca do wody - na zegrzu startuje około 150 zawodników i jest około 10 sędziów z łódką i dają radę. podobnie jest na zawodach okręgowych z brzegu np. na wiśle -jest dwóch sędziów na sektor około 30 wędkarzy - jak wędkarz widzi sędziego zgłasza rybę ryba jest mierzona i wypuszczana.

co do zasad czekam więc na konkretny regulamin co by nie było póżniej jakiś niedomówień.

ps. Nie wiem jak było w zeszłym roku bo tak jak napisałem na początku poznałem was dopiero teraz na targach .

Bardzo mam chęć was odwiedzić przy okazji zawodów spinningowych a co do reszty zobaczymy jak będzie - więc mam nadzieję że do Zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Skaut78 na zawodach spinningowych byłą zasada, każda drużyna miała miarę, musiała zrobić zdjęcie ryby na miarze i wpisać ją do rejestru, sami wypuszczaliśmy drapieżniki jak najszybciej.  Czasami proszono inne osoby do pomiaru i asysty. Nie wyobrażam sobie aby ktoś mógł okłamać nas.

W zawodach feederowych jest to nierealne, bo my mamy wodę feederowo/spinningową i dużo ryb, raz udało mi się złowić 100kg w 6,5h to jak by to zrobić na 24h i pomnożyć? Niech każdy złowi po 30kg chociaż ryb to daje 30 zawodników po 30 ryb 900 podejść minimum. W wodzie też jest dużo drobnicy, więc nie mogę zakazać łowić płotek....

Organizujemy zawody wspólnie z doświadczonymi zawodnikami, z nimi ustalam warunki gry, mnie też do końca coś tam coś tam... Ale się dostosowuję i tragedii nie ma.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
9 godzin temu, suwi napisał:

@ArekH zrobiłem rezerwacje w agroturystyka Nienawiszcz 26-29 lipiec wiec jestem juz o krok bliżej zlotu :)

Lista zlotowa się zapełnia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cygan786 napisał:
15 minut temu, Tench_fan napisał:
Lista zlotowa się zapełnia emoji3.png

I fajnie. Już nie moge się doczekać lipca. Znów zobaczyc znajome twarze i poznać nowe.

"Z ust" mi to wyjąłeś :beer1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...