Skocz do zawartości

Ważne mecze piłkarskie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cracovia ma trenera,który nie tylko zna naszą ligę ale i odnosił w niej kiedyś sukcesy,a mimo tego prowadzona przez niego drużyna nie wygrała jeszcze meczu w tym sezonie ... Problemem Legii jest to,że klub trafił w ręce biznesmenów,którzy nie mają pojęcia o piłce i dla których liczy się tylko zysk.Chcą jak najwięcej zarobic na tej inwestycji w jak najkrótszym czasie. Stąd fatalne decyzje transferowe.Pozbywanie się kluczowych piłkarzy jak tylko ktoś będzie chciał zapłacić za nich trochę więcej niż kosztowali.Ściąganie piłkarzy,którzy już najlepsze lata kariery mają za sobą i przyjeżdzają na Łazienkowską po dobrze platną emeryturę.Wyjątkiem jest tylko transfer Carlitosa.O pozostałych wzmocnieniach to nawet szkoda pisać.Efekt jest taki,że mamy drużynę w której są emeryci + wypaleni miejscowi gwiazdorzy,którzy już stracili motywację do gry,bo niby co oni więcej mogą jeszcze osiągnąć w tej lidze..?? Nic,a w zagranicznych klubach nikt ich nie chce...Bo i umiejętności już nie te i lata też swoje już taki Pazdan czy Jędza mają...Do takiej druzyny sprowadza się trenera,który nic tak naprawdę nie osiągnał i nie ma żadnego autorytetu u tych wszystkich gwiazdorów...To tak się musiało skończyć.Legi potrzeba swieżej krwi,odmłodzenia składu.Nowej motywacji i ambicji.Zmiany trzeba zacząć od samej góry od zarządzających klubem,bo ryba zawsze psuje się od głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sołtys stan napisał:

Cracovia ma trenera,który nie tylko zna naszą ligę ale i odnosił w niej kiedyś sukcesy,a mimo tego prowadzona przez niego drużyna nie wygrała jeszcze meczu w tym sezonie

Cracovia na minus z trenerem, ok. Za to Lech, Jaga, Piast, Zagłębie, Wisła, Górnik, Śląsk, Arka i Lechia na plus.

Daje to 90% szans na to, że zatrudniając trenera w przemyślany sposób osiągnie się mniejszy, czy większy sukces.

Do wyliczenia nie brałem pod uwagę Pogoni i Korony ze względu na trudne do jednoznacznej oceny, bo trener Pogoni jednak w świetnym stylu ten zespół w zeszłym sezonie ogarnął, więc nie skreślajmy go. No i Letierri, czyli człowiek, który wymyka sie wszelkim schematom :) Zagłębie i Miedź to beniaminki. No i Płock, który miał zamieszanie z trenerem z wiadomego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz,ze jakby do Legii przyszedł trener z klubów,które wymieniłeś jako te,które są na plus,to Legia grałaby lepiej ??Moim zdaniem nie,bo jak pisałem wyżej nie trener jest największym problemem wojskowych...Codo tego,że Lech,Jaga są na plus to ja bym polemizował...wyniki nie tylko w pucharach mówią wszystko...O innych klubach nie pisze bo są jeszcze słabsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
20 godzin temu, elvis napisał:
22 godziny temu, Grendziu napisał:
Fotka dniaemoji3.png
IMG_20180826_171325.jpg.f564aaef3a9af74228aa4bf4f4f0edd9.jpg

A kto to jest i o co chodzi?

No właśnie nie za bardzo kojarzę :P

 

17 godzin temu, Sołtys stan napisał:

Kocham naszą ekstraklasę.Właśnie wygrałem w zakladach bukmacherskich,obstawiając obecną kolejkę za 10 zł,prawie 700 zł. To głównie dzięki patałachom z Łazienkowskiej,nieudacznikom z Lecha i wygranej Miedzianki z Jagą. :D To moja druga wygrana w obecnym sezonie naszej ligi.Na inaugurację sezonu wygrałem 320 zł. :D Chyba znowu będą zakupy wędkarskie.Fajne bo nie planowane :D 

Brawo, to tylko pokazuję jaka jest beznadziejna ta nasza liga. Choć gdyby taki wyniki wydarzyły się w  UK to nikt by nie był za bardzo zdziwony, jest kasa i jest jakość, a u nas czarne chmury od ponad trzech dekad, grzecznie pisząc.

No i dalej się nie zgodzę.
@Sołtys stan o jakim zyskach mówisz? Bo moim zdaniem Mioduski płaci i tylko płaci, i będzie płacił, chciał być niezależy od ITI, sam o tym mówił, potem Wandzel namieszał i z Leśnym wydoili Legię, to  i zaczęły się też schody. Jak widać na naszą słabą ligę i tak L dominuję i tak. Mioduski nie chciał zarobić na klubie tylko zrobić z niego coś więcej niż nasze ligowe śmieszne podwórko. Mam nadzieję, że się nie podda i jakiś klub w końcu na stałe zaistnieję w Europie.  Niestety nie udało się, zbyt wiele czynników tam się rozjechało. Z Jozakiem też przesadził, a teraz Sa Pinto. No i tutaj nie zgodzę się z @Dominik. Bakero przyjeżdżając do PL nie miał nic, nie chcę mi się sprawdzać, ale na ławce trenerskiej nie był lepszy niż Jozak. 
Co do Sa Pinto - nie ma zdania, pajacuję - zobaczymy jak będzie dalej, Czerczesow też nie miał wiedzy o naszej ekstra klapie a wynik zrobił. Jeśli mu nie wyjdzie, to faktycznie Mioduski będzie miał przewalone za kontrakt, ale kto wie, może to ma jakiś sens. Nagonka jest na niego niesamowita, jeśli się teraz podda to jest słabak i faktycznie będzie można z nim pojechać... Ale jeśli przetrwa, zmieni kilka rzeczy (współpracwoników) to się może udać
Co do charakterystyki poszczególnych piłkarzy też się nie zgodzę, ale to na szczęście problem Legii, a nie Lecha, że przewalili okres przygotowawczy oraz skopali kilka transferów.

Ivan w Poznaniu jest rozj.. przez obrońców, trudno jest wygrywać gdy się mam stoperów na poziomie A klasy. Oddaliśmy naprawdę w ciągu kilku sezonów kilku bardzo dobrych stoperów. Bednarek, Wilusz, Arajuuri, wcześniej Kamiński (którego  nigdy nie lubiłem za pacanowatość). Kto przyszedł wartościowy w ich miejsce? Nikt, zero, znowy będziemy na końcu bez majstra. Mam nadzieję, że Ivan w końcu także zmieni zdanie i wróci do 4ki w obronie, bo nie dosyć, że gra trójką nieudaczników w obronie, to na wahadle marnuje Jóźwiaka oraz Makuszewskiego, którzy przy wysuniętej 9tce, w ataku, przy ustawiniu 4-3-3 wciągali by te ligę nosem.

No i brawo dla Białej Gwiazdy, brawo dla Sarapaty, że mimo kłód pod nogami, mimo błędów, które sama widzi, że popełniła na początku poukładała to wszystko. Głowa plus Stolarczyk mogą i już dają Wiśle to czego im wcześniej brakowało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Sołtys stan napisał:

Myslisz,ze jakby do Legii przyszedł trener z klubów,które wymieniłeś jako te,które są na plus,to Legia grałaby lepiej ??Moim zdaniem nie,bo jak pisałem wyżej nie trener jest największym problemem wojskowych...Codo tego,że Lech,Jaga są na plus to ja bym polemizował...wyniki nie tylko w pucharach mówią wszystko...O innych klubach nie pisze bo są jeszcze słabsze...

Ale ja nie powiedziałem, że Mamrot by w Legii zrobił robotę. Ja twierdzę, że selekcja trenera jest ważniejsza, jak selekcja piłkarzy, a tego w Legii nie ma. 

Lech z Jagą odpadli z Belgami, bo byli po prostu słabsi. Nie wynikało to z błędów trenerów, ale z tego, że:

Co do tego, że Legia nie ma piłkarzy na poziomie, to chyba zgadzamy się w pełni :) 

6 minut temu, Grendziu napisał:

Czerczesow też nie miał wiedzy o naszej ekstra klapie a wynik zrobił.

Oj tu się bardzo mylisz. Rybus, Gol, Komorowski, (i chyba jeszcze ktoś) to są piłkarze, którzy zostali wyjęci tylko z samej Legii przez Czerczesowa w czasach, gdy pracował w rosyjskich klubach. Z zagranicznych trenerów Czerczesow był jednym z najbardziej zorientowanych trenerów niemalże na świecie. :) Nie wliczam mieszkających pod granicą Czechów i Słowaków :) 

10 minut temu, Grendziu napisał:

Mioduski nie chciał zarobić na klubie tylko zrobić z niego coś więcej niż nasze ligowe śmieszne podwórko.

I Ty w to wierzysz? :) Mioduski, to nie Cupiał, który był kibicem Wisełki od dzieciaka. To biznesmen, który chce połechtać swoje ego i zarobić. Zarobić lepiej, jak zarobili na nim Boguś i Wandzel. Zwietrzył szansę, bo myślał, że skoro narwany instruktor narciarstwa i prywaciarz z Poznania potrafią, to on będzie potrafił sam jeszcze lepiej. No, nie pykło :) 

Edytowane przez Dominik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Powołania:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Adam Dźwigała, Kamil Glik, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Rafał Pietrzak, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Rafał Kurzawa, Karol Linetty, Maciej Makuszewski, Taras Romanczuk, Damian Szymański, Piotr Zieliński

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek

Gdyby sugerować się tym kto gra, a nie i dlaczego dostał powołania. Bednarek i Kamiński, Kurzawa, a Grosik nie? Makuszewski jest bez formy mimo wszystko... Mają tylko wg mnie być tylko Ci co grają. Do tego Dzwigała, Reca, Szymanśki to dlaczego nie Dawid Kort, Kamil Jóźwiak?

Nie widzę tutaj logicznego składu :P Plus to pominięcie zawodników z L Jedzy i choćby Pazdana = są bez formy i to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
27 minut temu, Dominik napisał:

 

Oj tu się bardzo mylisz. Rybus, Gol, Komorowski, (i chyba jeszcze ktoś) to są piłkarze, którzy zostali wyjęci tylko z samej Legii przez Czerczesowa w czasach, gdy pracował w rosyjskich klubach. Z zagranicznych trenerów Czerczesow był jednym z najbardziej zorientowanych trenerów niemalże na świecie. :) Nie wliczam mieszkających pod granicą Czechów i Słowaków :) 

 

Jeśli tak było to zwracam honor, z lenistwa nie sprawdziłem. Czerczesow to mój ulubieniec.

Co do Mioduskiego, tak, uważam, że miał i ma ambicje zrobić coś więcej, a Wendzel i Leśny go umiejętnie wydoili. Czas pokaże, kto ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Grendziu napisał:

Co do Mioduskiego, tak, uważam, że miał i ma ambicje zrobić coś więcej, a Wendzel i Leśny go umiejętnie wydoili.

Ale jak wydoili? Poważnie  pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
15 minut temu, Dominik napisał:

Ale jak wydoili? Poważnie  pytam.

Za dużo wiem w tym temacie od ich wspólnego znajomego, z którym spędziłem kilka nocy w jednym szpitalu ( Leśny - Mioduski). Nie mogę i nie chcę przetwarzać, czegoś czego nie widziałem, a tylko sobie klocki układam, Nie lubię spekulować.

Zakup klubu od ITI był na poziomie  małym X, gdy był Leśny i Mioduski to jakoś to szło, przyszedł Wandzel i się spier.. Leśnemu trzeba oddać, coś tam zrobił, jakoś fuksem udała się LM - wyjście z klubu było przy maksymalnym poziomie wartości dla L. Czyli sprzedaż udziałów X była bardzo korzystna dla osób, które odeszły. Strzał życia. 

Jeśli Mioduski odda klub za xyz milionów dla zysku to ok, przestaje go bronić, ale jeśli ze zmęczenia kibicami, hejtem, innym niepowodzeniem, to znaczy, że mam małe jaja, a jeśli będzie walczyć do końca i bawić się w inwestowania i rozwój to prędzej, czy później mu wyjdzie. PR na salonach piłkarskich już zrobił od strony osób zarządzających, coś tam  w tych strukturach działa. Niestety w klubie mu jak na razie nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grendziu napisał:

Czyli sprzedaż udziałów X była bardzo korzystna dla osób, które odeszły. Strzał życia. 

Strzał życia to nie wydojenie.

Cała operacja była na dużym ryzyku bo gdyby nie dostali kasy z LM to nie mieliby z czego spłacić ITI i klub by stracili. Udało się. Miodek patrzył na prezesowanie Bogusia i widział działanie zupełnie inne, do którego był przyzwyczajony w normalnym biznesie. Sądził, że wprowadzenie znanych mu standardów zapewni mu jeszcze większy sukces. Niestety Legia to nie Kulczyk Holding. 

Leśny z Wandzlem też chcieli kupić klub ale z uwagi na duży wzrost wartości nie było ich na to stać. To co robisz jak nie możesz kupić? Sprzedajesz :) 

A po co w tym wszystkim Wandzel? Ano po to, że z całej tej trójki miał największe doświadczenie i kontakty w polskiej piłce. Leśniodorski o piłce miał pojęcie nikłe. Stąd też wolał podzielić się udziałami z Wandzlem bo ten wiedział jak się ogarnia sprawy i lobbuje. To tak, jak wielkie koncerny zatrudniają w swoich radach nadzorczych polityków lub ludzi związanych z polityką by mieć większe możliwości. A to że Wandzel jest człowiekiem któremu trudno kibicowi zaufać (i słusznie) to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...