Skocz do zawartości

Ważne mecze piłkarskie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Kanada, kolejna reprezentacja, która pokazuje jak powinno się grać w piłkę, dali z wątroby tyle , że masakra. Przegrali, ale wg mnie są zwycięzcami. A jak my wyglądaliśmy przeciwko Belgii ?

Myślę, że Kanadyjczycy z taką grą następnym razem z Belgią by wygrali, niestety tym razem zabrakło szczęścia. Kibicuje im aby zaszli jak najdalej.

I na koniec najważniejsze ich trener. Wziął ich wszystkich w kółko i pewnie zmotywował i podziękował za walkę, nie pozwolił się załamać.

Brawo Oni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

I my nie możemy grać jak Serbia? Klepia kiedy trzeba, walka kiedy trzeba i pressing od 65m. Oni grają z Brazylią nie z Meksykiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I my nie możemy grać jak Serbia? Klepia kiedy trzeba, walka kiedy trzeba i pressing od 65m. Oni grają z Brazylią nie z Meksykiem
A Twoim zdaniem Serbia dobrze grała?

Tylko spin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Co by nie mówić, przykro mi się dzisiaj zrobiło, że hejtowałem  delikatnie Profesora za "Szpaki" kiedyś. Miło było go dzisiaj posłuchać i mam nadzieję, że dadzą mu finał na pożegnanie ???

1 minutę temu, Ostap napisał(a):

A Twoim zdaniem Serbia dobrze grała?

Tylko spin.
 

Miliard razy lepiej i odważniej niż my z Meksykiem, który był mega słaby, a my jeszcze słabsi. Brazylia do tego jest top, Serbia walczyła ile mogła, stwarzała sytuację. Pressing rozpoczynał się na około 65metrze a nie 20tym jak u nas. Nie ma co porównywać, bo tak beznadziejnej gry i taktyki jaką zrobił Michniewcz to nikt nie widział i by nie przewidział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam. I widzę wielkiego grilla, na którym podpieka się zacny zadek Czesława...

A ja mówię: spokojnie. Po owocach go poznacie. I chodzi mi o Czesia, a nie o jego zadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grendziu napisał(a):

@Grendziu Potrafisz mieć dystans. Szacun. A epickie mecze dopiero przed nami. Może jestem frajer, że w to wierzę, ale ja nie wąż - skóry nie zrzucam.

PS. Włosy już zrzuciłem. Z praktyki powiem, że jedna czapka na sezon wychodzi taniej niż comiesiesięczne strzyżenie u kreatora fryzur. Tylko te włosy w uszach mnie wk...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 godziny temu, Linek727 napisał(a):

@Grendziu Potrafisz mieć dystans. Szacun. A epickie mecze dopiero przed nami. Może jestem frajer, że w to wierzę, ale ja nie wąż - skóry nie zrzucam.

PS. Włosy już zrzuciłem. Z praktyki powiem, że jedna czapka na sezon wychodzi taniej niż comiesiesięczne strzyżenie u kreatora fryzur. Tylko te włosy w uszach mnie wk...

 

Szczerze nie pamiętam, kiedy byłem tak wq... Po meczu reprezentacji. A wcześniejszy mecz z Chile jakby był proroctwem tego co nas czeka.

Nie chcę się powtarzać, ale tylko kretyn mógł wymyślić taka taktykę mając w składzie Lewego, Zielińskiego, Kamińskiego itd. Szczęsny jak miał piłkę w rękach i okazję aby puścić ją do Glika czy Kwiora aby przegrać klepą to tego nie robił. Jakby miał totalny zakaz.

Ani jedna drużyna tak nie grała, my broniliśmy od 35m. To był dramat. Nawet dzisiaj niby beznadziejny Katar oddał 10 strzałów w światło bramki. Nie rozumiem jak można było zaprzepaścić najlepsze lata Lewego i z tym niestety się nie zgadzam. Najpierw Smuda, potem jakieś dziwne wybory Bońka, teraz "Miszcza Disco Polo".

Był Zupa, wydymał nas bez mydła dezerterując, to zabrakło nam jaj aby pójść drogą zagranicznego trenera, który dałby chłopakom wiarę, że może się udać, poukładałby odpowiednio klocki i pozwolił cieszyć się mistrzostwami.

Mój "idealny" trener?

1. Grający futbol na tak, z zachowaniem odpowiedniej proporcji pomiędzy ofensywą, a obroną (nie jak Zupa czy Xavi).

2. Człowiek którego słuchają piłkarze i wierzą w jego ideologię, bez względu czy jest to Lewy, czy Szymański.

3. Trener, który jest ponad podziałami menadżerów, układów w Polsce, który nie boi się ryzykować odstawiając zasłużonych, a potrafi postawić na młodzież i wmówić im, że mogą grać jak równy z równym (Środek pomocy Hiszpanii to Gavi i Pedri - dzisiaj już gwiazdy w wieku nastu lat).

4. Trener który ma swoją koncepcję co do taktyki i nie wije się jak węgorz w soli po każdym słabym meczu. Np. dwa ustawienia i walą na treningach i meczach schematy do bólu, aby zadziałały automatyzmy, a o nie jest bardzo trudno w reprezetacjach ze względu na ograniczony czas.

5. Psycholog, który zarazem ściągnie presję z zawodników, gdy grasz o wysokie cele, a zarazem zbuduje zawodnika odpowiednio jeśli tego potrzebuje. Musi być jak Ojciec, surowy gdy trzeba, musi też umieć pochwalić - każdy z zawodników potrzebuje czasami czegoś innego...

6. Odpowiedni strateg i analityk, no ale kuźwa nie specjalista od Social Mediów ???

Itd.itp.

To było najgorsze ??? jakie można było wymyśleć, Lewandowski to profesjonalista, bo ja na jego miejscu, po takiej grze, gównianej taktyce walnął bym focha i pojechał na wakacje.

Do tego mieliśmy przewagę czasu. Logicznym jest, że jeśli Argentyna przegrała mając pecha (mogła zamknąć mecz w pierwszej połowie 3:0 minimum) z Arabią, to w następujących dwóch meczach mając swój potencjał, wygra.

Czyli my musieliśmy mecz z Meksykiem wygrać, a sam Meksyk był bardzo słaby, tylko, że my im pozwalaliśmy grać w piłkę ponad przeciętnie niż to robią ostatnio.

@Linek727jakbyś poczytał cały wątek to mam "esy" do kolejnych selekcjonerów, ale zawsze wierzyłem do końca i trzymałem kciuki. Tym razem wychodzę przed szereg i twierdzę, że całościowo będzie to największa ????????????? w historii naszego futbolu, choć Engele i inni też szału nie zrobili. 

Na zakończenie pofantazjujmy:

Może Czesław M. Przed mundialem spotkał się z Szejkiem Fryzjerem z Arabii Saudyjskiej (bo ich najbardziej stać) i zrobił ustawkę w Katarze, dając im miejsce naszym kosztem, tak jak robił to kiedyś w ekstraklasie ???

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...