Skocz do zawartości

Ważne mecze piłkarskie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Phil Jagielka (Anglia - 37A)

Dziadek i babcia żywej legendy i kapitana Evertonu to poznaniak i krakuska, którzy wyemigrowali do Anglii po II Wojnie Światowej. Jagielka zawsze pamiętał o swoich korzeniach, a w czasie Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie chętnie o nich opowiadał.

- Jestem dumny ze swoich korzeni, ale powołania do reprezentacji Polski raczej bym nie przyjął. Czuję się Anglikiem - deklarował.

)

Alternatywna reprezentacja Polski - te gwiazdy mogły grać dla Biało-Czerwonych

Laurent Koscielny (Francja - 24A)

30-letni obrońca Arsenalu Londyn i reprezentacji Francji mógł występować dla Biało-Czerwonych dzięki polskiemu pochodzeniu dziadka. PZPN kontaktował się z Koscielnym w tym samym czasie, co z Ludovikiem Obraniakiem i Damienem Perquisem, ale ten nigdy nie brał na poważnie gry w reprezentacji Polski - być może ze względu na większy talent od wspomnianej dwójki - i w końcu w 2011 roku przebił się do reprezentacji Francji.

Filipe Luis  Kasmirski (Brazylia - 19A)

19-krotny reprezentant Brazylii byłby ciekawą alternatywą dla Jakuba Wawrzyniaka na lewej stronie defensywy reprezentacji Polski. Polskie pochodzenie zawdzięcza dziadkowi od strony ojca, który przybył do Brazylii w czasie II Wojny Światowej.

Jeszcze gdy występował w Deportivo La Coruna (2006-2010), nie zamykał sobie drogi do reprezentacji Polski, choć otwarcie przyznawał, że marzy o grze dla Canarinhos.

Bryan Rabello (Chile - 3A)

Filigranowy skrzydłowy przed laty był uznawany za wielką nadzieję Sevilli. Latem 2013 roku dał się we znaki obrońcom Śląska Wrocław w meczach el. Ligi Europy, przyczyniając się do pogromu WKS-u. Nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei i był wypożyczany do innych klubów, a w lipcu bieżącego roku opuścił Europę na rzecz meksykańskiego Santosu Laguna.

21-letni Chilijczyk posiada polskie obywatelstwo, a Polakami byli jego dziadkowie. W reprezentacji Chile zadebiutował już w 2012 roku, ale jeszcze do ubiegłego czwartku wciąż mógł - w myśl przepisów FIFA - zmienić drużynę narodową, bowiem wcześniej grał tylko w meczach towarzyskich. 13 listopada wystąpił jednak w spotkaniu el. MŚ 2018 z Kolumbią i podobnie jak Miazga, jest już "stracony" dla reprezentacji Polski.

Paulo Dybala (Argentyna - 2A)

22-latek jest wschodzącą gwiazdą argentyńskiej piłki, a w jego żyłach płynie też polska krew: jego dziadek Bolesław przyszedł na świat w Kraśniowie (woj. Świętokrzyskie). Dybala nie ma polskiego paszportu, ale w kwietniu zapewnił w rozmowie z WP SportoweFakty, że zamierza o niego wystąpić.

- Teraz, kiedy dzięki wam, dziennikarzom Wirtualnej Polski, poznałem dokładnie historię swojej rodziny, zamierzam o niego wystąpić. Od razu mówię, że nie znam ani jednego słowa po polsku. Urodziłem się w Argentynie, swojego dziadka Bolesława pamiętam bardzo słabo. W domu czasami rozmawialiśmy o polskich przodkach, ale nie mieliśmy z nimi kontaktu - mówił Dybala.

Alexander Szymanowski 

Ten piłkarz polskiego pochodzenia urodził się 13 października 1988 roku. Miejscem jego narodzin było dalekie Buenos Aires. To stamtąd przywiały go do Europy, zresztą jak papieża Franciszka, „pomyślne wiatry”, bo tak tłumaczy się tę nazwę tego miasta z języka hiszpańskiego.

Zawodnik posiadający pseudonim „El Polaco” karierę piłkarską rozpoczynał niedaleko Madrytu, w zespole z miasteczka Alcobendas (rodzinne miasto aktorki Penelope Cruz), który obecnie występuje w Tercera Division. W 2007 roku przeniósł się do SS Reyes, następnie do klubu Antequera, by na sezon 2010-11 powrócić do Reyes. W sezonie 2011-12 dla klubu RSD Alcala w 38 spotkaniach zdobył aż 11 goli, co pozwoliło mu na angaż w Recreativo Huelva, kilka dni temu na stałe przeniósł się do Broendby IF. Wcześniej był jedynie wypożyczony do tego klubu, jednak Duńczycy postanowili go definitywnie wykupić od Hiszpanów.

W obecnym sezonie dla duńskiego zespołu wystąpił 11 razy, strzelając 4 gole oraz zaliczając tyle samo asyst.
Mogący grać zarówno w pomocy jak i w ataku piłkarz, najczęściej przez trenera Thomasa Franka wystawiany był jako lewy napastnik.
Równie dobre statystyki miał występując w Segunda Division, w czterdziestu rozegranych meczach strzelił dziesięć goli i zanotował sześć asyst.

Idolem Alexandra, co raczej nie może dziwić, patrząc na jego narodowość, jest jego rodak Lionel Messi. Jednak wzoruje się już na kimś zupełnie innym. Jego największym wzorem do naśladowania jest siostra Marianela urodzona 31 lipca 1990 roku, która również gra w piłkę. Obecnie występuje ona na pozycji napastniczki w hiszpańskim klubie Rayo Vallecano. Wcześniej, w latach 2009-11 była w kadrze innej znanej drużyny, Atletico Madryt. Po problemach zdrowotnych, które ciągnęły się przez dwa lata stopniowo odbudowywuje formę sprzed kontuzji.

Pradziadkowie rodzeństwa Szymanowskich pochodzili z terenów, które dzisiaj wchodzą w skład Ukrainy, jednak w tamtych czasach były to polskie ziemie. Przenieśli się do Argentyny, gdy ich syn, a dziadek Alexandra miał pięć lat. Tam przodek zawodnika poznał przyszłą żonę, która również wyemigrowała do Ameryki Południowej z terenów wschodniej Europy, a konkretniej z obszarów dzisiejszej Białorusi. Według słów Marianeli po raz pierwszy spotkali się właśnie podczas podróży do Argentyny. Natomiast matka Alexandra i Marianeli jest Hiszpanką. Właśnie do tego kraju przybyła rodzina Szymanowskich w roku 1998.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja to wszystko rozumiem, spójrz na reprezentację Niemiec i multi kulti, które tam gra, co mi się nie podoba, ale mają prawo. Podstawą wg mnie powinna być znajomość języka polskiego w stopniu dostatecznym oraz hymnu Polski. I nie dziadkowie tylko rodzice lub rodzić z paszportem naszego kraju. Jesteśmy 11 drużyna świata, czy my musimy naprawdę wspierać i prosić się o grę ludzi, którzy nie wiedzą czy chcą dla nas grać? Dzwonisz pytasz, chcesz zagrać dla reprezentacji Polski, odp. Tak zawsze o tym marzyłem i tylko dla niej bije moje serce - ok dawać go, dla każdego, który ma zawahania, czy jest Polakiem, czy chcę nas reprezentować - Bye. Mnie wystarczą w reprezentacji same "Jędrzejczyki", które to zawsze serce na boisku zostawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się to nie spodoba , ale wydaje Mi się , że to nie MaX tej Reprezentacji styl jest co najwyżej średni ... Tak , Tak wiem nie liczy się styl a wygrane ... Dla mnie Nawałka to nie super Treneiro ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
10 godzin temu, KaZuYa napisał:

Może się to nie spodoba , ale wydaje Mi się , że to nie MaX tej Reprezentacji styl jest co najwyżej średni ... Tak , Tak wiem nie liczy się styl a wygrane ... Dla mnie Nawałka to nie super Treneiro ...

Dla mnie też nie, ale bronią go wyniki, innym mógłby bardziej popsuć. Ja mam lekki żal za mistrzostwa, za brak rotacji i zmian, ale nigdy się nie dowiemy, czy gdyby były to te 5-10% mocy więcej dałoby nam medal.
Jeśli wyciągnie wnioski i będzie lepiej to wszystko wybaczę, zresztą już chyba dawno wybaczyłem :icon_arrow1: Należy się cieszyć z tego co mamy, są super czasy na reprezentację i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...