Skocz do zawartości

Ważne mecze piłkarskie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Pozwolę się z Tobą kolego @grych nie zgodzić:champagne-2010: Szanuję, także Twoje zdanie:champagne-2010:

Tak samo jak Barcelona musi kiedyś nauczyć się grać bez Messiego, tak reprezentacja Polski musi pogodzić się i nauczyć grać bez Roberta. Wiadomym jest, że nie da się zastąpić tak samo fenomenalnych piłkarzy, którzy rodzą się raz na xyz lat, ale żyć i grać będziemy dalej. Ci Panowie jeszcze kilak lat pograją na wysokim poziomie, spokojnie:icon_arrow1:

Ja widzę potencjał w młodzieży, a to już od nich samych zależy jak się będą rozwijać. dalej Wiadomo też, że Kownacki czy Świerczok nigdy nie będą niestety mieć tak poukładanej głowy jak Robert, ale talent mają i mam nadzieję, że za chwilę, jeśli kontuzję ich ominą, to ich talent w końcu eksploduję.

Ponadto jedziemy na Mistrzostwa Świata - tam każdy mecz toczy się o życie. Dla każdej drużyny to będzie mecz o wszystko, co mnie interesuję Liga Narodów w tym momencie. Jedziemy zasłużenie na święto piłkarskie, cieszmy się każdą chwilą, a każdy punkt, awans, czy też mecz niech będzie dla nas nagrodą. Jeśli spojrzymy na poziom ekstraklasy, to i tak mamy szczęście, że tylu zawodników gdzieś tam w ligach coś znaczy, czasami więcej, czasami mniej.

Też żałuję, że nie ma Mierzejewskiego, szkoda, bo mógłby być jakąś alternatywą, ale to Nawałka ma jakiś tam pomysł na to, więc niech odpowiada za to głową. Jak sobie przypomnę jak graliśmy za Smudy.... A za Nawałką też nie przepadam aby nie było.

Zieliński - wierzę w niego, może to właśnie będzie ten jego turniej, jest też utalentowany i coraz bardziej doświadczony Linetty - kto wie może duet na lata w środku pola, a może także np od Zielińskiego zbyt dużo oczekujemy.

Krychowiak bez formy to duży problem, Mączyński jest jaki jest, a Taras mnie nadal nie przekonuję, widziałem go ostatnio na żywo, szału nie było... No dobra, ale po jednym meczu niby nie wolno przekreślać :P Jestem fanem Góralskiego prędzej :)

Zagrajmy jakby to był sen, który kończy się szczęśliwym zakończeniem, a jak już będzie po, to myślmy co dalej. Teraz liczą się tylko MŚ - nic więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maczynski jakos od samego poczatku mnie nie przekonywal pupil Nawalki z Gornika ... Szczerze rowniez nie jestem fanem  Nawalki ,ale wynikami sie broni ...Na chwile obecna nie widze jakiej petardy , ale licze ze ktos wskoczy przed MS .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grendziu  - zgoda - MŚ są dla każdego piłkarza świętem i powiedzmy, że na ten turniej mamy drużynę, z tym że duża grupa zawodników z Lewandowskim na czele ma już swój wiek (ok. 30 lat) i trzeba szukać następców i tu się kłania to, co napisałem. Uważam, że nie należy szukać kolejnego 30parolatka, który może robić jako zmiennik (Mierzejewski) tylko wziąć na taką imprezę gościa, który w kadrze pogra jeszcze przez kolejnych parę lat i w perspektywie może być zastępcą Lewego i innych. Do tego zmierzała moja wypowiedź :P  Liga Narodów jest o tyle ważna, że zastępuje mecze towarzyskie i gra będzie toczyć się o coś (ranking jak również o bezpośredni awans na kolejne ME) Dlatego w tej perspektywie lepiej dać szansę komuś młodszemu. Tak uważam

 

PS. Zobacz co się stało z piłką ręczną i siatkówką, choć nożna ma mniej sukcesów (duuużo mniej) to lepiej wyciągnąć wnioski na przyszłość i nie zastępować 31latka - 30latkiem, bo to większego sensu jak dla mnie nie ma

Edytowane przez grych
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mogę się posprzeczać?:champagne-2010:

Oczywiście LN jest ważna itd itp. Ale np. jeśli okaże, się, że młodzi dostaną przysłowiową "sraczkę" i nie uniosą na barkach trudu turnieju, to dlaczego potem pluć sobie w brodę, a jednak Mierzejewski mógł jechać i czasami z rezerwowego stać się liderem...

Trudno ocenić jego formę nie dając mu szansy aktualnie.
Reprezentacja nie jest dla wszystkich i nigdy nie będzie. W każdej drużynie oprócz dobrze poukładanych klocków musi być ktoś, od robienia atmosfery, służyć doświadczeniem. Niech będzie Nawałce, że ma to być Peszkin. W Legii takim jest np Radovic, a w Lechu  np. Majewski. 
Reprezentacja to trochę coś innego niż klub, tam oprócz schematu, kolektywu, kręgosłupa, zawsze powinno powoływać tych najlepszych na dany moment. Nie wiem co z Mierzejewskim jest nie tak, ale szanse mógłby dostać, nie często zdarza się, że oprócz w sumie Lewego ktoś jest piłkarzem miesiąca w obcej lidze, nawet jeśli australijska jest niby słabsza od naszej...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak jest w sumie Adrian Wielkiego meczu w Reprze nie zagral podobnie jak Warzycha , ale gral tez w dosc silnej lidze Tureckiej I byl jednym z liderow Trabzonu . Najardziej widac brak 2 pewnego napastnika Teo ,Milik czy Wilczek nie daja gwarancji zas Lewy bedzie podwajany i niewidoczny ..Przydalby sie taki Jelen czy Olisadebe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 godziny temu, KaZuYa napisał:

Jest jak jest w sumie Adrian Wielkiego meczu w Reprze nie zagral podobnie jak Warzycha , ale gral tez w dosc silnej lidze Tureckiej I byl jednym z liderow Trabzonu . Najardziej widac brak 2 pewnego napastnika Teo ,Milik czy Wilczek nie daja gwarancji zas Lewy bedzie podwajany i niewidoczny ..Przydalby sie taki Jelen czy Olisadebe .

Też się nie zgodzę. Jest Kownacki i Świerczok, Milika nie lubię, ale może akurat coś tam strzeli. Teo to loteria ale niech będzie. Wilczek nigdy wg mnie nie reprezentował klasy  pod reprezentacje. Najbardziej dziś skrzydła uwierają, tutaj jest problem, oraz to jakim ustawieniem wejdziemy w mecz i czy Nawałka będzie robić rotację, czy też żelazny skład będzie zajeżdżał. O resztę się nie martwię, będzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Grendziu napisał:

 Najbardziej dziś skrzydła uwierają, tutaj jest problem,

Pomyśleć, że jeszcze ponad rok temu,  wielu uważało nasze skrzydła za jedne z najmocniejszych w Europie !! :o A jedynym problemem,  przy grze w systemie 4-4-2,  wydawał się brak solidnego lewego obrońcy.

Edytowane przez Jurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No dobra jadę na tego mecza w piątek i nawet do hotelu gdzie będą nasi. Jeden z naszych grajków osobiście mi wręczy bilety na mecza :P

Będę darł ry... tzn dopingował kulturalnie na maksa :39icon:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grendziu napisał:

No dobra jadę na tego mecza w piątek i nawet do hotelu gdzie będą nasi. Jeden z naszych grajków osobiście mi wręczy bilety na mecza :P

Będę darł ry... tzn dopingował kulturalnie na maksa :39icon:

Trzeba było sobie z tym grajkiem zrobić zdjęcie (chyba że zrobiłeś) :D  Zawsze jakaś pamiątka zostaje ku potomności (z takich chwil trzeba korzystać :P)

 

 

Edytowane przez grych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...