Skocz do zawartości

Drapieżniki w wodach - jakie gatunki dobrać


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

@Kotwic kilka razy tłumaczył, dlaczego i jakie ryby winny być w wodzie, a jakie nie.

Które gatunki się lubią, a które nie. Mam nadzieję, że jak już wróci to jakiś artykuł powstanie.?

Stawy dają taką przewagę, że można samemu eksperymentować.  Choć i tak zawsze uwagi naszego Sensei są najważniejsze. 

Chce koniecznie wyeliminować, ograniczyć w wodzie płotkę, a i pojawia się w połowach ukleja oraz krąp . Przede wszystkim te drobną płoć należy ograniczyć, gdzie są jej setki, tysiące a może w tak małej wodzie miliony. Aż dziw, że szczupaki u nas tak często biją. W zeszłym sezonie wpuściliśmy 40/50 grubych okonia z ikrą na wiosnę, które to się fajnie wytarły i rozmnożyły. Na jesieni dołożyliśmy ponad 100 sztuk. Okoń świetnie się przyjął, goni inne ryby i fajnie rozmnaża.

Ponoć były i są węgorze, czy uciekły rowami, czy zostały sklusowane - nie wiem. 

Nie wiem ile jest szczupaków, ale jest sporo, choć jak z jego rozmnażaniem, trudno określić. Gdy łowić je na spinna, to wydają mi się ciągle te same... przedział 35-50cm, coś tam pływa 70tek i pewnie kilka metròwek. 

Mamy na próbę  wpuszczone 4 sandacze. Nic mi dalej o nich nie wiadomo.

Co dalej?

Boleń wydaje się ok, może jaź... może kilka pstrągòw na próbę. Chciałoby się dopuścić więcej sandacza, ale jest ryzyko, że jednak jest za delikatny.

Tak jak z regulaminem, zapraszam do optymalizacji zarybień drapieżnikami w Nienawiszczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...