Skocz do zawartości

Linka stalowa przy przyczepce samochodowej - wymiana


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Przy wycìągarce przy przyczepce samochodowej mam stalową już zatdzewiałą linkę. Czas ją wymienić. Kakleczy też ręce.  Jaki zamiennik zastosować? Sama łòdź jest mega ciężka przy wyciaganiu z wody. Wszytko tam pracuje na niemaże maksymalnych przeciążemiach. Jak kiedyś coś nie wytrzyma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
28 minut temu, cygan786 napisał:

Następną tej samej średnicy lub wieksza. Jak sie postrzepi to znów wymiana na nową. Chyba że powlekana tworzywem,ale dlugo nie wytrzyma i zostanie golas.

No właśnie  mysle o czyms innym aby zmienić. Źle to się nawija. Jakiś zamiennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
9 godzin temu, cygan786 napisał:

Można zastosować łańcuch jeśli wciągarka obsługuje. Jesli ci strzępi linke pochył się nad rolkami prowadzącymi linke lub wciagarką ewentualnie staraj się równo nawijać.

Łańcuch będzie chyba jeszcze gorszy. Sama linka rdzewieje, jest to splot drutów, aż tak nie pęka, ale przede wszystkim źle się nawija itd, itp. Jak kiedyś strzeli to może komuś zrobić krzywdę.

Bardziej myślałem o takiej tpasie.... Tylko czy to wystarczy.
https://www.dragonwinch.com/wyciagarka-dwk-16-pas,20,616.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2018 o 07:50, Grendziu napisał:

Łańcuch będzie chyba jeszcze gorszy. Sama linka rdzewieje, jest to splot drutów, aż tak nie pęka, ale przede wszystkim źle się nawija itd, itp. Jak kiedyś strzeli to może komuś zrobić krzywdę.

Bardziej myślałem o takiej tpasie.... Tylko czy to wystarczy.
https://www.dragonwinch.com/wyciagarka-dwk-16-pas,20,616.html

Ta wciągarka dobrze wygląda i powinna dać radę. Dobra alternatywa dla linki i pewnie dłużej wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
31 minut temu, cygan786 napisał:

Ta wciągarka dobrze wygląda i powinna dać radę. Dobra alternatywa dla linki i pewnie dłużej wytrzyma.

No właśnie nie mogę poszukać dłuższego pasa w takim zestawieniu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
24 minuty temu, cygan786 napisał:

Ciekawa opcja :champagne-2010:, tylko trzeba byłoby sprawdzić jak z osadzeniem tego na przyczepce jaką mam. No i czy mi jest potrzebna elektryka. Wyciągarka do kotwicy na łódce ( nie mylić z tą do przyczepki pomiędzy łódką się zacina)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...