Skocz do zawartości

Pierdy, pierdy...


Jurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 @GrendziuZakładam ten wątek aby dać upust

nurtujących mnie wątpliwościom związanym ze współczesnym wędkarstwem. Wątpliwości moje dotyczą wszelkich form gadżeciarstwa, małouzasadnionego rzeczywistymi korzyściami dla praktyków naszego hobby. 

Uroczyście przyrzekam pamiętać przy tym o potrzebach sponsorskich Fundacji .

Jeżeli Szanowne Grono Zarządowe dopuści to będę kontynuował.

 B|

Jeśli nie, nic się nie dzieje, znam swoje miejsce w szyku.

Jestem przecież skromnym, zdyscyplinowanym starszym panem, z naciskiem na " skromnym". :P

 

Edytowane przez Jurek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Grendziu napisał:

Zarząd udzielił Ci absolutorium i poparcie, że tak powiem :). Pan opiszę jaki ma dokładny pomysł i jak chcę to realizować :)
 

Ano tak aby cały czas były kliki. Ja się łatwo uczę. Choć, niestety, kudy mi do chamstwa ?. Ale może znajdzie się jakiś domorosły, jadowity prawnik ?

32 minuty temu, elvis napisał:

Nawijaj wapniaku co Cię nurtuje. Starszy gadżeciarz wnet rozwiej twe wątpliwości.

 Ok.ok. sam tego Daniel chciał ! :P

Uprzejmie proszę mi wytłumaczyć po co mi mata, gdy mam trawkę na brzegu ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
5 minut temu, Jurek napisał:

 

Uprzejmie proszę mi wytłumaczyć po co mi mata, gdy mam trawkę na brzegu ?

 

Raz jest potrzebna, raz nie.

To wszystko zależy od źdźbła ile jest przewidziane na cm2, niedługo wyjdzie na ten temat odpowiednia dyrektywa unijna - sorry nie mogłem się powstrzymać ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zaraz wydzielę wątek mata i jej znaczenie w przyrodzie :P

Ja bardzo często jeśli nie używam podbieraka wyhaczam ryby bezpośrednio w wodzie, więc wtedy w sumie nie jest potrzeba. W zasadzie większość łowisk i to słusznie, ma własne maty do dużych ryb, tak aby nie przenosić chorób, które mogą w macie znajdować się łowiąc na różnych łowiskach. No ale zawsze można się doczepić dalej, mata jest tylko na łowisku to dlaczego na łowisku nie ma podbieraków, prawie to samo zakażenie może przejść przed podbierak.

Jurek mata jest fajna i zasadna np w moim przypadku przy dużej rybie, tam wkładam ją z częścią dolną podbieraka, polewam rybę matę, odrestaurowuję, np przykrywając jej oczy aby się uspokoiła.
Mata służy innym od sesji zdjęciowej także, powstały na ten temat elaboraty, jak należy rybę trzymać aby nie złamać kregosłupa etc...

Trawa powiadasz, jednak jest jakieś ryzyko, że do skrzeli na trawie dostanie się piasek i przy NO KILL może to już być problem, jak pisałem wyżej trawa, trawie nie jest równa jak i warunki atmosferyczne gdy łowimy ryby oraz łowiska z którymi mamy do czynienia.

Dalej ciągnąć wątek, trzeba było narzucić normy macie, czy ma mieć boczne ścianki, czy może to ma być kołyska czy tylko ma być aby być itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega był w wojsku to wie , że mata to się całuje w d... jak się wchodzi na pokład.

Temat niezwykle prosty w swej złożoności.

Otóż mata służy przede wszystkim do roznoszrnia zarazków, chorób i innych syfów.

Podobnie jak podbierak czy siatka.

Przed użyciem powinno się odkazić, zdezynfekować lub chociaż wyprać. Można też wysuszyć na słońcu to promieniowanie słoneczne część bakterii zabije, ale to taki minimalizm.

Zamiast maty można użyć śliskiej plandeki, grubej folii, czy innego miękkiego materiału jednocześnie dość śłiskiego.

W skrajnych przypadkach można, ale to tylko wg mnie położyć rybę na trawie.

Tylko żeby to nie były suche trzciny czy inne ostre chaszcze.

Generalnie chodzi o to, by chronić ryby przed urazami. Najczęściej dochodzi do starcia śluzu który jest bardzo ważnym elementem ochronnym ryb przed infekcjami. To właśnie przez choroby skóry zdycha najwięcej ryb. Po starciu śluzu ryby są pozbawione warstwy ochronnej.

Dlatego istotne jest, by kładąc gdziekolwiek ryby podłoże było mokre i dość miękkie.

To tak w największym skrócie.

No i trzeba pamiętać by mata była firmowa

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale tak bez marketingowego szumu.

Lato, temp. Pow. 35 stopni.

Holuję rybę, polewam trawę wodą i tam ją ląduję. Co jest lepszym izolatorem ciepła - ziemia, czy mata ? Na czym mogę najszybciej oparzyć rybę ?

Że co, że sesje foto ? A co to jest jakiś salon foto ?  Czy nasza ingerencja w naturalne środowisko ryby.Więc proszę mi nie wciskać, że tu chodzi o zdrowie ryby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...