Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie akcesoriów


Splot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić wiązarkę do małych haków od 18 wzwyż. Najlepsza jest Stonfo, ale nie mam w okolicy sklepu który miał by ją na stanie. Mogę kupić jakiś zamiennik i pytanie czy ktoś ma i czy spełnia swoją funkcję? Czy lepiej postawić na Stonfo?

Jeśli podobny temat jest to proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw na własne dłonie. Ja haki wiążę tylko własnymi paluchami. Mam dwie wiązarki chyba Stonfo w 2 rozmiarach do wiązania większych i mniejszych haków, no i jakoś dokładniej i szybciej mi się wiąże we własnych palcach, no i mniej żyłki tracę, no ale to kwestia upodobań, haki 18 śmiało da się wiązać w palcach, 20 też, gorzej z tymi mniejszymi :champagne-2010:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
10 minut temu, Splot napisał:

Chcę kupić wiązarkę do małych haków od 18 wzwyż. Najlepsza jest Stonfo, ale nie mam w okolicy sklepu który miał by ją na stanie. Mogę kupić jakiś zamiennik i pytanie czy ktoś ma i czy spełnia swoją funkcję? Czy lepiej postawić na Stonfo?

Jeśli podobny temat jest to proszę o przeniesienie.

Mam, całkiem ciekawie  i fajnie wiąże, choć nie wiem, czy jakbym próbował teraz to nie kupiłbym mechanicznej wiązarki. Choć tak czy siak mi to za długo zajmuję i będę kupować gotowce.
Mogę Ci jakoś sprezentować jeśli gdzieś jeszcze nie zginęła :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Grzes77 napisał:

Postaw na własne dłonie. Ja haki wiążę tylko własnymi paluchami. Mam dwie wiązarki chyba Stonfo w 2 rozmiarach do wiązania większych i mniejszych haków, no i jakoś dokładniej i szybciej mi się wiąże we własnych palcach, no i mniej żyłki tracę, no ale to kwestia upodobań, haki 18 śmiało da się wiązać w palcach, 20 też, gorzej z tymi mniejszymi :champagne-2010:

@Grzes77 coś moje palce nie chcą współpracować. 5 haków wiązałem 30min :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Grendziu napisał:

Mam, całkiem ciekawie  i fajnie wiąże, choć nie wiem, czy jakbym próbował teraz to nie kupiłbym mechanicznej wiązarki. Choć tak czy siak mi to za długo zajmuję i będę kupować gotowce.
Mogę Ci jakoś sprezentować jeśli gdzieś jeszcze nie zginęła :champagne-2010:

Dzięki @Grendziu. To przywieź na czwartek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, Splot napisał:

Dzięki @Grendziu. To przywieź na czwartek :D

No możesz odebrać po drodze jak będziesz jechał do pracy rano. Ja się nie ruszam, bo noga....:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grendziu napisał:

No możesz odebrać po drodze jak będziesz jechał do pracy rano. Ja się nie ruszam, bo noga....:champagne-2010:

W zasadzie możesz dać @Aga jak będzie do nas jechała ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grzes77 napisał:

Postaw na własne dłonie. Ja haki wiążę tylko własnymi paluchami. Mam dwie wiązarki chyba Stonfo w 2 rozmiarach do wiązania większych i mniejszych haków, no i jakoś dokładniej i szybciej mi się wiąże we własnych palcach, no i mniej żyłki tracę, no ale to kwestia upodobań, haki 18 śmiało da się wiązać w palcach, 20 też, gorzej z tymi mniejszymi :champagne-2010:

To jest najlepsza odpowiedź, jaką widziałem w tego typu tematach. :beer1:

Oczywiście rozumiem, że czasem trudno zawiązać mały haczyk, bo haczyk jest malutki albo palce mniej sprawne. Ale warto próbować, bo to też element wędkarstwa.
Nie używałem nigdy "wiązarek" więc nie pomogę w doborze. Ale od razu mam pytanie: jaki jest powód lub cel, by wiązać haczyki o rozmiarze mniejszym niż 20?
Oczywiście, to żadne zarzuty, tylko ciekawość i podjęcie dyskusji, bo sam łowię dużo i różnymi haczykami, ale wiedzy nigdy dość. :P

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...