Skocz do zawartości

Zanęty z Polski


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 25.11.2015o12:53, ArekH napisał:

Choć prawdę mówiąc nie stronię od testowania zachodnich zanęt (raczej jako dodatki) to bazuję na krajowych produktach. Cenię sobie Lorpio. Jakoś tak od początków istnienia wzbudzają ich produkty u mnie zaufanie. Wcześniej stosowałem zielone paczki 1,8kg np. Leszcz rzeka lub uniwersalne. W zeszłym sezonie sięgnąłem po Magnetic tak jak Elvis i powiem, że się nie rozczarowałem. Fakt, że coś tam zawsze dosypię . Np. Aller Aqua mielony + Epiceine albo copromelasse. (Kupiłem kilkukrotnie w dobrej cenie latem copro Sensassa 1kg za niecałe 12pln) W tym roku też za poleceniem kolegi z innego forum przetestowałem Giant Trapera. Sprzedawca odradzał mi ją do koszyka bo niby frakcja niezmiernie gruba. To się zgadza. Są tam różne rzeczy. Pellety, jakieś płatki i inne dziwne dodatki o podobnej konsystencji. Ale ja szykując ją na feeder rzeczny, nic nie odsiewałem ani nie mieliłem. W sezonie taka mi odpowiadała. Dopalałem dodatkami jak wyżej. Domaczałem duużo wcześniej by nic nie odpłynęło i działało. Nie stosowałem mielonych konopi, lub stosowałem śladowo. Sprawdzało się też pieczywko fluo. Doradzano mi mix kolorów. Ale bardziej przemawiało do mnie żółte.  

Nie chwaląc się,jam to uczynił.

Na rzekę polecam nic więcej nie trzeba,jedynie trochę tunninngu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeśli chodzi o nobilla pellety dostałem kiedyś od nich próbki w małych wiaderkach po dwóch tygodniach pellet truskawkowy pachnial skislym winem muszą chyba jeszcze go dopracować co do zanet moje są raz ciemne raz jasne bardzo dobrze spisują niwa 

FB_IMG_1453213086676.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Artur napisał:

jeśli chodzi o nobilla pellety dostałem kiedyś od nich próbki w małych wiaderkach

No widzisz, a nam Nobilla próbek nie chce wysłać, tylko odsyła do jakiś sklepów w Tarnobrzegu :D Taka polityka :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość idzie w parze z ilością jak łowisz na rzece to bez necenia nie ma łowienia chyba że chcesz łapać klepaki i pojedyncze sztuki zawsze necilem na rzece i będę necil to nie komercja że wystarczy pół kilo pelletu na cały dzień do foremki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
12 minut temu, Artur napisał:

Jakość idzie w parze z ilością jak łowisz na rzece to bez necenia nie ma łowienia chyba że chcesz łapać klepaki i pojedyncze sztuki zawsze necilem na rzece i będę necil to nie komercja że wystarczy pół kilo pelletu na cały dzień do foremki. 

Artur zależy co rozumiesz przez komercję - na której tak naprawdę nigdy nie byłem - bo i za zezwolenie nie płaciłem. A że czasem łowię na prywatnym łowisku u znajomego, to i nęcę trochę więcej niż pół garstki :)

Natomiast w tamtym roku eksperymentowałem bardzo mocno - i na spławik nęciłem bardzo delikatnie na jeziorach - łowiąc bardzo dużo linów i płoci, a na feedera mniej więcej jak opisałeś na swoim blogu... I też było bardzo dobrze. Co do rzek - mam za małe doświadczenie aby się wypowiadać w roli eksperta, zaledwie trzy sezony się bawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek łowienia odrze ponad 20 lat i widzę jak na przestrzeni się zmieniała fakt kiedyś wystarczyło kilo zanety i ćwiartka koloru do sprężyny bo koszyczkow jeszcze nie było ale na dzień dzisiejszy jest całkiem inne łowienie jeśli chodzi o drgajaca szczytowke na rzekę trzeba necic tak jak pod tyczke żeby uzyskać dobry wynik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Pewnie tak jest jak napisałeś. Na Odrę się wybieram w tym roku, to zastosuję się do Twoich porad i zdam relację :beer:
 Ja dodam, że dwa sezony temu u mnie na wodzie najlepiej spisywała się zanęta DRAGON czerwona płoć o smaku ochotka jako bazowa - złowiłem na jeziorze z pół tony ryb na nią z odpowiednimi dodatkami - myślę, że to dobry wynik.  W tamtym roku wszedłem w angielskie drogie miksy jako podstawa i wyniki miałem słabsze  -  ale ogólnie tamten rok był bardzo dziwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...