Jump to content

Zimowisko ryb Wisła Kozienice


Grzes77
 Share

Recommended Posts

Sporo osób odwiedza nasze forum, więc wstawiam, by nie było niedomówień. Ja o tym dowiedziałem się w poniedziałek lub wtorek, ale nic nie pisałem, bo nie było "glejta". 

Tak więc to super wiadomość dla wędkarzy, koniec rzeźni nad ciepłą wodą w okresie, gdy ryb tam zatrzęsienie :champagne-2010:

Image-1.jpg

Edited by Grzes77
 • Like 5
Link to comment
Share on other sites

I prawidłowo:1311_thumbsup_tone2:, wszędzie powinni pozamykać takie miejsca i w rzekach w ciągu kilku lat było by masa ryb. Na ujęciu wody w Nowym Dworze Mazowieckim na Bugonarwi też jest zimowisko, kupę lat trwał proceder tłuczenia masy ryb. Dziennie żadnym wyczynem było wyłowienie 20-30 kg. Ktoś w końcu poszedł po rozum do głowy i zamknęli ten kanał.

 • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jak się chce i działa to i efekty są.
Dobre posunięcie. :P

Teraz jeszcze tylko przygotować stanowisko dla oddziałów WOT, tak by mogli strzelać do tumanów co czytać nie potrafią, lub zapomnieli, że łowić nie wolno.;):P

 • Like 2
 • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Chłopaki prężnie działają, mają zlecone podjazdy i kontrolę tego odcinka, pewnie kilka osób zabecyluje za niewiedzę. 

Rozmawiałem z jednym z kolegów nie wędkarzem i w sumie ma trochę racji, otóż zakaz jest słabo ogłoszony i obwieszczenia mało widoczne nad wodą. Ludzie się tłumaczą, że pozwolenie uzyskali opłacając składki na 2018r  i ten odcinek jest wyznaczony do łowienia w otrzymanych do znaczków pozwoleniach.

Od nowego roku, gdy wraz z opłatami pojawi się informacja o wyłączeniu tego odcinka żadnych taryf ulgowych nie będzie :champagne-2010:

Edited by Grzes77
 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobry pomysł z wyłączeniem tego odcinka z wędkowania w okresie zimowym gdzie ryby spływają na cieplejszą wodę. Skończy się rzeźnia.

Ze strony okręgu można było zrobić to wcześniej i ogłosić chociażby na stronie www, w mediach społecznościowych, a tak wieść rozchodziła się pocztą pantoflową. Były też wątpliwości czy informacja o wprowadzeniu strefy ochronnej jest prawdziwa, dopiero opublikowanie uchwały rozwiała wątpliwości.

Tak na marginesie, dziś wybieram się na Zb. Jagodno. Na wieczorny spacer. Wybiera się też Kolega Kamil . Jak to powiedział - sprawdzić czy nie ma "siatkarzy". Niedawno patrol SSR pływał tam późnym wieczorem z kotwicą sprawdzić czy siat nie ma. Wielu "normalnych" wędkarzy odwiedza ten zbiornik sprawdzić czy nie ma podejrzanych sytuacji.

W ostatnim czasie była próba postawienia siaty na Zb. Siczki poniżej tamy. Próba chyba nie udana,bo na drzewach zostały zaplątane linki z ciężarkami do przerzucenia na drugi brzeg. Czego to ludzie nie zrobią żeby pozyskać mięso.

 • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 • Administrators

Karać dla przykładu od razu, 5 min i po kłoptach. Wtedy nie będzie wymówek,  że nie wiedziałem,  bo w sumie one są zawsze  jak kogoś sie złapie. Chyba nie problem, wstawić w trakcie sezonu na jakiś okres okresu ochronnego?

Link to comment
Share on other sites

Akcja przynosi taki skutek, że podczas kontroli łowiska nikogo na kanale i opasce nie ma. Są jednak ślady pobytu osób, które prędzej czy później nadzieją się na kontrolę, ponieważ i Straż Państwowa i Policja mają tam częste kontrole w różnych okresach dnia i nocy :champagne-2010:

@Grendziu na Twoje pytanie tu nie odpowiem.

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 • Administrators

Przerabiam podobne tematy na codzień.  Ostatnio tez miałem debatę na temat zaprzyjaźnionego jeziora. Po zarybieniach od razu odlawiają a potem krzycza Panie tu nie ma ryb.

Podpowiadam. 6/8  tygodni trwa okres adaptacji ryb wg. Mnie. Oczywiście nie jestem ichtiologiem, więc pewności nie mam. Moje doświadczenie jest z obserwacji. W tym okresie dać zakaz zabierania ryb. Ostro i destrukcyjnie. Odp. Ale my tak nie możemy... wszytko można,  tylko trzeba chcieć.  To użytkownik rybacki odpowiada za wodę i dodatkowe nakazy i akurat takie coś wg mnie byłoby wskazane. A tłumaczenia,  że kupiłem zezwolenie... 

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...