Skocz do zawartości

Aparat fotograficzny do robienia zdjęć wewnątrz nieruchomości


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Trochę poza tematem, ale zamiast w wędki muszę zainwestować w nowy apart, mój wysłużonym Canon EOS550D raz, że ponownie wysiadła mu lampa błyskowa, to robi bardzo ciemnie zdjęcia.

Może ktoś z forumowiczów się zna na dobrym sprzęcie. Budżet do 3500zł. Musi robić "idealne" wyraźne i jasne fotki wewnątrz mieszkań, domów etc. 
Proszę o liniki i propozycję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej kupić telefon z dobrym aparatem. Huaweje maja aparaty na obiektywach leica. Sam używam Huawei P10 i uważam że jest super. A teraz są już nowsze flagowce mate 20 i P20.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
17 minut temu, Zola67 napisał:

Może lepiej kupić telefon z dobrym aparatem. Huaweje maja aparaty na obiektywach leica. Sam używam Huawei P10 i uważam że jest super. A teraz są już nowsze flagowce mate 20 i P20.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Nie daje rady. @Aga ma. Obiektyw musi robić tz ściany w 6cio kącie jeśli nie pomylilem nazwy fachowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam starego nikona d3100 na auto fajne fotki wychodzą, a w razie w są programy do obróbki, to będziesz miał fotki niczym zawodowiec ??? a z biegiem czasu można przejść na manual i wyciągnąć wiecej detali z fotki

Edytowane przez djbaloon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grendziu, aparat to tylko część potrzebnego sprzętu.
Trochę zdjęć robię lustrzanką (Canon) i tylko amatorsko, ale już wiele razy odczułem, że w pomieszczeniach bardzo ważny jest obiektyw.
A w przypadku obiektywu chodzi o dwie sprawy: ogniskowa, dzięki której możesz objąć szeroki kadr, np: 14 mm, 20 mm, 50 mm, oraz jasność i jakość obiektywu, dzięki czemu aparat ustawi ostrość na białej ścianie, a to wbrew pozorom nie jest prosta sprawa.
Co do samych zdjęć pomieszczeń, może się okazać, że potrzebne jest dodatkowe doświetlenie, czy to za pomocą lampy błyskowej czy ustawionych lamp żarowych, bo bez tego wyjdzie zbyt "płaskie" zdjęcie gubiące szczegóły, albo będzie z jednej strony prześwietlone a z drugiej niedoświetlone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Grendziu napisał:

Trochę poza tematem, ale zamiast w wędki muszę zainwestować w nowy apart, mój wysłużonym Canon EOS550D raz, że ponownie wysiadła mu lampa błyskowa, to robi bardzo ciemnie zdjęcia.

Zapomniałem wcześniej zacytować. >:(

Ciemne zdjęcia to może być skutek wielu czynników: złych ustawień parametrów ekspozycji, uszkodzonej lub brudnej matrycy itd.
Awaria lampy błyskowej, to inna bajka. Te małe, wbudowane lampy i tak nie mają wysokiej liczby przewodniej i słabo doświetlą duże przestrzenie.
To co ważne, to opisz obiektyw który masz, to ocenimy, czy będzie cokolwiek przydatny to fotografowania pomieszczeń.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
10 godzin temu, Kotwic napisał:

Zapomniałem wcześniej zacytować. >:(

Ciemne zdjęcia to może być skutek wielu czynników: złych ustawień parametrów ekspozycji, uszkodzonej lub brudnej matrycy itd.
Awaria lampy błyskowej, to inna bajka. Te małe, wbudowane lampy i tak nie mają wysokiej liczby przewodniej i słabo doświetlą duże przestrzenie.
To co ważne, to opisz obiektyw który masz, to ocenimy, czy będzie cokolwiek przydatny to fotografowania pomieszczeń.

Optima szerokokątna - napiszę symbol jak będę w domu, jakaś podstawowa wersja. Nie jestem znawcą, ale od zawsze byłem zły na to że robi za ciemne fotografie.
Więc faktycznie muszę rozpocząć poszukiwania od obiektywu i dokupić aparat, który już w życiu przeżył, dostał m.in. za swoje na rybach, wilgoć etc na nockach. Był naprawiany etc.
W zasadzie jestem zdecydowany wstępnie po przeczytaniu tego artykułu
http://fotoblysk.com/jak-fotografowac-wnetrza/
na:
Tokina 16-28mm F2.8 AT-X PRO FX Canon - choć cena zwala z nóg. Wszędzie piszą o tym. aby mieć statyw z poziomicą i do tego jestem wstanie się jakoś przemóc, jednak do nakładania kilkunastu zdjęć na siebie, aby stworzyć taką jakość w kilka dni to już nie dam rady, za dużo czasu to zajmuję.
Nie wiem, może warto zapisać się też na jakiś kurs?
Mam też fajny obiektyw TAMRONa do zdjęć MAKRO, więc może czas czegoś nowego się nauczyć.

Z tym, że jak kupię Tokinę to budżet łącznie przekroczę razy dwa :( Miałbym taras prawie w tej cenie na maj zrobiony...
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

@Kotwic aktualnie do jutra dałem sobie czas i negocjuję ten model:
https://allegro.pl/oferta/tokina-16-28mm-f2-8-at-x-pro-fx-canon-7798004181
oraz ten:
https://www.olx.pl/oferta/obiektyw-tokina-11-16-mm-f-2-8-at-x-pro-dx-mocowanie-canon-CID99-IDyldvW.html

Jeśli mi się nie uda to kupię nowy z gwarancją na fakturę i pójdą w koszty, z tym że wtedy będzie jeden, a nie dwa. Coś kosztem czegoś :P
Tokiny są bardzo uniwersalne, dość jasne i wszędzie chwalone. Od 3 tygodni jestem oczytany, niestety z praktyką na zero :P
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...