Skocz do zawartości

FEEDER MARATON TEAM "dla Ryb" - 2019


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Zakładam wątek pod pytania i pomysły, bo wczoraj na fejsie musiałem się sporo tłumaczyć dlaczego tak, a nie inaczej.

Data - 3dni - 19-21 lipca zakłada piątek do niedzieli.  Zbiórka w piątek nie jest obowiązkowa, ale jak ktoś przyjedzie w piątek, to może trenować.

Same zawody będą trwać fizycznie 24h, czyli od soboty do niedzieli, może z przerwami na ważenie ryb, choć niekoniecznie... Wytłumaczę później, bo jest fajny pomysł "dla Ryb".

Najważniejsza kwestia.
Drużyny są 2 osobowe. Łowić może tylko i wyłącznie jedna osoba w danym czasie. Druga kibicuję, odpoczywa, integruję się ustala strategię, nie może także podbierać ryb, zawodnik jest jeden podczas łowienia. Kto ile z zawodników będzie łowić przez 24h łowienia ustala drużyna między sobą. 
Np. Zawody startują o 11tej. Jestem np w parze z @ArekH Ustalam z nim, że zmieniamy się co 2h lub ustalamy że łowi do 20tej, a potem resztę ja już do końca. To już nasza wewnętrzna sprawa. Ważne, że łowić z drużyny może tylko i wyłącznie jedna osoba. Na tym właśnie polega ten pomysł i zabawa. 

Stanowisk będzie 30 - czyli drużyn maksymalnie 30. Drużyny są 2 osobowe. Tak abyśmy pomieścili się wszyscy na jednym cyplu.
I teraz najważniejsze, jeśli drużyn będzie np do 15 -  czyli maksymalnie 30 osób, wtedy dopuszczamy losowanie przez każdą osobę. Czyli mając np 14 drużyn - losujemy 28 stanowisk - każda drużyna ma 2 miejsca do łowienia, może łowić dowolnie. I jak wyżej w przykładzie, nawet mając dwa miejsca, jedna drużyna może łowić na jednej miejscówe i tylko jedna osoba jednocześnie. Czy dana drużyna będzie łowić tylko i wyłącznie na stanowisku nr 9, a 23 wcale.  To zależy tylko od nich. Ten kto był u nas nad wodą, to wie o co chodzi.
Jeśli będzie ponad 20 drużyn, czy np 18, losujemy tylko jedno stanowisko, pozostałe zostają wyłączone, bo powyższe nie przejdzie.

Jednym z pomysłów jest też to, aby po 12h łowienia zrobić nowe losowanie i rozdanie - ale to tylko pomysł, niekoniecznie warunek i do rozważenia.

Wracając do przerw i ważeń. Hmm, no w końcu jesteśmy "dla Ryb" i mamy XXI wiek. Pomysł zaczerpnięty z zawodów spinningowych. Warunkiem wtedy będzie sprawny  telefon z aparatem.
Co musimy zrobić.
Ustalamy minimalne wielkości ryb pod punktacje np:
płoć i okoń 20cm, karaś i lin 30cm, karp 40cm, jesiotr 50cm itd....

Każda ryba po złowieniu ląduję na macie,przykładamy miarę robimy zdjęcie i wypuszczamy. Wysyłamy zdjęcie na aplikację lub specjalnie stworzoną grupę na messenger lub do głównego sędziego. 
Każda ryba będzie mieć współczynnik, ustalony przed zawodami w regulaminie. Np. ktoś złowi: płoć 22cm x2,2, lina 45cm x2,8, jesiotr 100cm x 1,2 i powiedzmy że na tym koniec = liczymy całość daje ilość punktów. Współczynniki są przykładowe do ustalenia. W przypadku gdy inna drużyna będzie mieć tyle samo punktów liczy się czas złowienia ryb, czyli np ja z @ArekH zdobyliśmy razem 6540pkt ale ostatnią rybę złowiliśmy na 15minut przed końcem zawodów, a np drużyna składająca się z @Tench_fani @djbaloon mają tyle samo punktów czyli 6540pkt a złowili ostatnią rybę 2h przed zakończeniem zawodów i poprawnie przesyłali wyniki na bieżąco, bo rejst jest 2h przed zakończeniem zawodów, to Oni z nami wygrali.

Taka punktacja pozwala na nie męczenie ryb w siatkach, nie musimy ważyć ryb co 6h i przeżywalność ryb będzie większa, wszak zawody będą w lipcu.

Jest ponoć specjalna aplikacja pod smartofny z której korzystają spinningiści. Jakoś 10zł netto od osoby, coś wymyślimy jak to rozliczać.

Zachęcam do dyskusji, składania pytań i propozycji. Formuła jest dość czytelna, jak to z Fundacją "dla Ryb" zawody zawodami, rywalizacja jest super ale przede wszystkim liczy się dobra zabawa:champagne-2010:

maraton dla rub.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grendziu napisał:

Jednym z pomysłów jest też to, aby po 12h łowienia zrobić nowe losowanie i rozdanie - ale to tylko pomysł, niekoniecznie warunek i do rozważenia.

To, chyba możę nie wypalić. Stanowiska feederowe są bardzo rozbudowane. Wielu zawodników poświęca sporo czasu na rozpracowanie miejscówki i dostosowanie taktyki. Jak się wstrzelą z miejscem i zanętą oraz efektami, pogryzą Cię jak będziesz chciał Im mieszać. Sam wiesz ile pieczołowitości kosztuje rozgryzienie miejscówki. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
27 minut temu, stas1 napisał:

pomysł ze zmiana miejsc jest do bani,i mam nadzieję ze wyłączysz ten nieszczęsny kanał po lewej stronie,on dyskwalifikuje na starcie

Ok zmian miejsc nie będzie, co do cypla z lewej strony nie zgodzę się, bo w pierwszym roku tam najwięcej ryb padło, po prostu ludki przestali nęcić. A i zaplanowaliśmy, że tam właśnie będą wszystkie zarybienia i tak też ryby wpuszczamy.

Jak znajomy zrobił zawody dla 7 osób to na przeciwko wyspy nie łowili, przyjechał wędkarz, posadziłem go na skarpie i co, jechał lina za linem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, stas1 napisał:

ze wyłączysz ten nieszczęsny kanał po lewej stronie,on dyskwalifikuje na starcie

Rozwiniesz? Bo ja nie rozumiem skąd takie wnioski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ryba migruje, z tym sie nie zgodzę. Na rcho tez duzo ryb bywało. Woda nie jest zawodnicza, bo trudna, czasami wymagająca, bez presji zawodniczej tydzień w tydzień .  Ale za to mamy urozmaicona wodę. Stasiu zmieni zdanie jak pobije mój rekord ponad 35 linów w 3/4h powyzej kg.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko uda mi się "zdobyć" wolne w tym terminie to jestem chętny.

Podoba mi się opcja z jedną miejscówką dla drużyny i oczywiście stanowiskami 2 osobowymi.

To pozwala dzielić się na bieżąco strategią wśród członków teamu, a i czas "zabić" gdyby nie brało ;)

Co do "kanału" po lewej stronie cypla, trudno mi powiedzieć bo wędkowałem tylko raz ( w czasie zjazdu) i faktycznie trochę lepiej gryzły po przeciwnej stronie, choć liny mnie polubiły i kilka ich złowiłem. :D

Wszystko zależy od ilości chętnych.

Widzę, że @ArekH już strategicznie pomyślał. Darek będzie przez dwa tygodnie trenował przed "zawodami" :39icon:  ;)

Ja tam mogę łowić nawet sam ( o ile tylko termin mi spasuje), ale będzie mi miło gdy dołączy któryś z chłopaków.

Co prawda "wyniku" nie mogę obiecać, ale postaram się o zapewnienie miłego towarzystwa B|:beer1:

Edytowane przez Tench_fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz moje zdanie, zresztą nie tylko moje, ale napiszę jeszcze raz.
Lepszą opcją wydaje się być wędkowanie przez dwie osoby z drużyny po jednej wędce lub przez jedną na dwie. Do ustalenia przez zawodników w drużynie.
Kwestia ponownego losowania jest nie do przejścia. Ciekawy za to jest pomysł z drugim alternatywnym stanowiskiem. Tylko oczywiście pod warunkiem, że będzie tyle miejsca.
Problemem może być masowe ważenie ryb i ich wypuszczenie. Po takim zderzeniu ryby w wodzie potrafią całkowicie się odsunąć i nie żerować. To obserwacja z zawodów dobowych.
Dużo wątpliwości wzbudza niejednoznaczna informacja o czasie zawodów zawarta na plakacie.
Z przedstawionej informacji można wywnioskować, że zawody będą trwały trzy dni. Można by dopisać, że to zawody 24 godzinne.
Jeśli już ma być wrażenie w trakcie to można się pokusić o zrobienie dwóch tur. Wyniki nie były by tak oczywiste. Bo ktoś kto łowił dużo wieczorem nie byłby pewny czy wygra mając najwięcej ryb , bo suma pkt z dwóch tur mogłaby nie wystarczyć. Tylko zachodzi obawa że wkradł by się czynnik przypadku jako decydujący o zwycięstwie, a nie o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...