Skocz do zawartości

Plecionka do feedera na kołowrotek


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
3 godziny temu, ArekH napisał:

Darecki, ale ty chyba jesteś obcykany w Ali. Nie możesz coś po kosztach sobie ściągnąć? 

Nie jestem,  bo bym wykupił pół Chin Daiwa:champagne-2010:. Z dwa razy coś tam przyszło w zeszłym roku.  Szału nie było. 

Musze kupić w PL. 

@NPCma sporo racji:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ArekH napisał:

Ja nie stosuję więc nie polecę, ale mam pytanie. Po co plecionka do bardzo delikatnego kija i drugie, po co plecionka do łowienia na dystansach krótszych niż 60m. Nie wymądrzam się a pytam z ciekawości. Plecionka owszem, ale na łowiskach trudnych, zaczepowych, gdzie się wymaga siłowego holu, ale to z automatu wyklucza delikatny kij. Na rzece, może i owszem, ale do łowienia okazów przez duże O. 

Oberzyj dowiesz sie dlaczego plecionka,to inny wymiar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staś, ale Mi to nie potrzebne do niczego i piszę to z całą odpowiedzialnościa, jako wędkujący amatorsko. Tyle, chyba Mi wolno. Skoro to daje efekty zawodniczo, warto to podkreślić. Gdybym przy Moim sposobie wędkowania musiał osiągać duuże odległości, pewnie bym przyklasnął. Na tą chwilę nie potrzebuję takich experymentów. Są zbędne do codziennego wędkowania. To, Moje zdanie. :champagne-2010: Warto też zastrzec pewną rzecz dla kolegów łowiących sprzętem standard. Plecionka, momentalnie niszczy przelotki niższej klasy, które przy monofilu, posłużyły by dłuuuuugo! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, stas1 napisał:

Ja kupuję plecionkę ośmiosplotową na metry

Stasiek, ale taki zakup to chyba na przypony, bo jakoś chyba nie kupujesz na kołowrotek? Czy też tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
11 minut temu, NPC napisał:

@Grendziu

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20190117110726&SearchText=braided+line

Nie podałeś parametrów to za karę masz i szukaj odpowiedniej dla siebie :D Do tego to trzeba to przenieść do innego wątku bo robimy mega OT.

Podalem w pierwszym poście.  Nie jestem przekonany do Alie..

Myslę o 8 splotowej.

Kiedyś ktoś prponował Matrixa, czy jakoś hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=6751

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/techron-100m-czarna/18605-techron-100m-czarna-004mm.html

https://sklepdrapieznik.pl/sklep/nihonto-fine-braid-150m-czarna/12504-nihonto-150m-czarna-006mm.html

Przez ostatnie 3 - 4 sezony w feederze używam plecionek, w klasyku w 100% moją linką główną jest plecionka, w metodzie żyłka.

Ja nie wyobrażam sobie teraz klasyka bez plecionki, nie stosuję przyponów strzałowych, tylko ostatni metr zestawu kończę fluorocarbonem, niekiedy żyłką i nigdy mi się nic złego nie stało, jak również mojemu sprzętowi.

Ja używam tych plecionek, które pokazałem powyżej. Druga pozycja się skręca robiąc brody, ale jest to do przeżycia. Dla mnie Mikado robi najlepsze pletki patrząc na stosunek cena-jakość. Moim zdaniem przy klasyku zbędne jest stosowanie pletek grubszych niż 0,08, bo to przekładając na żyłkę można porównać do żyłki 0,20. Ja najczęściej w 90% w pickerach i klasyku stosuję tą ostatnią pletkę, której link podałem o średnicy 0,06mm :champagne-2010:

Na rzeki można do klasyka pogrubić pletki na 0,10 lub nawet 0,12, ja jednak tego nie robię i na rzekę stosuję najczęściej 0,08mm. Do zestawów pod drapieżniki i grubsze ryby mam na jednym rzecznym feederze pletkę 0,16, ale to już na kolosy :D:champagne-2010:

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...