Skocz do zawartości

Plecionka do feedera na kołowrotek


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, elvis napisał:

Arku, nic na siłę

Cenię sobie @elvis twoją wypowiedź i biorę do serca. Ale nadal twierdzę, że do jakiegokolwiek wędkowania retro, nie mającego parcia na wynik. nie ma sensu topić kasy. Mikro barania dużych ryb, przy odrobinie doświadczenia, da się odczuć i bez pletki. Jakoś tak łowiono i się łowi. Rozumiem że w naszym towarzystwie, to Ja jestem Dinozaurem, ale niemal czemu i za każdym razem nie mam racji? Aż tak odbiegłem od tematu? Ale czy  to na Moim  ręku leżą mikro Płotki czy Okonki? Czy to Ja, a nie Mi, powinno się tłumaczyć jak wygląda wędkowanie? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenię sobie [mention=4]elvis[/mention] twoją wypowiedź i biorę do serca. Ale nadal twierdzę, że do jakiegokolwiek wędkowania retro, nie mającego parcia na wynik. nie ma sensu topić kasy. Mikro barania dużych ryb, przy odrobinie doświadczenia, da się odczuć i bez pletki. Jakoś tak łowiono i się łowi. Rozumiem że w naszym towarzystwie, to Ja jestem Dinozaurem, ale niemal czemu i za każdym razem nie mam racji? Aż tak odbiegłem od tematu? Ale czy  to na Moim  ręku leżą mikro Płotki czy Okonki? Czy to Ja, a nie Mi, powinno się tłumaczyć jak wygląda wędkowanie? 

Haha. Ja łowię to co jest w wodzie. Skoro są takie rybki to i takie łowię. Mam na koncie i trochę większych ryb i to dzięki większej świadomości. Ty nie stosujesz takich żyłek na przypony jak ja na główną, więc to również jest bez sensu.

Jesteś wytrawnym rzecznym łowcą i nie śmiałbym Cię pouczać, ale wędkarstwo "jeziorowe" to inna bajka.

Są warunki i okoliczności w których nie da się inaczej.

Kiedyś były inne czasy i nie ma co porównywać.

Udział w zawodach powoduje, że nasza wiedza rośnie nie porownywalnie szybciej niż przy rekreacyjnym wędkowaniu. Stosując złe zestawy nawet nie jesteśmy świadomi , że było branie.

184d2020be0caf68ed2ad0d0db21b4da.jpgd4fa148856c155b535b4faf5209661b1.jpgddb25bda87dfe201df5a57004dd35de9.jpgc858c13c7ae3adef185ec67c45919f31.jpg76d6e916642839b84580f5b724f26807.jpg8c10f9bc578c4aa2b0c23e08da41cc3b.jpg053bde594e600335d9b0dbcf053b17d6.jpg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No własnie, mimo wszystko fajna dyskusja, a najważniejsze chyba jest to, nie spróbujesz w każdych warunkach to się nie przekonasz i tyle :P
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, elvis napisał:

Udział w zawodach powoduje, że nasza wiedza rośnie nie porownywalnie szybciej niż przy rekreacyjnym wędkowaniu

To nie podlega dyskusji. Znam wasze dokonania, cenię ogromnie wiedzę i jej nie podważam. Piszemy sobie i tyle. Wyrażamy zdanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, NPC napisał:

Plecionki x8 nie lubię bo jak się minimalnie przetrze to ma minimalną wytrzymałość, dlatego wróciłem do x4 i mam spokój. Zresztą nie tylko ja doszedłem do takiego wniosku :P

Takie same miałem przemyślenia, tylko zastanawiałem się, czy to nie wina danego modelu plecionki. Ponieważ używam najczęściej 0,06, niekiedy (na wiosnę) 0,04 zmuszony jestem do 4 splotowych plecionek, bo w 8 splotach ich jeszcze nie wiedziałem. Te ostatnie przez 8 splotów są sztywniejsze i mi to nie pasuje, no ale mniej potrafią się "motać" o szczytówki, tu trzeba dopracować technikę by nietracić szczytówek, niby prosty temat, a staje się tematem "rzeka".

Każdy materiał przechodząc przez przelotki w jakimś stopniu niszczy je, ale to nie jest tak, jak się przeważnie opisuje, nie zauważyłem żadnych wyłupań, rozcięć, czy nawet rys powłoki ceramicznej przelotek, chyba pletki to dobry pomysł na moje kolejne wypociny na YT :champagne-2010:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem mikado plecionke method 8 splotowa i jest naprawdę za te kasę ok tylko ma mankament że jak się klipuje to często się ucina co nie dzieje się z plecionka Gold która jest tania i dobra 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2019 o 22:33, Grzes77 napisał:

 

@ArekH tylko jeden i jedyny sens, ale dla mnie najważniejszy, to cieniutkie pletki, które wskazują najdelikatniejsze brania. Weź sobie dwa zestawy (pickery) z klasykiem, łów tak na 40 metrze stosując na jednym pletkę 0,06mm, a na drugim żyłkę 0,16mm i zobaczysz o czym piszę, nigdy więcej w tym przypadku koleżko żyłki nie zastosujesz, ja tak zrobiłem kilka sezonów temu na wiosnę i już inaczej łowić nie będę przy klasyku :champagne-2010:.

Aż do tego stopnia różnica ?:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...