Skocz do zawartości

Plecionka do feedera na kołowrotek


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

26 minut temu, Jurek napisał:

Aż do tego stopnia różnica ?:o

Tak.

Dla porównania to jak przejście z Fiata 125 na Porsche. Każde uderzenie ryby czujesz na kiju, na początku trzeba się do tego przyzwyczaić by ryb nie tracić, ale przestawienie się mentalnie na pletki zwiększa i radochę z holu i ilość poławianych ryb :champagne-2010:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grzes77 napisał:

 

Tak.

Dla porównania to jak przejście z Fiata 125 na Porsche. Każde uderzenie ryby czujesz na kiju, na początku trzeba się do tego przyzwyczaić by ryb nie tracić, ale przestawienie się mentalnie na pletki zwiększa i radochę z holu i ilość poławianych ryb :champagne-2010:

No, a dajmy na to taki przypadek :

"Wali" Ci typowo karpiowym zwyczajem bonus, dajmy na to 12 kg,  na pletkę 0.06,  a masz to na light federze do 60 g. Nie zdążysz zdjąć linki z klipsa i co, nie boisz się o kij ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a dajmy na to taki przypadek : "Wali" Ci typowo karpiowym zwyczajem bonus, dajmy na to 12 kg,  na pletkę 0.06,  a masz to na light federze do 60 g. Nie zdążysz zdjąć linki z klipsa i co, nie boisz się o kij ?

 

Jurku, jest jeszcze przypon, który ma takie dodatkowe zadanie by się zerwać w razie "w" No i ewentualnie feeder gum oraz przypon strzałowy.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jurek napisał:

No, a dajmy na to taki przypadek :

"Wali" Ci typowo karpiowym zwyczajem bonus, dajmy na to 12 kg,  na pletkę 0.06,  a masz to na light federze do 60 g. Nie zdążysz zdjąć linki z klipsa i co, nie boisz się o kij ?

@elvis bardzo dobrze odpowiedział. Ja mogę tylko dodać, że oprócz przyponu mam jeszcze metrowy odcinek fluorocarbonu, lub żyłki. Na klasyk jeszcze taki przyłów mi się nie trafił, bym nie zdążył odklipować zestaw. W teorii jest taka możliwość jak piszesz, ale ja się teorią nie przejmuję i nie zajmuję, pozostawiam to innym. Całe szczęście na moich łowiskach o takie przyłowy się martwić nie muszę :champagne-2010:

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, elvis napisał:

Jurku, jest jeszcze przypon, który ma takie dodatkowe zadanie by się zerwać w razie "w" No i ewentualnie feeder gum oraz przypon strzałowy.

 

 

Tzn, jakie gabaryty po kolei stosujesz ? Wędka, linka, feeder gum i przypon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Grzes77 napisał:

@elvis bardzo dobrze odpowiedział. Ja mogę tylko dodać, że oprócz przyponu mam jeszcze metrowy odcinek fluorocarbonu, lub żyłki. Na klasyk jeszcze taki przyłów mi się nie trafił, bym nie zdążył odklipować zestaw. W teorii jest taka możliwość jak piszesz, ale ja się teorią nie przejmuję i nie zajmuję, pozostawiam to innym. Całe szczęście na moich łowiskach o takie przyłowy się martwić nie muszę :champagne-2010:

Jaki fluo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędki to pickery Flagmana Elite mantaray 2.7 i 3.0 oraz Mikado Tsubame 2.4. Na nich mam najczęściej żyłki 0.16-0.18
Przypony 0.08-0.13
Następnie feeder 3.6 i 3.9 Flagmana Elite Mantaray lub
Trabucco 3.9 /90 chyba TXL Sygnum
Robinson Diplomat 3.3
Plus jeszcze kilka mniej lub bardziej istotnych.
Do nich zakładam plecionki 0.08-0.10 Lub żyłkę 0.20-0.24 , gumę 0.8 bo nie mam innej tzn.mam, ale jest mało elastyczna.
Jeśli używam, a raczej nie używam strzałówki to jest ona z żyłki 0.25 Drennana. Wtedy schodzę z żyłką główną do 0.20, ale nie mam przekonania do tego rozwiązania.
Przypony to głównie 0.08-0.16

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...