Skocz do zawartości

Plecionka do feedera na kołowrotek


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
29 minut temu, elvis napisał:

Weź 0,12 Plus koniecznie strzałówka około 0.25

 

Ok schodzę niżej aby nie było, że się nie słucham :P
0,08mm picker
0,10mm feeder
0,12mm long distance
Może to coś z Flagmana, cena wydaje się być ok :P
http://glinywedkarskie.pl/shop/matchowe-feederowe/537-flagman-pe-hybrid-f4-moss-green.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
48 minut temu, MrProper napisał:

Taki krótki test - jaki są różnice między plecionką a mono

Dwa jednakowe odcinki około 3,5m dlugosci, i o podobnej wytrzymalosci

EB64F3E9-BAAD-4FD8-8D43-8CDD1E085B6F.jpeg.6d760bb81dcc415d4a49d3231ec69089.jpeg

Na pierwszy ogień plecionka

Próba na rozciąganie  siła z jaka działałem to około 3 kg na obie linki

 

9AEE2322-A61B-41CE-89EA-597AFC11C2F4.jpeg.f6fc53830f8aba85464641f4bb27b732.jpeg

Teraz żyłka tu siła była minimalnie mniejsza 

Ciezka samemu ciągnąć i fotografować 

157CFE01-42F3-402B-881E-30F6A793501B.jpeg.ae17023bc3e020083046876db279d13a.jpeg

 

I wizualizacja różnicy, po lewej plecionka, po prawej żyłka 

986E001D-908E-46AA-A368-F5314AFD0A06.jpeg.78c8d085aaa72be243d2a79a7cd64e75.jpeg

Różnica około 50 cm na odcinku 3,5 m

image.jpg.73108a7ca032ee258f0bb41e792a6d30.jpg

 

Czyli @Jurek różnica kolosalna ?

Pewnie przy zastosowaniu różnych żyłek i różnych plecionej różnice będą inne, ale wciąż kolosalne 

i to są fakty nie teoria 

Czy nie można było tak od razu, na obrazkach :221_see_no_evil::beer1:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Grendziu napisał:

Czy nie można było tak od razu, na obrazkach :221_see_no_evil::beer1:

Masz na filmiku :D Wszystko widać jak na dłoni, tak plecionka jest lepsza w 99% przypadków. Moim zdaniem i każdy ma prawo się nie zgadzać :P

Edycja:

Różnice rzutowe:

 

Edytowane przez NPC
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wrócę jeszcze raz, aby nie było. Stosuję od kilku lat plecionki w spinnie i za cholerę nie mogę się przekonać do nich, rozwarstwiają się, tracą kolor, potrafią się nieźle splątać, próbowałem przejść na nanofil, ale to jeszcze bardziej ble...
Teraz czas na feeder i testy, jeden kij tak drugi tak. Jak z martwymi i żywmi robaczkami jeden tak drugi tak :P

Kiedyś bardzo dawno temu jeszcze chyba na sig robiłem testy (a może już i tutaj) na Ługach Wałeckich non stop,  metoda kontra klasyk i klasyk wygrywał, to mówili mi, że nie umiem łowić na metodę :221_see_no_evil:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grendziu zmocz plecionkę przed łowieniem, ostatni odcinek odcinaj bo on ma największy kontakt z kamieniami (spinning).
Kolor traci każda plecionka nawet najdroższa.
Co do metody to jednemu leży drugiemu nie, nie ma się co łamać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Grendziu napisał:



Kiedyś bardzo dawno temu jeszcze chyba na sig robiłem testy (a może już i tutaj) na Ługach Wałeckich non stop,  metoda kontra klasyk i klasyk wygrywał, to mówili mi, że nie umiem łowić na metodę :221_see_no_evil:

Odnoszę wrażenie podobne do Twojego. 

Wydaje mi się, że metoda jest dla tych, którzy lubią ruch. Klasyk dla tych, co wolą mieć więcej czasu na...kontemplację, nie sądzisz ? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Administrator

@Linek727 proszę oto ten wątek, byłem ostatni, który się bronił z pletką przy klasyku. Zrozumiałem to wtedy, gdy zacząłem chwilę łowić na zawodach. A tam przy glajdach chodzi o czas przecież

Różnice przy klasyku na korzyść pletki:
1. Szybciej tonie, mniej skręcania, naciągania jak przy żyłce.
2. Lepsze wskazania na szczytówce.
3. W sumie chyba lepsze wcięcia - bez zacięcia.
4. Mimo wszystko dłuższa wytrzymałość, nie trzeba wymieniać jak żyłkę po xxx razach.

Dużo nie łowiłem, bo to był taki okres już przejściowy, gdy wlazłem na spinn, ale różnice widać i to dość mocno.
Tak jak kupiłem Matrixa pletki, to w zasadzie już potem nie wymyślałem, tylko to było fajne, za to z żyłkami...

Ile bym nie szukał, zawsze było się do czegoś doczepić, choć mój ostatni zakup do Method Feeder i żyłka GURU cenowo na poziomie prawie jak pletka, dała mi wiele satysfakcji i zadowolenia :)

Nie mnie oceniać, czy co i jak, bo zatrzymałem się z feederem :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dnia 23.01.2019 o 16:25, Grendziu napisał:

Wrócę jeszcze raz, aby nie było. Stosuję od kilku lat plecionki w spinnie i za cholerę nie mogę się przekonać do nich, rozwarstwiają się, tracą kolor, potrafią się nieźle splątać, próbowałem przejść na nanofil, ale to jeszcze bardziej ble...
 

Dobre :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Grendziu napisał:

@Linek727 proszę oto ten wątek, byłem ostatni, który się bronił z pletką przy klasyku. Zrozumiałem to wtedy, gdy zacząłem chwilę łowić na zawodach. A tam przy glajdach chodzi o czas przecież

Różnice przy klasyku na korzyść pletki:
1. Szybciej tonie, mniej skręcania, naciągania jak przy żyłce.
2. Lepsze wskazania na szczytówce.
3. W sumie chyba lepsze wcięcia - bez zacięcia.
4. Mimo wszystko dłuższa wytrzymałość, nie trzeba wymieniać jak żyłkę po xxx razach.

Dużo nie łowiłem, bo to był taki okres już przejściowy, gdy wlazłem na spinn, ale różnice widać i to dość mocno.
Tak jak kupiłem Matrixa pletki, to w zasadzie już potem nie wymyślałem, tylko to było fajne, za to z żyłkami...

Ile bym nie szukał, zawsze było się do czegoś doczepić, choć mój ostatni zakup do Method Feeder i żyłka GURU cenowo na poziomie prawie jak pletka, dała mi wiele satysfakcji i zadowolenia :)

Nie mnie oceniać, czy co i jak, bo zatrzymałem się z feederem :)

Hm.... Napisałeś  o klasyku. A gdyby te różnice odnieść do metody, to...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...