Skocz do zawartości

Fotel karpiowy i jego przeróbki


elvis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już wcześniej pisałem,opiszę zamiany jakie przeszedł mój fotel.

Fotel to Polski Elektrostatyk 

Na początku wyglądał tak:

EL_F5RST_P_4215_514214e37bc01.jpg.13f4e7Przykład jak zamocować parasol. Adapter musi być wykonany pod kątem około 18 stopni(taki jest kąt pomiędzy tylnymi nogami, pionem),w zależności od tego z której strony chcemy mieć parasol to musimy wykonać taki adapter lewy lub prawy. Przednie nogi są pod kątem 30 stopni do pionu.Wymiary tego oryginalnego mocowania w fotelu to kwadrat wewn.18x18. Czyli nasz adapter musi mieć wymiar nie wiele mniejszy,żeby się za bardzo nie ruszał. Do prawidłowego zamocowania kwadrat musi być też o długości minimum 60mm. W przeciwnym wypadku śruba dociskowa nie będzie go prawidłowo trzymać.CAM01595.thumb.jpg.481f4631e3df6619cc2af

CAM01593.thumb.jpg.1a389b568ce4bc6e73fa3

CAM01594.thumb.jpg.930d5aaee1db31d585dceCAM01588.thumb.jpg.3ce8fc9cfd9b2c5bf7dfeA tu różne konfiguracje dodatkowego wyposażenia.CAM01495.thumb.jpg.20fee3a8a56074f3b858bCAM01496.thumb.jpg.320703c34641095017932

CAM01488.thumb.jpg.8136e763269e286947b38CAM01487.thumb.jpg.c4feb839b8d557a357eafCAM01485.thumb.jpg.3a597ca0036b63495f957CAM02039.thumb.jpg.9f46281a91d506e30a4e3A tu modyfikacja dot. przenoszenia tego całego majdanu. Dwie pary szelek wojskowych spięte razem. CAM01356.thumb.jpg.8106c19a1776f9a89be2e

Następny etap to zastosowanie kółek i wykonanie układu jezdnego do fotela. Pierwszy prototyp nie wypalił. Będę kombinować dalej.1446303632320.thumb.jpg.57e3eee5dc7c0931

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna prezentacja jak i pomysły oraz wykonanie. Przy moim nie ma niestety tych dospawanych uchwytów przy nogach (mam najprostszy model ) Jedynie co mi nie pasuje to tak daleko odsunięte do tyłu mocowanie parasola. Właściwie przód masz niewiele osłonięty,tak od deszczu jak i słońca. Parasole mamy podobne jak niejednakowe. Mój to Konger. Fajna sprawa to dolna sztyca którą można wkręcić w ziemię bez problemu. Ja jak na razie myślę nad powiedzmy mobilnym uchwytem parasola, mocowanym do podłokietnika, by dało się swobodnie ustawić położenie i kąt parasola. Rolę tego mocowania jak na razie z powodzeniem spełnia guma od expandera^_^. Kilkukrotne owinięcie sztycy do podłokietnika zdaje egzamin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No to jest temat już na bloga, namawiam Daniela, aby przeniósł wątek lub o czymś podobnym napisał :)

Właśnie sobie uświadamiam, że po co mi jakiś Preston do wyczynowców, jak na Elektrostatyku dopracowanym i przerobionym przez Elvisa, będę mógł siedzieć wygodnie i wędkę mieć pod ręką :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że w cenie samego fotela np. Preston lub Korum ,przy odrobinie zdolności manualnych i średnio wyposażonym warsztaciku,można sobie wystrugać przy wspólnych poradach, całkiem wypasiony sprzęcik. I co do uwag niektórych na innych forach ,uważam że nogi ustawiane pod skosem o wiele lepiej stabilizują fotel w wielu płaszczyznach. A adaptory dają świetne możliwości konfiguracji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie proste do wykonania mocowanie parasola. Szybko projekt w CAD. Potrzebne elementy:

to kawałek profilu 18x18 najlepiej lekko przeszlifowany na minus,żeby suwliwie pasował do mocowań w fotelu. 

Kawałek stalowej rurki np. hydraulicznej o średnicy zbliżonej do średnicy sztycy parasola. Rurkę należy przyspawać pod kątem około 18 stopni do profilu. Następnie wywiercić i nagwintować otwór w rurce do mocowania sztycy(ewentualnie przyznawać nakrętkę). Gotowe. 

W podobny sposób można przygotować przednie adaptery do akcesoriów tylko potrzebna rurka o odpowiedniej średnicy dopasowanej do akcesoriów. Przednie nogi są pod kątem 30 stopni. 

Trzeba pamiętać o wykonaniu lewych i prawych elementów w zależności o strony na której mają być zamontowane. 

20151125_171733.jpg

20151125_171651.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślimy podobnie Danielu. Tylko ja bym tu dał w podkówkę przedłużoną otwartą(mocowanie do podłokietnika) I dospawane oko do parasola. Można by po wyjęciu przelotowej śruby przekładać prawa lewa podpora. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Grendziu napisał:

Elvis za chwilę zaprojektuję nam cały fotel od podstaw :)

Liczę na jakiś projekcik  z twojej strony! Myślisz że tak be z sensu słodziłem?? :D;) Idiotyzmem z mojej strony jest pytać, że na pewno wiesz że to żart! 9_9 ;) :D Danielu ? Wiesz że żart! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...