Skocz do zawartości

Feeder Link


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
2 godziny temu, Splot napisał:

Super! Tylko pakować w jakieś pudełka z logiem Savage Gear i żenić@Grendziu emoji23.png

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Ja teraz będę robić spino/casto linki???

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

oświećcie mnie, bo mi się zgłębiać tego nie chce. po kiego wuja to jest, te linki? to, żeby wydać kasę to wiem, ale po co jeszcze? brań więcej, a może mniej spinek, czy do gałki?

Edytowane przez christhof70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oświećcie mnie, bo mi się zgłębiać tego nie chce. po kiego wuja to jest, te linki? to, żeby wydać kasę to wiem, ale po co jeszcze? brań więcej, a może mniej spinek, czy do gałki?
Jako jeden z pierwszych którzy to zaczęli robić w Polsce trochę zagłębiłem temat.
W największym skrócie po to by zestaw się bardziej plątał.
A tak poważnie to dzięki zastosowaniu feeder linka mamy możliwość zaobserwowania brań których przy klasycznym zestawie z koszyczkiem zamocowanym bezpośrednio na żyłce lub za pomocą agrafki z krętlikiem byśmy nie zauważyli.
Innym przykładem zastosowania jest głęboki muł w którym grzęźnie koszyczek razem z żyłką. Stosując odpowiednio długi feeder link "prostujemy" zestaw dzięki czemu mamy lepszą widoczność brań, a ryba nie odczuwa takiego oporu.
Oczywiście nie zawsze jest taka potrzeba by stosować to ustrojstwo. Jeśli łowimy blisko, bardzo lekkimi zestawami albo ryby pobierają przynęty zdecydowanie nie ma takiej potrzeby.
Reasumując, kiedy łowimy daleko, w łowisku jest miękkie dno lub ryby bardzo delikatnie pobierają przynęty warto spróbować.
Może koledzy pamiętają, że czołowy zawodnik i kadrowicz w feederze kilka lat temu na Rybomanii mi proponował bym robił dla niego feeder linki, ale grzecznie odmówiłem
Ps. Kiedyś robiłem zabawy z zestawem w warunkach domowych i doskonale było widać różnicę w sygnalizacji brań. Stosowałem wędkę podlodową by zobaczyć lepiej różnice.
@Staś też kiedyś nagrał filmik jak to działa.
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dodam dwa słowa.

Przede wszystkim, jak jest wszystko dobrze zmontowane, to się mniej pląta.

Tak jak Daniel napisał, w niektórych ( w większości) sytuacjach lepiej czuć brania. 

Tylko taki zestaw jest bardziej czuły co na zdjęciu, a że montowany jest na stałe, to jeśli dobrze pamiętam, to też nie był dozwolony na zawodach.

 

Screenshot_20230219-220518.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Pany. znaczy nie dla mnie. u mnie brania zawsze widać, niżej jak 1,5oz nie schodzę, na rybki poniżej 20 cm nie chodzę. na muł jo, fajnie

Edytowane przez christhof70
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, christhof70 napisał(a):

oświećcie mnie, bo mi się zgłębiać tego nie chce. po kiego wuja to jest, te linki? to, żeby wydać kasę to wiem, ale po co jeszcze? brań więcej, a może mniej spinek, czy do gałki?

Myślę, podobne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ArekH napisał(a):

Myślę, podobne. 

to podobnie jak w spinie. wędka na klenia do 5 gram, żeby lepiej czuć brania. k................. branie klenia, jazia,  na spinning nawet małego jest tak atomowe, że na kiju dorszowym poczujesz. prawidłowa odpowiedź w moim mniemaniu brzmi: żeby rzucić daleko przynętą  do 3 gram. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Stare zrzędliwe Wapniaki i i tyle😛😛 Jeszcze jedno, ważne, lepiej ryby się wcinają, a to chyba ważne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Grendziu napisał(a):

Stare zrzędliwe Wapniaki i i tyle😛😛 Jeszcze jedno, ważne, lepiej ryby się wcinają, a to chyba ważne?

no zależy jakie ryby. te 8 cm to tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zależy jakie ryby. te 8 cm to tak
Bo tylko takie łowimy. Wyobraź sobie branie jazgarza 5 cm lub sumika karłowatego. Gdyby nie takie wynalazki to zestaw by leżał w wodzie do czasu ponownego zarzucenia , bo brania by mógł nie pokazać.
Pomijam fakt że w czasie zawodów rzadko zestaw leży w wodzie dłużej jak 5-10 minut, a rzekach 2-5.
Kiedyś na mistrzostwach okręgu zrobiłem 2 sektorową, a 4 miejsce indywidualnie łowiąc 10 jazgarzy ważących 105 g. W moim sektorze pierwsza 3 to w sumie 30 jazgarzy i jedna płotka. Wygrał kolega który miał plotkę i 9 jazgarzy. Trzeci miał 11 jazgarzy które ważyły 100 gram. Nie to że ta woda jest tak słaba tylko taki dzień się trafił. Normalnie tam robią wyniki 5-20 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...