Jump to content

Jak łowić skuteczniej niż inni

Recommended Posts

• Administrators
Grendziu

Jeszcze nie milkną echa transferu Piątka do Milanu  wróć, afery dla Ryb, gdzie jak się okazało wszyscy byliśmy czujni i ....

Ja za pomocą Gala Anonima natrafiłem na taki oto film:

Co prawda będę go teraz oglądał, delektując się Rumem od Ziomka z Dominikany, ale już teraz wiem, że żywe robaczki są lepsze :P

• Haha 2
  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• ArekH

13

• Grendziu

11

• MrProper

9

• booohal

4

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Niekoniecznie. Jest coś takiego, jak branie widoczne na napiętej szczytówce jako odbicie i zluzowanie zestawu. To branie pod prąd, widoczne gdy już ryba poruszy koszyk, płynąc w kierunku napiętej szcz

Kiedyś Mnie uczono że długi trzonek ułatwia zacięcie, krótszy, bezpieczniej holuje. 

W życiu na pewno, na rybach nie koniecznie  

Posted Images

MrProper

A pamięta ktoś moze jak pisałem na sławetnym portalu, o skuteczności bran w zależności od długości przyponu ?

Pisał ze jeśli żyłka jest napięta to każde najmniejsze branie widać, nawet została angielska nazwa użyta 

Ja niestety jestem za krótki zeby klarować ?

Szkoda tylko ze nie pisał ze na szczytowe zobaczymy jak robak bąka puści ?

Zostalem „wyśmiany” przez ( broń mnie bo.. przed wymiana jego Nicku) ?? Ale ze ja kłótliwy nie jestem ☺️ To odpuściłem i pozostawiłem gościa w błędnym myśleniu ???

Edited by MrProper
  • Like 3
  • Administrators
Grendziu
9 minut temu, MrProper napisał:

A pamięta ktoś moze jak pisałem na sławetnym portalu, o skuteczności bran w zależności od długości przyponu ?

A skąd mam pamiętać, jak Cię tam nie pamiętam :P

10 minut temu, MrProper napisał:

Pisał ze jeśli żyłka jest napięta to każde najmniejsze branie widać, nawet została angielska nazwa użyta 

Ok, ale rzeka z dobrym uciągiem nie ma zastosowania, tam jednak, chyba widać każde branie, bo całość ciągnie za sobą nurt? :champagne-2010:

11 minut temu, MrProper napisał:

( broń mnie bo.. przed wymiana mega Nicku) ?? Ale ze ja kłótliwy nie jestem ☺️ To odpuściłem i pozostawiłem gościa w błędnym myśleniu ???

FRODO BAGGINS ? :221_see_no_evil:

• Haha 1
7 minut temu, Grendziu napisał:

Ok, ale rzeka z dobrym uciągiem nie ma zastosowania, tam jednak, chyba widać każde branie, bo całość ciągnie za sobą nurt? :champagne-2010:

Niekoniecznie. Jest coś takiego, jak branie widoczne na napiętej szczytówce jako odbicie i zluzowanie zestawu. To branie pod prąd, widoczne gdy już ryba poruszy koszyk, płynąc w kierunku napiętej szczytówki z hakiem w pysku. W tedy albo już wisi, albo jest po ptakach. 

• Like 4
MrProper
18 minut temu, ArekH napisał:

Niekoniecznie. Jest coś takiego, jak branie widoczne na napiętej szczytówce jako odbicie i zluzowanie zestawu. To branie pod prąd, widoczne gdy już ryba poruszy koszyk, płynąc w kierunku napiętej szczytówki z hakiem w pysku. W tedy albo już wisi, albo jest po ptakach. 

Ok Arek, ale do punktu mocowania ( długość przyponu  )  ma możliwość „robienie cię w balona” płynąc pod prąd

to miałeś na myśli ze jest już po ptokach ?

Plynac z prądem wiadomo branie widać najmniejsze.

Oczywiscie podaje przykład nie poparty doświadczeniem ( wiadomo rzeka) a przemyśleniami 

Inaczej sprawa się ma na wodach stojących co widać na filmie, a oczym pisałem 

Edited by MrProper
MrProper
25 minut temu, Grendziu napisał:

A skąd mam pamiętać, jak Cię tam nie pamiętam :P

FRODO BAGGINS ? :221_see_no_evil:

Ad1 może i lepiej ?????

Ad2 taaaa???

MrProper
Przed chwilą, ArekH napisał:

Myślałem że to oczywiste, dla tego nie dopisałem że do tego momentu, robi co chce. Mój błąd. 

No widzisz ?

Ale napisałeś do momentu poruszenia koszyka i dla mnie styka ???

A nie dla wszystkich ??

8 minut temu, MrProper napisał:

Ok Arek, ale do punktu mocowania ( długość przyponu  )  ma możliwość „robienie cię w balona” płynąc pod prąd

Tak, dla tego pisałem że do momentu poruszenia koszyka

• Like 1