Skocz do zawartości

Buchal z wędą - ryby będą!


Bubu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Założę se temacik. A co mi tam :)

 

Poprzednie lata - przypominanie sobie czym jest wędkarstwo :)

2017r - bardzo dużo nad wodą. Wyniki bardzo średnie.

2018r - mniej nad wodą. Wyniki całkiem całkiem.

W tym sezonie mam zamiar być częściej nad wodą i przede wszystkim, z racji mojej próżnej natury, chwalić się połowami :)

 

Wczoraj dwie godzinki na kanałku. Od środy po kilka garści ziaren do wody. Niestety - zero.

Nie widać nawet uklei.

Kanałek przesondowany. Woda przy powierzchni 4,8 st.C. W miejscu, gdzie nęciłem i łowiłem 1,8m. 100 metrów dalej odcinek 2,1m. Dalej wypłycenie na 0,6-0,8m.

Dziwna sprawa z tym kanałkiem. Wiosna, lato - prawie nie widać tam ryb. Oczywiście przy ujściu do Warty są. Ale na "moim" odcinku tj. jakieś 800m od ujścia nie ma aktywności. Jesień - eldorado. Miliony uklei tworzą dosłownie jedną, zbitą masę. Woda aż czarna. A pod spodem jaź, kleń, płoć, okoń i szczupak. Co ciekawe brak krąpia i leszcza. 

Jak mniemam, na jesień ryby wchodzą w kanałek na spokojną wodę już na swojego rodzaju zimowisko. Do pewnego czasu jednak. Przychodzi moment, że ryba się wynosi. Tylko gdzie? Wchodzi z powrotem w Wartę? Bez sensu. W górę nie pójdzie bo jest zastawka.

Muszę koniecznie znaleźć te ryby. Skubaniutkie gdzieś są na pewno.

Chcę tam zrobić sobie łowisko. Ściągnąć i przytrzymać ryby nęceniem.

Ponadto ze względu na charakter (zimowisko, przynajmniej chwilowe) i co za tym idzie spore kłusownictwo chcę spotkać się z prezesem naszego okręgu i porozmawiać o utworzeniu tam odcinka no kill. Mogę tam być w zasadzie codziennie (1,5k od domu) i pilnować.

 

No, tyle marudzenia.

Następny wpis już mam nadzieję z jakąś rybą :)

 

  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wow, fajny plan i  świetny opis:champagne-2010:
U nas drugi dzień na plusie, dziś ponoć 6 stopni, ale lód trzyma, na ryby trzeba poczekać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem maila do prezesa okręgu o propozycję no kill na kanałku.

Do tej pory dwukrotnie odpisał w innych sprawach dlatego liczę, że i tym razem tak będzie :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź tam gdzie jest najgłębiej. Nęcenie ziarnem sobie odpuść. Za wcześnie jeszcze. Jak sa tam klenie i jazie,sprobuj łowić na zwykła bułkę ,czy to na splawik czy na feeder. Teraz to najlepsza przynęta na klenia,jazia ,a nawet płoć ,przynajmniej u mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
26 minut temu, Sołtys stan napisał:

Idź tam gdzie jest najgłębiej. Nęcenie ziarnem sobie odpuść. Za wcześnie jeszcze. Jak sa tam klenie i jazie,sprobuj łowić na zwykła bułkę ,czy to na splawik czy na feeder. Teraz to najlepsza przynęta na klenia,jazia ,a nawet płoć ,przynajmniej u mnie. 

Dokładnie, też mi się wydaje, że za wcześniej jest na ziarna.
Co do NO KILL może być odp. że operat nie przewiduję i trzeba byłoby zrobić zmianę do niego itd. itp. Tym argumentem jest szach mat, bo nic nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed bożym narodzeniem wpieprzały ziarno aż miło :) Ale były bardzo aktywne i były ogólnie na miejscu. Mnóstwo.

1 godzinę temu, Grendziu napisał:

Co do NO KILL może być odp. że operat nie przewiduję i trzeba byłoby zrobić zmianę do niego itd. itp. Tym argumentem jest szach mat, bo nic nie zrobisz.

Wiem o tym. Ale nie jest to w żaden sposób strategiczna woda. Mało wędkarzy. Mało kto wie co tu się dzieje na jesień. A nóż...

Dodatkowo biorę na siebie oznakowanie łowiska i częsty patrol.

Nie ukrywam też, że zagrałem trochę na emocjach pisząc, że taka decyzja może spotkać się ze sporym uznaniem ze strony członków w stronę władz okręgu B| No zobaczymy. Prezes wydaje się być w porządku człowiekiem.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet 5cm kopytko z hakiem 8 i główką 1,5g nic nie wygrzebało :(

Ale dwie godzinki połaziłem :)

Kanałek mocno rozlany. Warta też dość mocno.

Jutro rozlewiska Jeziorska :) Ale oprócz ultralajta zabiorę też bata.

 

DSC_1052.JPG

DSC_1053.JPG

DSC_1054.JPG

DSC_1055.JPG

DSC_1056.JPG

DSC_1057.JPG

DSC_1058.JPG

DSC_1059.JPG

DSC_1060.JPG

DSC_1061.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...