Skocz do zawartości

Buchal z wędą - ryby będą!


Bubu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, MrProper napisał:

Możesz jaśniej ?

na przyponie 10 cm jeszcze chcesz dorzucić śrucinę

Oczywiście. Bardzo często daję. Nawet przy delikatych zestawach.

To z karpiowania. Śrucinka po pobraniu przynęty ustawia hak tak jak chcemy. Kilka centymetrów pod hakiem. Oczywiście nie zakładam jej jeżeli wędkuję na żywe robaczki i zależy mi na malsymalnej naturalności. Ale na jedno ziarenko kuku już tak. Haczyk od razu wbija się w dolna wargę. Ale są też minusy oczywiście. Tylko ciężko to opisać w kilku zdaniach. Lepiej się spotkać ;) Wtedy każdy może dokładnie wytłumaczyć o co mu chodzi :)

Edytowane przez booohal
Błąd
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ArekH napisał:

Taaaa. Jeśli myślisz że zawsze będę Tobie słodził? Masz frajerskie podejście. ;)

Przez całe życie starałem się nikomu nie przypodobywać. Łatwo nie jest ale są też owoce.

Także w dupiu mam czy mi słodzisz :P

5 minut temu, MrProper napisał:

A bo się naczytał tych angielskich teorii ???

A już zaczynałem Cię lubić na nowo ¬¬

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, booohal napisał:

Przez całe życie starałem się nikomu nie przypodobywać. Łatwo nie jest ale są też owoce.

Także w dupiu mam czy mi słodzisz :P

A już zaczynałem Cię lubić na nowo ¬¬

:D

Nooo. Znów zaczynam Ciebie lubić. Masz jaja! A przynajmniej, worek na nie. :P By Mnie obrazić, trzeba się naprawdę się postarać:champagne-2010:. Witamy a Dlaryb. Krzysztofie. Zdałeś wszystkie testy na podłość. Jesteś Nasz! :icon_arrow1:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chamski jestem - Arek cieszy,

Może czas już wyjść z tej rzeszy?

Chcesz obrazy?

Zaraz przyjdzie,

Niech no diabeł ze mnie wyjdzie!

 

:D:D:D

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, booohal napisał:

Oczywiście. Bardzo często daję. Nawet przy delikatych zestawach.

To z karpiowania. Śrucinka po pobraniu przynęty ustawia hak tak jak chcemy. Kilka centymetrów pod hakiem. Oczywiście nie zakładam jej jeżeli wędkuję na żywe robaczki i zależy mi na malsymalnej naturalności. Ale na jedno ziarenko kuku już tak. Haczyk od razu wbija się w dolna wargę. Ale są też minusy oczywiście. Tylko ciężko to opisać w kilku zdaniach. Lepiej się spotkać ;) Wtedy każdy może dokładnie wytłumaczyć o co mu chodzi :)

No właśnie podniosłem tą kwestie ze względów naturalności, prezentacji, wisience na torcie 

 

 

A teraz podnoszę kwestie-  a co za różnica za która wargę się zapnie ?

Dla mnie bez różnicy byle się zawiesiła bez większych strat dla siebie

ale to inna kwestia doboru haka itp

Nie byłem i nie jestem karpiarzem, i szczerze powiedziawszy całe życie wędkując używałem wypychacza i palców  i nie patrzyłem za która jest zapięta 

 

Wracajac do tematu

Zawsze się „ staramy” o dobra prezentacje przynęty, wiec po co dodatkowo na tak krótkim przyponie to utrudniac

Rozumie przypon dłuższy, ale na 10 cm 

No oki każdy kombinuje i testuje wiec nie będę polemizował 

Moze a nóż masz racje i skuteczność jak i wyniki będą lepsze 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na poważnie. Sam testuję na rzece patent z śruciną. @booohal Jak to wygląda u Ciebie. Ja. Przy skórce chleba, zapodaję ciężki śrót 10cm od haka. Tak wiem. Pisałeś wyżej. Ale czy do wody płynącej? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MrProper napisał:

...Zawsze się „ staramy” o dobra prezentacje przynęty, wiec po co dodatkowo na tak krótkim przyponie to utrudniac...

Mi nie chodzi o to żeby ryba zapięła się w dolna wargę bo będę miał ładne zdjęcie ;)

Takie zapięcie moim zdaniem będzie efektywniejsze. Oczywiście rozpatrujemy tylko i wyłącznie łowienie z gruntu i z przynętą na dnie.

Przy przyponie, ile cm by on nie miał, i "wisienką na torcie" śrucina i tak będzie niewidoczna. Za to zaraz po pobraniu przynęty pozycjonuje hak i co dla mnie najważniejsze: utrudnia wyplucie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ArekH napisał:

Jak to wygląda u Ciebie. Ja. Przy skórce chleba, zapodaję ciężki śrót 10cm od haka. 

3-5cm pod hakiem. Wiem, krótko. Ale po co to robię opisałem wyżej ;)

Nie mówię, że mam rację :)

Ale tam gdzie ryba próbuję przynętę tj. połyka, memle i wypluwa, może to być kluczowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...