Skocz do zawartości

Okres ochronny ryb


grych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, MrProper napisał:

Szlag mnie trafia jak czytam takie wypociny niby to wielkich wędkarzy ???????

Hej, staruszku? Może pobiegaj. Nie poznaję Ciebie. 

 

13 minut temu, MrProper napisał:

Arek z tym ze szczupak sie trze dużo wcześniej bym mocno polemizował. Wychodzi na to ze woli wody zimniejsze to wytłumacz mi fakt ze mędrcy z Nl Chronią szczupaka w okresie od 1 marca do ostatniej soboty maja Mimo ze klimat cieplejszy szczupak ma okres ochronny „mocno spóźniony co do Polski”

Mieszkałeś Tu. Czułeś warunki. Nie myśliż że zwierzyna klimatycznie też dobiera je pod siebie? 

 

15 minut temu, MrProper napisał:

mędrcy z Nl Chronią szczupaka w okresie od 1 marca do ostatniej soboty maja

Mariusz? Mędcy z UK. Też mają własne zdanie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywało tak, że jeszcze lód był pod wodą na zalanych łąkach, a szczupaki się tarły. Nierzadko był to luty , a marzec to już w ogóle.
Wiem , bo w owych czasach się je łowiło.
Co kraj, to obyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ArekH napisał:

Hej, staruszku? Może pobiegaj. Nie poznaję Ciebie. 

 

Mieszkałeś Tu. Czułeś warunki. Nie myśliż że zwierzyna klimatycznie też dobiera je pod siebie? 

 

Mariusz? Mędcy z UK. Też mają własne zdanie. 

Arek jeszcze nie mogę ?

Zeby nie było Arek ja nie neguję klimatów ze są rożne itp

I nie neguje okresów ochronnych 

Tylko polemizuje według ich terminów właśnie - wychodzi na to ze szczupak woli chłodniejszy klimat do tarła, a tu w Nl klimat jest nieco cieplejszy a okres ochronny do tego mocno przesunięty do przodu.

Wiec nie wiem czy szczupak sie dużo wcześniej trze niż marzec kwiecień 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówisz?

to dla przykładu - 

Lowie w miejscu ustronnym. Mam karpia w siatce 1kg

rejestr leży otwarty długopis przygotowany czkam na większego na podmianke

Nadchodzi kontrola zaczynam wypełniać rejestr - pada pytanie,  dlaczego teraz wypełniam ?

poniewaz zabezpieczyłem rybę umyłem ręce i w tej chwili usiadłem aby wypełnić 

 

nie ma kontroli złowiłem większego - maluch do wody większy do siatki i wciąż czekam z pustym rejestrem 

Czy to pomyłka Arku ? 

 

Mariusz, jak ktoś będzie chciał to zawsze coś wymyśli. Są jednak takie urządzenia jak kamery dzięki którym już nie jeden się przejechał. Strażnicy najpierw nagrywarka podejrzanego, a dopiero później dokonują kontroli. Znam takie przypadki.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, elvis napisał:
36 minut temu, MrProper napisał:
Tak mówisz?
to dla przykładu - 
Lowie w miejscu ustronnym. Mam karpia w siatce 1kg
rejestr leży otwarty długopis przygotowany czkam na większego na podmianke
Nadchodzi kontrola zaczynam wypełniać rejestr - pada pytanie,  dlaczego teraz wypełniam ?
poniewaz zabezpieczyłem rybę umyłem ręce i w tej chwili usiadłem aby wypełnić 
 
nie ma kontroli złowiłem większego - maluch do wody większy do siatki i wciąż czekam z pustym rejestrem 
Czy to pomyłka Arku ? 
 

Mariusz, jak ktoś będzie chciał to zawsze coś wymyśli. Są jednak takiecyrzadzenia jak kamery dzięki którym już nie jeden się przejechał. Strażnicy najpierw nagrywarka podejrzanego, a dopiero później dokonują kontroli. Znam takie przypadki.

Daniel oki  zgodzę sie z wszystki co napiszesz

Ale ja w ten sposób mogę polemizować i szukać wymówek w koło, już na wstępie napisałem - lowie w ustronnym miejscu. Trzciny zarośla drzewa. 

 

Ja nie napisałem tego po to by sie wykłócać, nie należę do ludzi którzy kombinują. Ale na podstawie tego co widziałem i czytałem,  opisuję sytuację - „Moja prywatność została naruszona” Ja tu tylko z wedką stoję” a ta siatka nie jest moja” 

Dla mnie jasne jest ze jeżeli chce wędkować godzę sie na wszelkie niedogodności z tym związane,  czyli kontrole regulaminy itp itd których to przestrzegam, a nie interpretuje i rozbijam na pierwiastki pierwsze aby mieć wymôwkę . Po prostu jestem wędkarzem nie miesiarzom i staram sie zrozumieć co mi ustawodawca próbuje powiedzieć poprzez regulamin i sie do niego dosotosowuję 

Ja pisze o najprostszym rozwiązaniu - zakaz używania siatek który ogranicza pole manewru miesiarzom

 

Rybę którą chcesz zabrać - w łeb i do worka żadnych siatek 

 

Edytowane przez MrProper
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ArekH napisał:

PS.   

Jeszcze tylko taki wtręcik. Bardzo się cieszę że dołączył do nas Adam @Linek727 Już myślałem że z Moim garnkiem jest coś nie tak. Chłopak mnie podbudował. Na innym forum wstawił wpis. Cytat " Gratuluję tych Kleniojazi" Dziękuję Adamie. Myślałem że już tylko ja widzę wszędzie Hybrydy! :champagne-2010:

A tak podpytam, bo nie kojarzę, w którym to miejscu.

Trudno mi przypuszczać co "autor ma na myśli" , ale często ( zwłaszcza spiningiści) używają zwrotu "klenio-jazie" jako zbiorcze określenie celu i przyjętej

taktyki ( w tym sprzętowej) dla obydwu tych gatunków. I wcale nie mają tu na myśli hybryd.:D

Co nie zmienia faktu, że z Twoim "garnkiem" jest wszystko ok. :D:beer1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrProper napisał:

Arek jeszcze nie mogę ?

Zeby nie było Arek ja nie neguję klimatów ze są rożne itp

I nie neguje okresów ochronnych 

Tylko polemizuje według ich terminów właśnie - wychodzi na to ze szczupak woli chłodniejszy klimat do tarła, a tu w Nl klimat jest nieco cieplejszy a okres ochronny do tego mocno przesunięty do przodu.

Wiec nie wiem czy szczupak sie dużo wcześniej trze niż marzec kwiecień 

Stąd moje anse Mariusz. Szczupak jest rózny. Alaska, zimno. Uznany za Gatunek inwazyjny. Kanada i Ameryka. Gatunek odmienny, absorujący się w warunkach mu dostępnych. Raczej zimych niż ciepłych. Tylko tyle. Rozumiem że u ciebie jest inaczej. Jestem w stanie to zaakceptować. :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tench_fan napisał:

Co nie zmienia faktu, że z Twoim "garnkiem" jest wszystko ok. :D:beer1:

Moim Garnkiem nie jest wszystko. Wędkuję Klenie od, dawna.  Mam ich setki na rozkładzie. Umiem odróżnić Szlachcica. Nie wyróżnia go jedynie płetwa odbytowa i kolor płetwy ogonowej. Klenia, weźmiesz w rękę i wiesz że to KLEŃ. Nie musisz się przyglądać.Widziałem Klenie wędkowane na SiG. Wiele z nich to G...zik nie Klenie. Jeszcze tam będąc pisałem że mieszańce. Już tam, mieliśmy różnicę zdań. Może się Mylę, Ale podobnego zdania jest kAlesiak. @Linek727. Choć wcale nie potrzebuję niczyjego poparcia i upierać się przy własnym. :champagne-2010: Kończę temat. Nie dogadamy się w teorii. Trzeba to zjeść na żywo. Połowimy. Porównamy!  PS.

To co wytknąłeś @elvis To Hybryda. Nie prawdziwy Kleń. Mógł się pomylić. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie chcę być kontrowersyjna", ale - w mojej ocenie - Arek ma rację.

Jako przykład podam, że ostatnimi czasy zapanowała moda na foty ryb z ogonami jak firany.

Zdjęcia takiej rybki posiadam (w laptopie, który się zbuntował, ale do odtworzenia). Zrobiłem je kilkanaście lat temu u sąsiada, w akwarium. Sąsiad złowił to cudo w jeziorze PZW. Cudo, czyli krzyżówkę karasia srebrzystego z akwariowym welonem, jak wstępnie oceniłem.

Opowiedziałem o tej historii koledze, który mieszkał w mieście, w pobliżu tego jeziora. Pokazałem fotki. Po paru miesiącach opowiedział mi, że przypadkiem zgadał się z właścicielem sklepu zoologicznego. I tenże osobnik, powiedział, że to jak najbardziej możliwe, bo ma takiego klienta-wędkarza, który zamawiał u niego welony na żywca, na szczupaka, i łowił dokładnie w tym samym jeziorze...

Sądzę, że często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jakie mieszańce łowimy, skupiając się wyłącznie na takim ogólnym spojrzeniu na zdobycz (bo któż z nas liczy łuski).

PS. Ta rybka zdechła. Jak powiedział sąsiad: Te g...niary (wnuczki) nawrzucały do akwarium rozdrobnionego, smażonego mielonego :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrProper napisał:

Tak mówisz?

to dla przykładu - 

Lowie w miejscu ustronnym. Mam karpia w siatce 1kg

rejestr leży otwarty długopis przygotowany czkam na większego na podmianke

Nadchodzi kontrola zaczynam wypełniać rejestr - pada pytanie,  dlaczego teraz wypełniam ?

poniewaz zabezpieczyłem rybę umyłem ręce i w tej chwili usiadłem aby wypełnić 

 

nie ma kontroli złowiłem większego - maluch do wody większy do siatki i wciąż czekam z pustym rejestrem 

Czy to pomyłka Arku ? 

 

Hmmm. Nie mam odpowiedzi. Wcześniej traktowałem naszą dyskusję jako poważną. Wędkarzy zdobycz traktujących poważnie i z szacunkiem dla reg. Nie potrafię Mariusz odnieść się do powyższego. Do siatki wrzucam ryby, które dostają w beret. Inne nie mają prawa tam być. Tylko tak potrafię odpisać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...