Skocz do zawartości

Okres ochronny ryb


grych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, MrProper napisał:

Dla mnie krąp i leszcz nie podlegają temu punktowi regulaminu.

Z tym że trzeba sprawdzić w regulaminie czy nie są zastosowane w innym punkcie jakieś inne ograniczenia ilosciowe

lub dodany jakiś aneks, załącznik uwzględniający zasostrzenia co do gatunków wymienionych w tym punkcie 

 

Tez tak mysle nie ma innego pkt ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ArekH napisał:

U nas tez nie bylo. Okreg wydal zalacznik i nie kazdy o tym wiedzial. Warti dopytac. 

Arku, z tym dopytywaniem to różnie bywa, niestety. W Okręgu powiedzą tak, a straż zinterpretuje pewne rzeczy inaczej.

Rok temu dopytywałem się w Okręgu o pewne zapisy związane z feederowymi MO. Chodziło mi o doprecyzowanie kilku kwestii związanych z zestawami. Odpowiedź dostałem zerojedynkową, czyli taką, która nie pozostawiała wątpliwości.

Na MO okazało się, że sędziowie mają w kilku kwestiach odmienne zdanie. A tegoroczna, oficjalna interpretacja rozwaliła wszystko w puch.

Nie mam do nikogo jakiejkolwiek pretensji, poza autorami regulaminu, który nie powinien pozostawiać pola do interpretacji.

Nasz system prawny, choć ma rzymski rodowód, sprowadza się w praktyce do tworzenia impulsu dla organizowania szeregu szkoleń, gdzie odbiorca prawa uczy się, jak należy rozumieć to, co napisano. A przecież język i nazwy są tym kodem, który winien być zawsze jednoznaczny w odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam bylem w szoku zeszlego sezonu, uwazajac Leszcza za b/l. Jak podczas rozmowy na lowisku, jeden z Panow wyjal kartonik z zarzadzeniem o wprowadzeniu w okregu limitu. Jak spytalem skad to wzial, twierdzil ze przy oplatach dodawali do karty. Jakos Mi nic nikt nie dal. Zmartwienia nie mialem bo juz od dawna jesli zabieram to raczej sporo ponizej limitu, ale zdziwienie owszem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj ograniczono ilość do zabrania np. Bolenia czy Szczupaka. To raczej dobrze. Te przepisy w zezwoleniach są okręgowe. Jutro sprawdzę(przypomnijcie) jak to jest w moim rejestrze bo mogę się mylić. U nas jeszcze do niedawna Kleń czy Jaź podlegał ograniczeniu do 5 kg a nie 10 szt. Nawet zapomniałem sprawdzić, bo miało się to zmienić. Co do zaniżania okresów i wymiarów przez Okręgi. Rozmawiałem całkiem niedawno z @Kotwic właśnie dokładnie w tym temacie, bo sam się upierałem że ustawa to finito. Piotr twierdzi że jednak jakaś tam furtka jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego @elvis Ja wspomniałem o aneksie do regulaminu

Kazdy region może opracować swój na podstawie zasobności wód 

 

@ArekH furtka jest i była zawsze

Ale jeśli region chce tą furtkę otworzyć lub zamknąć na dodatkowy zamek, Musi o tym poinformować wędkarzy,  nie może się to odbywać drogą pantoflową, a poprzez aneksy ogłoszenia właśnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...