Skocz do zawartości

Okuma Axeon - skręca żyłkę, dziwnie trekocze.


Bubu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam Okumę Axeon . Sztuk dwie. Z czego jedna tragikomicznie skręca żyłkę. Druga sporo mniej. Dosłownie słychać jak żyłka skręca się podczas zwijania zestawu. Dodatkowo dziwnie trekocze wolny bieg.

Znacie kogoś, kto zaopiekowałby się tymi kołowrotkami w przyszłym tygodniu i w tym samym tygodniu by je odesłał? Oczywiście zakładając, że nie potrzeba ściągać jakiś części. Sytuacja trochę podbramkowa, a Grobelny czy Czesiu raczej mają za długie terminy.

Ja wiem, że wiele osób uważa, że rolka czy budowa kołowrotka nie ma nic do skręcania ale skoro mam dwa identyczne zestawy, identyczne żyłki i w końcu identyczne kołowrotki i jeden z nich po każdym rzucie skręca żyłkę tak, że nie łzy podchodzą mi do oczu to coś jest na rzeczy ;)

Z góry dzięki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, booohal napisał:

Hej,

 

Mam Okumę Axeon . Sztuk dwie. Z czego jedna tragikomicznie skręca żyłkę. Druga sporo mniej. Dosłownie słychać jak żyłka skręca się podczas zwijania zestawu. Dodatkowo dziwnie trekocze wolny bieg.

Znacie kogoś, kto zaopiekowałby się tymi kołowrotkami w przyszłym tygodniu i w tym samym tygodniu by je odesłał? Oczywiście zakładając, że nie potrzeba ściągać jakiś części. Sytuacja trochę podbramkowa, a Grobelny czy Czesiu raczej mają za długie terminy.

Ja wiem, że wiele osób uważa, że rolka czy budowa kołowrotka nie ma nic do skręcania ale skoro mam dwa identyczne zestawy, identyczne żyłki i w końcu identyczne kołowrotki i jeden z nich po każdym rzucie skręca żyłkę tak, że nie łzy podchodzą mi do oczu to coś jest na rzeczy ;)

Z góry dzięki :)

 

Rolka:

Wystarczy śrubokręt i olej/smar.

Rozkręć, wyczyść i po kropelce oleju na łożyska lub bardzo rzadkiego smaru. Prawdopodobnie rolka się po prostu nie kręci. Po skręceniu wszystkiego sprzewdź czy wszystko dobrze działa, czasem trzeba lekko odkręcić śrubkę, dosłownie minimalnie. Metoda prób i błędów jest najlepsza.

 

Terkocze:

Ciężko to zrozumieć, może blaszka odpowiadająca z dźwięk jest wygięta, na schemacie numer 202. Tylko dziwnie terkocze i wolny bieg działa bez zarzutu?
Olej to chyba, że aż tak Cię to denerwuje :)

 

Tutaj schemat:

http://okumafishing.eu/wp-content/uploads/2016/10/AXII-60-PSSVS0650251F01.pdf

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, NPC napisał:

Rozkręć, wyczyść i po kropelce oleju na łożyska lub bardzo rzadkiego smaru. Prawdopodobnie rolka się po prostu nie kręci. Po skręceniu wszystkiego sprzewdź czy wszystko dobrze działa, czasem trzeba lekko odkręcić śrubkę, dosłownie minimalnie. Metoda prób i błędów jest najlepsza.

 

@booohal

Jeśli mi udało się rozkręcić i złożyć rolkę przy kołowrotku, to też dasz radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dobra swojego, kołowrotka oraz najbliższego otoczenia wolałbym nie rozkręcać samemu.

Niby nie mam dwóch lewych rąk ale przedmioty nieożywione dość szybko potrafią wyprowadzić mnie z równowagi...

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz to nawet z dwoma lewymi rękami :P

 

Masz 6 elementów, ciężko coś zepsuć :P Popatrz na schemat ile masz tam elementów i gdzie który ma trafić. Odkręć śrubkę, układaj wszystkie elementy w kolejności na papierowym ręczniku, wyczyść każdy z nich a później smaruj. Jak poskładasz wszystko "do kupy" sprawdź jak wszystko działa, w razie czego leciutko popuść śrubkę, czasem nie można jej dokręcać do całkowitego oporu.

Po ciężkiej pracy umysłowej i fizycznej odpocznij by mieć siły na ryby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, booohal napisał:

Dla dobra swojego, kołowrotka oraz najbliższego otoczenia wolałbym nie rozkręcać samemu.

Niby nie mam dwóch lewych rąk ale przedmioty nieożywione dość szybko potrafią wyprowadzić mnie z równowagi...

Nie bój nie bój tam nie ma co zepsuć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, booohal napisał:

Dla dobra swojego, kołowrotka oraz najbliższego otoczenia wolałbym nie rozkręcać samemu.

Niby nie mam dwóch lewych rąk ale przedmioty nieożywione dość szybko potrafią wyprowadzić mnie z równowagi...

Oj tam, jeden kołowrotek rozkręciłem (wtedy mój flagowy, DAM VSI 420, to już ładnych parę lat), coś wypadło i lipa była, kołowrotek do dzisiaj leży rozłożony ;) :P  ale rolkę dałem radę rozkręcić i skręcić ;) :D Więc jak mówię - jak ja dałem radę, to Ty też dasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, booohal napisał:

Rozkręcałem rolkę w Ecisumie.

Kichnąłem.

Coś upadło.

Nie ma.

Rolka trzeszczy jeszcze bardziej.

 

Dodawać coś jeszcze?

:D

Polecam nie kichać lub przed kichnięciem odłożyć wszystko na stół.

A na poważnie: stół z rozłożoną na blacie szmatką w jednolitym kolorze, najlepiej przy ścianie i dopierać klatką piersiową do blatu. W razie  problemów wciągnąć brzuch :P
I podłoga powinna być z paneli czy płytek z jak najmniejszą ilością szczelin by nie było miejsca do ukrycia się latających części :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...